Formula 1 opet razmatra mogućnost prelaska na gume od 18 inča

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Formula 1 opet razmatra mogućnost prelaska na gume od 18 inča

Post od rajs41 » Pon Jun 04, 2018 9:33 pm

Slika
U predlogu novih pravila za 2021. godinu razmatra se mogućnost promene veličine pneumatika.

Pirelli je već nekoliko puta upitan da napravi gumu sa novom dimenzijom svog radijusa, pa su tako prve 18. inče pneumatike imali priliku da provozaju bivši F1 vozači samo u promotivne svrhe. Italijanski proizvođač veruje da ove nisko profile gume imaju veću relevatnost sa putničkom tehnologijom, pa je tako ova opcija dospela na razmatranje u predlogu pravila za 2021. godinu.
Vodeći čovek Pirellija Marco Tronchetti Provera izjavio je da su oni spremni da se prilagode ovoj promeni.
“Mi smo spremni. Očigledno je da moramo da nađemo prave propise kao i da ih timovi usvoje. Ima tu određenih problema kao što su aerodinamički i morala bi da se odradi promena vešanja. Kad su timovi spremni i mi smo takođe. Mi smo uvek za razvoj tehnologije. Srećni smo sa gumama od 13 inča kao i sa 18. One su veće i bolje ali su potpuno drugačiji izazov.”
I Charlie Whiting potvrdio je da je predlog novih guma na stolu o kome će se voditi određena diskusija.
“Ovo pitanje je dao paketa o kome ćemo da diskutujemo.”

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Re: Formula 1 opet razmatra mogućnost prelaska na gume od 18 inča

Post od poTTa20 » Pon Jun 04, 2018 10:15 pm

Stvarno kao da polako sve preuzimaju sa formule e

Odgovori