Raikkonen potpisao dvogodišnji ugovor sa Ferrarijem?

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Raikkonen potpisao dvogodišnji ugovor sa Ferrarijem?

Post od rajs41 » Ned Avg 12, 2018 4:45 pm

Slika
Kako prenose francuski mediji Finac je produžio saradnju sa italijanskim timom.

Pošto je na kraju sezone isticao ugvoor između Kimija Raikkonena i Ferrarija, sada sajt F1only.fr prenosi da su Finac i italijanski tim produžili saradnju na još dve godine. Ovaj dogovor mnogo je zavisio i od trenutne situacije u timu pre svega posle smrti Sergia Marchionnea koji je želeo da u crvenom bolidu vidi mladog Charlesa Leclerca, dok novi predsednik se više zalagao za stabilnost u timu.
Sa druge strane Sebastian Vettel otvoreno je kazao da želi da Raikkonen ostane pored njega, koji će prema prvim pisanjima biti u timu iz Maranela sve do kraja 2020. godine kada i ističu trenutna tehnička prvaila.
Ipak, ostaje da se ova informacija potvrdi.

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Re: Raikkonen potpisao dvogodišnji ugovor sa Ferrarijem?

Post od Nindza » Ned Avg 12, 2018 5:25 pm

E do qurca...
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

Korisnikov avatar
mik
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 01, 2017 11:52 pm

Re: RE: Re: Raikkonen potpisao dvogodišnji ugovor sa Ferrarijem?

Post od mik » Ned Avg 12, 2018 5:57 pm

Nindza napisao:E do qurca...
Baš, mislim da ce Kimija opet letargija da uhvati. Charles bih čupao mnogo, mnogo više, e sad...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Ned Avg 12, 2018 8:20 pm

Ima to i pozitivne i dosta negativnih stvari.
Kimi odavno nije ona šampionski kov, i mislim da će biti sve sporiji u naredne dvije sezone.
Nema znam, zašto Lekler nije dobio prilku. Kompletan vozač ,spreman za veliki tim. Mogao bi proći kao Hulk...

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Ned Avg 12, 2018 8:41 pm

A neznamo kakve su klauzule u dogovoru....mozda.ima nesto kao 1+1...nešto možda sa bodovima da bi se razvukao dogovor....ko zna...

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Pon Avg 13, 2018 10:15 am

Sto kaze Centurion, samo da ne prodje Lecler kao Hulk. Ne znam zasto, ali vozaci koji pokazu veliki potencijal, ukoliko se ne proguraju odmah, tj. ne dobiju sansu u velikom timu, imaju tendenciju da stagniraju pa cak i nazaduju. Mislim da je DC izjavio da Ferari treba da pruzi sansu Lekleru, da iskoriste momentum koji on ima.
Eventualno da ga prebace u Haas umesto Grozana, pa u Sauber da dodje Giovinazzi. Mada kako je Sauber krenuo, ne bi me cudilo da izbiju ispred Haasa sl. sezone
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Pon Avg 13, 2018 10:22 am

Sto se tice Kimija i voznje ove sezone, mislim da je zasluzio produzenje. Ima jedan podijum vise od Fetela, i osim one greske u SIlverstonu na startu, sve i jednu trku je odvezao cisto. Cak i pored krajnje cudnih strategija Ferarija, on zaostaje za Fetelom samo 40 poena, sto je po mom misljenju nista, ako se uzme u obzir da do kraja sezone ima jos dosta da se vozi. Ne znam za forum, ali imam utisak da Ferari prerano otpisuje Kimija u smislu konkurentnosti. Oni su verovatno jos na startu sezone zacrtali sta ce i kako ce sa njim, ali on uprkos svemu, veoma vozi dobro, konstantnije od Fetela u trci, u kvalifikacijama jos moze da se popravi, ali razlike izmedju njega i Fetela u Q su na poslednjih par trka bile mizerne.

Milsim da je mogao mnogo ozbiljnije da ugrozi i Fetela i Mercedese pre svega, samo da na vecini trka nije imao alternativne strategije. Ako Ferari namerava da uzme konstruktorsku, moraju da ga puste i da mu daju agresivnu strategiju kao i Fetelu, bodove koje on osvoji nece osvojiti jedan ili oba Mercedesa.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Post od Nelson » Pon Avg 13, 2018 1:26 pm

Kimi je za penziju, odavno.
To što on Fetelu savršeno odgovara to je druga priča.
Slika

Korisnikov avatar
Mandrak
Reactions:
Pridružio se: Čet Mar 09, 2017 1:46 pm

Post od Mandrak » Pon Avg 13, 2018 3:19 pm

F1 će mnogo izgubiti kada ode Kimi,što se tiče vožnje odličan je ove godine nasuprot taktikama i greskama ferarija.Za njih uvek postoji jedan privilegovani vozač,čak i titulu kada je osvojio Kimi, Masa je bio taj privilegovani. Kimiju kada sve odrade kako treba vozi i dalje odlično. I da bilo ko drugi dođe teško da bi se izborio za mesto prvog vozača ferarija,i ako za njih to zvanično ne postoji,uvek je postojao i to od početka sezone jedan privilegovani,bar zadnjh dvadesetak godina.Za sam ferari ostanak Kimija je dobra odluka iz raznih razloga od povratnih informacija i daljeg razvoja bolida, dobre vožnje i atmosfere u timu.

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Pon Avg 13, 2018 3:29 pm

Fetel i Luis su na prva dva mesta posle startu....recimo Kimi je treći i do prvog pit stopa oni mu beže po pola sekunde po krugu

Ovo je bitno...

Ferariju treba neko ko će napadati Luisa iza legja....a ne da se bori tamo sa Perezom

Odgovori