Carlos Sainz na Mercedesovom radaru

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Carlos Sainz na Mercedesovom radaru

Post od rajs41 » Čet Apr 12, 2018 9:10 pm

Slika
Toto Wolff je na svoju listu praćenja stavio i ovog mladog Španca.

Ako jednu stvar pogledamo iz domena teorije, Mercedes trenutno nema vozače pod ugovorom za 2019. godinu, jer Lewis Hamilton još nije stavio paraf na novu saradnju sa Nemačkim timom dok Valtteri Bottas trenutno odrađuje svoj jednogodišnji ugovor.
“Mi želimo da Hamilton ostane sa nama sve do 2030. Ali, u Formuli 1 je sve moguće i ove ne možete da nađete niti jednog vozača koji ne želi da jednog dana vozi za Ferrari. Za sada, Lewis je sa nama i nadamo se da će tako ostati.” kazao je Toto Wolff.
On je takođe dodao da Mercedes prati i karijeru Estebana Ocona koji je za veoma kratko vreme dosta napredovao.
“Njega znam dosta dugo i on je prošle godine imao odličnu sezonu.”
Ipak, sada Toto Wolff u ovu jednačinu polako ubacuje i novo ime a to je Carlos Sainz, koji ima ugovor sa Red Bullom ali je ove sezone pozajmljen Renaultu.
“Još jedan odličan vozač je Carlos Sainz i on se lepo uklopio pored Nica Hulkenberga, što je izazvalo veliko interesovanje svih timova. Mi želimo njega da vidimo u našim redovima, čak sam se ja susreo sa njegovim ocem ali oni su u programu Red Bulla. Za sada održavamo kontakt.”

Korisnikov avatar
Artband
Reactions:
Pridružio se: Sub Mar 25, 2017 12:11 pm
Kontakt:

Re: Carlos Sainz na Mercedesovom radaru

Post od Artband » Čet Apr 12, 2018 9:30 pm

rajs41 napisao:
Čet Apr 12, 2018 9:10 pm
“Mi želimo da Hamilton ostane sa nama sve do 2030."
Au, dakle Kajlica hoće da obori Fanđov rekord. :mrgreen:

Teško će iko od pomenutih biti bolji vodonoša od Valterija. :)
Montmelo 2018 0,4 kao dlaka kraće
Alemanija 2018 Suša je velika, linije blijede, farbu štede
Mađarski gulaš 2018 Minimal steering jer ja imam filing

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Post od AndrejR » Pet Apr 13, 2018 11:04 am

Aman ne budite s-toka i uzmite za samo jednu sezonu mucenog Hulkenberga...

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Sub Apr 14, 2018 7:20 am

Да ли ће Луис остати у мечки зависи вероватно од наредне две трке, чак можда и Кина буде та која ће одлучити да ли продужује сарадњу или иде у Ферари.

Ако потпише уговор за Ферари биће то један од најлуђих тандема возача у ф1 у задњих 30 година. Себ и Луи у истом тиму, ко Сена и Прост....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
srdjanprpa
Reactions:
Pridružio se: Čet Mar 02, 2017 6:17 pm

Post od srdjanprpa » Sub Apr 14, 2018 9:39 am

Neka ostane u mecki, ne treba nam u Ferrariju... :)

Al slicno smo razmisljali, posle ova dva poraza ako uslede i nova dva gledace on da predje u jaci tim....

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:

Post od AndrejR » Sub Apr 14, 2018 10:37 am

maverick napisao:
Sub Apr 14, 2018 7:20 am
Да ли ће Луис остати у мечки зависи вероватно од наредне две трке, чак можда и Кина буде та која ће одлучити да ли продужује сарадњу или иде у Ферари.

Ако потпише уговор за Ферари биће то један од најлуђих тандема возача у ф1 у задњих 30 година. Себ и Луи у истом тиму, ко Сена и Прост....
Mislim da niko vise nije toliko lud da ima i Senu i Prosta u timu (sto se tice karaktera, naravno da im nisu do kolena :) )

Korisnikov avatar
f-fan
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:51 pm

Post od f-fan » Sub Apr 14, 2018 11:07 am

AndrejR napisao:
Sub Apr 14, 2018 10:37 am
maverick napisao:

Mislim da niko vise nije toliko lud da ima i Senu i Prosta u timu (sto se tice karaktera, naravno da im nisu do kolena :) )
Bilo bi pravo zadovoljstvo gledati te borbe mada ni meni ne izgleda realno ta opcija. Verujem da će obojica ostati u trenutnim timovima.

