Flying Finn

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Re: Flying Finn

Post od Centurion » Uto Dec 11, 2018 8:37 am

Deadpool napisao:
Pon Dec 10, 2018 4:21 pm
Nisam tada cenio Miku koliko je vredeo,ipak je on bio "s one strane" a ja mlad,napaljen navijač.Sada kada sam stariji,sa distance,uz reči najvećeg da ga je najviše poštovao,ono obilaženje u Spa ima drugačiju težinu a današnja rivalstva deluju tako bledo.Odličan tekst!
Hvala Dead. Velika rivalstva, veliki vozači i ipak, veliki ljudi. Koliko god današnji šampioni svojim rekordima, brzinskim ostvarenjima, na određeni način nipodoštavali ostvarenja ovih velikana, ja sam uvjerenja da se ovakve generacije, više nikad neće ponoviti. I rivalstva ostvarena među njima...
Kajzer i Mika...
Ko im može stati na crtu...
Hvala vam svima za lijepe riječi, riječi hvale.
Dajte prijedloge, sem Kimija, naravno.
Nešto za njega i nisam rad pisati, još je opasno u opticaju. Nekog, od ovih, vremešnijih,,,

Korisnikov avatar
Sejo #95-2
Reactions:
Pridružio se: Čet Sep 06, 2018 3:12 pm

Post od Sejo #95-2 » Sre Dec 12, 2018 1:32 am

Centurion napisao:
Uto Dec 11, 2018 8:37 am
Deadpool napisao:
Nisam tada cenio Miku koliko je vredeo,ipak je on bio "s one strane" a ja mlad,napaljen navijač.Sada kada sam stariji,sa distance,uz reči najvećeg da ga je najviše poštovao,ono obilaženje u Spa ima drugačiju težinu a današnja rivalstva deluju tako bledo.Odličan tekst!
Hvala Dead. Velika rivalstva, veliki vozači i ipak, veliki ljudi. Koliko god današnji šampioni svojim rekordima, brzinskim ostvarenjima, na određeni način nipodoštavali ostvarenja ovih velikana, ja sam uvjerenja da se ovakve generacije, više nikad neće ponoviti. I rivalstva ostvarena među njima...
Kajzer i Mika...
Nešto za njega i nisam rad pisati, još je opasno u opticaju. Nekog, od ovih, vremešnijih,,,
Alonso,mozda....?
"Što možeš sanjati, možeš i ostvariti." Enzo Ferrari

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Pet Dec 14, 2018 5:52 am

Sejo #95-2 napisao:
Sre Dec 12, 2018 1:32 am
Centurion napisao:
Uto Dec 11, 2018 8:37 am
Deadpool napisao:
Kajzer i Mika...
Alonso,mozda....?
Možda, u nekom dosljednom periodu... Mislim, ruku na srce, da i nemamo previše obožavalaca Fernandovog lika i djela na forumu.
Pitam se, kakav bi bio odziv na takvo pisanije... Ako me razumiješ, onako, kolegijalno.
Kako mi jedan dobra Kolega uputi opasku sinoć, možda Hant, ili čak, Niki Lauda. Mogao bi to biti pun pogodak.

Korisnikov avatar
Sejo #95-2
Reactions:

Post od Sejo #95-2 » Pet Dec 14, 2018 2:08 pm

Razumem te.Mislim da je Hant bolje resenje,jer Laudu svi znamo koliko-toliko.

Korisnikov avatar
Interceptor
Reactions:
Pridružio se: Ned Okt 01, 2017 8:41 am

Post od Interceptor » Pet Dec 14, 2018 2:14 pm

I Hantova priča deluje nekako...kako da se izrazim možda romantičnija dok je Lauda hladni proračunati nemac bez emocija u tome čemu je posvećen.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Pet Dec 14, 2018 3:03 pm

Sejo #95-2 napisao:
Pet Dec 14, 2018 2:08 pm
A Alonsa ne znamo??????

Korisnikov avatar
Sejo #95-2
Reactions:

Post od Sejo #95-2 » Pet Dec 14, 2018 5:34 pm

fap napisao:
Pet Dec 14, 2018 3:03 pm
Sejo #95-2 napisao:
Pet Dec 14, 2018 2:08 pm
A Alonsa ne znamo??????
Naravno da znamo,ali on je jedini porazio barona,a i zanijiva licnost skroz....svaki bolid je vozio vrhunski...rivala na tonu.
Dok Lauda ima flim i tri titule i jos radi za MB.

Nisam fan ni jednog,ali kad vec pisem predlog....

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Ned Dec 16, 2018 6:51 pm

Interceptor napisao:
Pet Dec 14, 2018 2:14 pm
I Hantova priča deluje nekako...kako da se izrazim možda romantičnija dok je Lauda hladni proračunati nemac bez emocija u tome čemu je posvećen.
Treba imati u vidu da je Hantova priča ispričana u filmu, dok je Lauda ipak ostao misterija. Priča o Laudi kroz neku drugu prizmu bi nas verovatno naterala da ga ne gledamo samo kao "hladnog proračunatog nemca" kako si ti napisao. Ipak, kada se povede priča sa nekim starijim ljudima koji su u to vreme pratili formulu, prva asocijacija je Lauda, a kada se pomene Hant, obično sam nailazio na neku vrstu ravnodušnosti. Možda ti ljudi nisu gledali ništa osim trka, tako da o privatnim životima verovatno nisu bili informisani.
Ja apsolutno ne mogu da stajem u stranu jednog ili drugog jer tada nisam bio rođen pa iz opravdanih razloga nisam uspeo da ispratim njihovo rivalstvo i trkanja. Sve što znam je ono što je bilo prikazano u filmu i na osnovu nekih šturih tekstova.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Sre Dec 19, 2018 5:06 pm

Риваство Мике и Шумија, може се поредити са ривалством Ханта и Лауде. Зашто?

Јер су веома слични, а ипак генерацијски толико различити. На стази највећи непријатељи, ван ње пријатељи, који су се дивили један другоме и поштовали.

Филм о Ханту и Лауди их је приакзао какви су били, један плејбој, други прорачунати шваба. А на стази ривали какве само може неко пожелети. Као што рече Лауда на крају филма, имао сам само једног правог пријатеља у каравану звани Ф1 и то је био Џејмс.
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Sre Dec 19, 2018 5:06 pm

Мика је возач за кога сам навијао после погибије Сене, све до његовог пензионисања, а онда долази Кими....

Хант је следећи о коме би ајс требао да напишеш текст, да останемо поново без даха.....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Odgovori