Bottas uveren da će ostati u Mercedesu i 2020. godine

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Bottas uveren da će ostati u Mercedesu i 2020. godine

Post od rajs41 » Sre Dec 05, 2018 8:57 pm

Slika
Finski vozač izjavio je da veruje da može da ostane u timu u naredne dve godine.

Pored Bottasa trenutno konkurent za mesto u Merecdesu je i Esteban Ocon koji je u 2019. ostao bez trkačkog angažmana. Inače, Finac u Mercedesu je jedini vozač iz timova vodeće trojke koji u ovoj sezoni nije uspeo da pobedi na trci a u konkurenciji vozača ovu godinu završio je na 5. mestu. Iako je imao velike hedikepe u Šangaju i Bakuu, njegove vožnje u drugom delu postavile su pitanje o mogućem nastavku saradnje.
“Ljudi uvek govore o time, i naravno svaki vozač želi da napreduje tokom karijere kako bi iskoristio prilike koje su se ukazale.” kazao je Bottas. “Ali moj posao nije da brinem o tome, jer će me to samo povrediti. Imamo dobre odnose sa svima u timu, čak i sa Totom, sa kojim mogu da pričam o svemu bez skrivenih detalja. Ako uspem da ostvarim svoje ciljeve a takođe i ciljeve tima naredne godine, onda je to dobro. Ukoliko ne budem dovoljno dobar, i to je pošteno, zna se kako sistem funkcioniše.”
Finac se osvrnuo i na svoje performanse u prošloj sezoni i dodao da ukoliko želi da ostane u timu iz Štutgarta onda mora da podigne svoj nivo.
“Moram da pregledam sve šta sam radio ove sezone, svaki trkački vikend posebno. Ne mogu vam reći koje stvari trebam da popravim ali o tome razgovaraću sa timom. Odlučićemo koje će biti naši prioriteti, jer postoje puno stvari a mi moramo da odaberemo samo neke. To je moj plan za zimsku pauzu.”

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Re: Bottas uveren da će ostati u Mercedesu i 2020. godine

Post od dinca93 » Sre Dec 05, 2018 11:12 pm

Cinjenica je da nema tempa, nebitno da li je imao srece ili nije. Nije mu ni tim pomogao u drugom delu sezone, ali kada se podvuce crta, on je u proseku 3 desetinke iza Hamiltona.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Sre Dec 05, 2018 11:24 pm

Ali je i cinjenica da Mercedes ise nije neprikosno en tako da im i ne trebaju dva vozaca koja se bore za titulu.Ovo sada im je idealna kombinacija.

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Čet Dec 06, 2018 7:25 am

Vodonošo, radi takvih sport propada.
Ne shvatam. Tim koji neće dva vozača da im uzima bodove. Istina, ide to na ruku ekipi, ali sačekajmo iduće sezone, kad jedan ne bude u situaciji da bude šampionski nastrojen... Da onda vidimo međuljudske odnose u tom istom timu. Kad bude gorilo pod noktima.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Čet Dec 06, 2018 9:21 am

Kad nije propao u vreme Ferrarija i Schumaher i Renaulta i Alonsa nece ni sad.Ili mozda Schumaher i Alonso kad je osvajao titule nisu imali vodonose. :lol:

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:
Pridružio se: Čet Avg 03, 2017 10:30 am

Post od Lesa091 » Čet Dec 06, 2018 11:05 am

Trebas da unapredis cuvanje guma u defanzivnoj voznji. Ne smeju da ti se desavaju Madjarska, SAD i Abu Dabi.

Korisnikov avatar
kimijevština
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 4:13 pm

Post od kimijevština » Čet Dec 06, 2018 11:16 am

On realno i nije imao neki izbor. Iz Vilijamsa u Mercedes, pobednički bolid, šampionska ekipa...svako razuman bi prihvatio tu ponudu, daje ti se mogućnost (kakva - takva, ali je ipak mogućnost) da se boriš za titulu. Negativna strana te ponude je da budeš ''vodonoša'', slušaš naredjenja kao ker i čekaš da se (možda) zvezde poklope (kao recimo Irvajnu '99). Realno, on više nema šta da izgubi i samo mu šampionska titula sledeće sezone može sačuvati mesto u Mercu.
''Steering wheel. Gloves and steering wheel yeah. Gimme steering wheel! Hey! HEY! Steering wheel, somebody tell him to give it to me! COME ON! MOVE!''

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Čet Dec 06, 2018 1:17 pm

Mika Hakinen je rekao da je Botas ekstremno brz vozac, i ja mu verujem. U prvih nekoliko trka je Botas bio brzi od Hamiltona ali ocigledno da su ono pucanje gume i jos neke stvari uticale na pad forme i to je Hamilton iskoristio dosao do prednosti u borbi za titulu i to je to. Koliko god me nekad nervirao u toku nekih trka ne bih omalovazavao ovog momka, ipak je to Finac. :D
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

Slika

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Čet Dec 06, 2018 2:25 pm

Botas je spreman za odstrel.Njega samo scenario iz Ferarija 99-te,daleko bilo,ili nekakav izuzetan niz baksuza koji bi zadesili Hamiltona može izbaciti u prvi plan i spasti odstrela.Jer ako bude timski igrač opet će biti žrtvovan njegov rezultat zarad krug-dva smetnje protivnicima a samim tim neće biti konkurentan-ćao.Ako pokaže zube timu opet mu dođe na isto.Čim je došao u Mercedes ja sam rekao da će proći kao Kovalainen u McL.
Dogodine u Montrealu ;-)

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Čet Dec 06, 2018 3:48 pm

Mora da pokaze zube ali na stazi, da odmah u Australiji razbuca Hamiltona i ostale konkurente iz drugih timova ako je sposoban za to, ako napravi prednost na pocetku sezone realno moze da se bori za titulu i ne vidim zasto ne bi dobio podrsku tima. Realno nisu oni pajseri kao u Ferariju da od prve trke jebu Botasa sa taktikom kao ovi Kimija. Jedno se Mercedesu mora priznati, dok su vozaci egal sa bodovima imaju jednake sanse, cim se jedan odvoji drugi mu pomaze i to je to. U Ferariju je to nedefinisano, kao dozvoljeno je trkanje cele sezone a u stvari nije i onda naprave niz sranja i sami sebe pojebu. Elem, da se vratim na Botasa, sledeca sezona ce nam definitivno pokazati da li je sampionskog kova ili nije. A verujem da ce mu biti jos teze jer ce za rivale osim Hamiltona imati Fetela i Leklera a i opasan dvojac Red Bula ako se Honda dobro pokaze.
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

Slika

Odgovori