Ricciardo na kraju sezone prelazi iz Red Bulla u Renault

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Ricciardo na kraju sezone prelazi iz Red Bulla u Renault

Post od zarko.s. » Pet Avg 03, 2018 5:20 pm

Slika

Za Australijanca se već neko vreme pisalo da je nezadovoljan statusom u timu koji sve više favorizuje Maxa Verstappena.

Njegov odlazak će verovatno stvoriti dodatnu tenziju između Francuskog proizvođača motora i Austrijske ekipe. Red Bull je pre nekog vremena objavio da od sledeće godine prelazi na Hodine motore, što bi mogao da bude još jedan od faktora koji su uticali na Ricciardovu odluku.

Australijanac je tokom VN Austrije navodno imao sastanak sa Dietrichom Mateschitzem, ali nije dobio garancije da će njegov tretman u timu biti jednako onom koji uživa Verstappen.

„Potpuno poštujemo Ricciardovu odluku da napusti Aston Martin Red Bull Racing i želimo mu sve najbolje u budućnosti. Želimo da mu se zahvalimo na trudu koji je uložio, a rezultat svega je 7 pobeda i 29 podijuma. Mi ćemo sada sagledati sve opcije pre nego što donesemo konačnu odluku o vozačkoj postavi za 2019“, izjavio je šef tima Christian Horner.

Malo nakon što je objavljeno da Australijanac napušta Red Bull, stiglo je saopštenje iz Ranualta koji je potvrdio njegov dolazak u tim i da će mu timski kolega biti Nico Hulkenberg. To znači da će u Red Bull gotovo izvesno preći Carlos Sainz, pa će tako tim iz Milton Kinsa kompletirati vozačku postavu koju je imao Toro Rosso u prvom delu 2016.

„Ovo je bila verovatno jedna od najtežih odluka u mojoj karijeri. Ipak, verujem da je ovo dobar trenutak za novi izazov. Svestan sam da me čeka puno posla u Renaultu koji želi da se vrati u vrh, ali sam definitivno impresioniran napretkom koji su napravili u zadnje dve godine. Svaki put kada se Renault vraćaju u Formulu 1, na kraju su pobeđivali. Nadam se da ću im pomoći da se još jednom nađu na šampionskom putu.

Korisnikov avatar
krnja95
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 2:44 pm

Re: Ricciardo na kraju sezone prelazi iz Red Bulla u Renault

Post od krnja95 » Pet Avg 03, 2018 5:26 pm

Alonso se vraća na Hondu 😂

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Pet Avg 03, 2018 5:31 pm

Status No.2 je katastrofalan za svakog vozača koji sebe vidi kao budućeg šampiona

To je glavni motiv po meni

Korisnikov avatar
Jaguar F1
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 2:52 pm

Post od Jaguar F1 » Pet Avg 03, 2018 5:35 pm

Toliko o njegovim šampionskim planovima.
Više neće ni podijum videti. :lol:

Zoran84
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 26, 2017 5:25 pm

Post od Zoran84 » Pet Avg 03, 2018 5:49 pm

Ne zeli da bude vozac broj 2,pa je izabrao ovu soluciju.U principu ako Honda bude ovako "brza" I "pouzdana" kao sto je do sada bila,na podijumu nece biti cesto svakako.Tako da je odlucio da ode u ekipu u kojoj ce imati bolji status I biti bolje placen.

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Pet Avg 03, 2018 6:01 pm

Trebace on itekako dobro da vozi kako bi se pokazao pored Hulka. Hulk je kalibar od vozaca i ko god misli da ce Rikiju biti lako sa njim, veoma se vara.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Post od AlexPb » Pet Avg 03, 2018 7:30 pm

Jaguar F1 napisao:
Pet Avg 03, 2018 5:35 pm
Toliko o njegovim šampionskim planovima.
Više neće ni podijum videti. :lol:
Ko zna? Mozda Hulk i Danijel budu novi Alonso i Fizikela. :smajli_sa_pivom:

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Pet Avg 03, 2018 8:23 pm

Riccirado objasnio svoju odluku zbog čega napušta Red Bull
Slika
Ovaj Australijanac kazao je da pre svega želi da pomogne Renaultu da postaje šampionski tim.

Daniel Ricciardo je još tokom VN Mađarske izjavio da su ostali samo još neki određeni detalji u vezi produžetka saradnje sa Red Bullom, ali danas se to uopšte nije dogodilo. Trenutni vozač tima iz Milaton Kinsa objavio je da napušta Red Bull i da je potpisao dvogodišnji ugovor sa Renaultom.
Još tokom sezone za njegove usluge bili su zainteresovani Merecdes, Ferrari i McLaren, ali da je na kraju francuski tim bio najkonkretniji i najbrži.
“Ovo je najverovatnije jedna od mojih najtežih odluka u životu. Mislim da je došlo vreme kada mi treba novi izazov. Shavtio sam da mogu puno toga da pružim Renaultu u ostvarenju njihovih ambicija i da se takmmičim na visokom nivou. Oni su napravili neverovatan napredak u poslednje dve godine i znam da ih čeka uspešna budućnost. Nadam se da ćemo uspeti u ostvarenju zajedničkih ciljeva.” kazao je Ricciardo.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Pet Avg 03, 2018 8:38 pm

Horner iznenađen Ricciardovom odlukom
Slika
Šef Red Bulla prokomentarisao je odluku o prelasku svog vozača u redove Reanulta.

Pošto je Daniel Ricciardo objavio da napušta Red Bull, šef ove ekipe ni malo nije bio zadovoljan ovakvim ishodom, jer je želeo da Australijanca zadrži na duge staze.
“Mi u potpunosti poštujemo Danielovu odluku da napusti Aston Martin Red Bull i svakako mu želimo najbolje u daljoj budućnosti. Želimo da mu se zahvalimo na velikom zalaganju od kada je došao u tim još 2014. godine.” kazao je Horner.
Za sada Australijanac je ostavrio 7 pobeda i 29 podijuma sa timom iz Milton Kinsa a poslednji trijumf imao je ove godine na VN Monaka.
“Sa druge strane mi ćemo nastaviti na ocenjujenmo različite opcije, kako bi pronašli najboljeg pertnera za Maxa Verstappena. Ali, do kraja sezone ostalo je još devet trka i sav fokus moramo da usmerimo ka tome.” dodao je šef Red Bulla.

Plavi_groom
Reactions:
Pridružio se: Ned Okt 08, 2017 2:41 pm

Post od Plavi_groom » Pet Avg 03, 2018 9:09 pm

Zanimljiv izbor,verovatno on i ljudi koji ga savetuju znaju vise od nas da kazem "posmatraca". O.k reno gigant, bogata trkacka istorija. Mislim da ce jos puno vode Dunavom i Savom proteci dok oni budu tim koji se bori za titulu.

Odgovori