Eric Boullier više nije trkački direktor McLarena

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Eric Boullier više nije trkački direktor McLarena

Post od rajs41 » Sre Jul 04, 2018 7:36 pm

Slika
Izgleda da je trkački direktor tima bio žrtva loše forme McLarena u ovoj sezoni.

Još od prelaska iz Reanulta, McLaren je očekivao da će se ovim Francuzem moći da se bori za pobede i podijume, ali to se nije desilo. Ipak, oni se već neko vreme muče da prođu prvi deo kvalifikacija a bolid je na trkama bio bez ikakvog tempa.
“Performanse MC333 bolida nisu bile onakve kakve smo očekivali. To nije krivica svih zaposlenih u timu. Uzrok za to je greška u organizaciji i strukturi. Želim da iskoristim priliku da se zahvalim svima pa i Ericu na saradnji i na svemu što je postigao za nas.” kazao je direktor tima Zak Brown.
“Veoma sam ponosan što sam imao prilike da radim u tako brilijantnom timu u poslednjih nekoliko meseci, ali prepoznao sam da je ovo pravi trenutak za promene. Želim McLarenu sve najbolje.” kazao je Eric Bouller.
Na njegovo mesto sada doćiće Gil de Ferran, Simon Roberts preuzeće odelenje za proizvodnju i inženjerstvo a Andrea Stella je sada zadužen za performanse time i trkačke operacije.

Zoran84
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 26, 2017 5:25 pm

Re: Eric Boullier više nije trkački direktor McLarena

Post od Zoran84 » Sre Jul 04, 2018 8:14 pm

Negde I ocekivano da se krene sa nekim promenama.Neko vreme se pitam kako tim sa tolikom tradicijom,ljudstvom I novcem pravi tako spor auto.Ok,Honda je uzasna,ali sada nema Honde.Ocigledno da mnogo kaskaju za vodecom trojkom I da to nije moguce stici,ali da ne mogu da prodju u drugi deo kvalifikacija,e to mi nikako nije jasno.Ispade da imaju najgoru sasiju uz Vilijams,sada je I Zauber brz za njih

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Čet Jul 05, 2018 5:09 pm

Barem vise ne mazu oci javnosti a ni sebi samima. Izjavili su da ovogodisnji auto ima manje DF-a u odnosu na proslogodisnji, i da je povratak na celo grida udaljeno godinama..
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Sub Jul 07, 2018 11:33 am

Само радикалне промене у дизајну ф1 болида ви можда дале ветар у леђа Мекларену, са овим ситним променама тешко да ће се они дићи из пепела у наредних пар сезона...било би лепо када би били раме уз раме са ова три цодећа тима...
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Zoran84
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 26, 2017 5:25 pm

Post od Zoran84 » Ned Jul 08, 2018 9:26 am

Mislim da do novog seta pravila,necemo mnogo vodite od Mcl-a.Ali sto kolega napisa bar su skontali gde su.

Odgovori