Mene zanima zašto misliš da Vet i Ham nisu ni do kolena pomenutoj dvojici?
"Sebastian Vettel you are the world champion!" - Horner, C. (2010)

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:

Post od AndrejR » Sub Apr 14, 2018 3:00 pm

f-fan napisao:
Sub Apr 14, 2018 11:07 am
AndrejR napisao:
Sub Apr 14, 2018 10:37 am
maverick napisao:

Bilo bi pravo zadovoljstvo gledati te borbe mada ni meni ne izgleda realno ta opcija. Verujem da će obojica ostati u trenutnim timovima.

Mene zanima zašto misliš da Vet i Ham nisu ni do kolena pomenutoj dvojici?
Dobro nije da mislim da nisu ni do kolena, ali mislim da su Prost+Sena > Ham+Fet. Mozda gresim i tesko je uporediti, ali ono sto su njih dvojica radili su pravi podvizi. Problem danas je sto bolidi nisu toliko nezgodni za voznju kao sto su bili tad, pa se ne vidi neka ogromna razlika izmedju vozaca. Fet i Ham su vrhunski vozaci, samo je moj utisak da su ovi stari bili bolji (ne bi bilo lose mozda da napravimo neki topik na tu temu da vidimo koje je misljenje svih forumasa :) ). :smajli_sa_pivom:

Korisnikov avatar
f-fan
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:51 pm

Post od f-fan » Sub Apr 14, 2018 5:02 pm

Pandorina kutija je otvorena :)

Moje mišljenje je da ih je teško porediti. Prvo, vremena su drugačija, drugačiji bolidi a i ono što ne treba izostaviti je da je konkurencija drugačija, čini mi se da sada ima veći broj kvalitetnih vozača i da su razlike sve manje kako godine prolaze.

Drugo, danas su vozači mnogo više posvećeni i odricanje je čini mi se mnogo veće nego ranije. Ranije su možda bili veći fanatici.

Treće, mislim da se kod poređenja ljudi često vode onom iluzijom kako je sve ranije bilo bolje, ok neke stvari možda i jesu ali to je sada druga tema. Verovatno će za par godina kada se za titulu budu borili Max, Okon, Lekler, Sirotkin :), neki ljudi pričati kako su oni mekani i sisice a kako su u poređenju sa njima Alonso/Fetel/Hamilton bili lavovi.

Da rezimiram. Nikako današnje vozače ne bih potcenjivao u poređenju sa starim vozačima, postoji razlika u nekim oblastima ali nisu inferiorni
"Sebastian Vettel you are the world champion!" - Horner, C. (2010)

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:

Post od AndrejR » Sub Apr 14, 2018 6:47 pm

f-fan napisao:
Sub Apr 14, 2018 5:02 pm
Pandorina kutija je otvorena :)

Moje mišljenje je da ih je teško porediti. Prvo, vremena su drugačija, drugačiji bolidi a i ono što ne treba izostaviti je da je konkurencija drugačija, čini mi se da sada ima veći broj kvalitetnih vozača i da su razlike sve manje kako godine prolaze.

Drugo, danas su vozači mnogo više posvećeni i odricanje je čini mi se mnogo veće nego ranije. Ranije su možda bili veći fanatici.

Treće, mislim da se kod poređenja ljudi često vode onom iluzijom kako je sve ranije bilo bolje, ok neke stvari možda i jesu ali to je sada druga tema. Verovatno će za par godina kada se za titulu budu borili Max, Okon, Lekler, Sirotkin :), neki ljudi pričati kako su oni mekani i sisice a kako su u poređenju sa njima Alonso/Fetel/Hamilton bili lavovi.

Da rezimiram. Nikako današnje vozače ne bih potcenjivao u poređenju sa starim vozačima, postoji razlika u nekim oblastima ali nisu inferiorni
Sve se potpuno slazem. Bas zbog tog ''sisice'' faktora kod novih, stari vozaci mi deluju bolji. Treba stisnuti petlju nekad i glavom kroz zid :D

A to da cemo za 5-6 godina pricati kako su novajlije sisie u odnosu na lavove Kimija, Alonsa i staru gardu siguran sam :smajli_sa_pivom:

Odgovori