VN Singapura 14.09.-16.09.2018.

Odgovori
Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Re: VN Singapura 14.09.-16.09.2018.

Post od Mercedes-AMG/// » Ned Sep 16, 2018 8:30 pm

Deadpool napisao:
Ned Sep 16, 2018 8:05 pm
maverick napisao:
Ned Sep 16, 2018 7:29 pm
Људи лако отписујете Ферари. Има још доста трка да се вози...свашта може да се издешава...
Pa može...ali neće :|
Haha, kralj.
Niko ne otpisuje Ferari, gotovo je tek kad i teoretske šanse padnu u vodu.
A s obzirom kakav momentum ima Ham, a kakav Fetel, s obzirom da je u Monci i Singapuru Ham uspeo da preseče crvene, imamo razloga za optimizam.
Deluje da crveni imaju prednost, ali je tako bilo i za Moncu i Singapur.
Sada već verujem da Ham može da ih pobedi i kad je slabiji.
Ne mislim da će Ferari demolirati Merc do kraja, pre može da se desi da Ham dokusuri crvene, opet iz podredjenog položaja, jer Merc ima pobednički mentalitet, a žabari useru i kad mogu da pobede.
To je njihov najveći problem, oni i kad imaju šansu za pobedom-titulom, oni zaseru.
Zato sada nemam toliku bojazan da će ih Ferari samleti do kraja, iako opet verujem da će imati blagu prednost na većini staza do kraja, jer vidim da Ham-Merc imaju odgovor na to.
Pobede i kad su slabiji.
Tim funkcioniše na nivou, perfektno, Ham tera, Bota kad treba pripomogne, kad ne treba, očajan ko danas al svejedno.
Uglavnom, Mercu je dovoljno da budu pola-pola sa Ferarijem do kraja.
Dovoljno im je da uzmu 2 trke.
Dovoljno im je da budu solidni.
Ali ne verujem da će se Merc opuštati, daće sve od sebe, kao što su na ove 2 trke pokazali m*da, verovatno ključ za šampionat.
Ali svakako da se ne treba opuštati niti slaviti pre vremena, znamo kako im je čista pobeda odnosno 1-2 izmakla u Austriji.
Mercova je snaga što se nikad nisu predavali. I kad je Ferari preuzeo inicijativu, kad su čučnuli u Austriji, grizli su, zasukali rukave, nikad nisu prestali da veruju u sebe, u Hama.
I eto rezultata.
S druge strane imaš Fer koji ima fenomenalan bolid, tim slab, greši, Fetel greši, Kimi ne pomaže Fetelu i eto, džaba im.
Mislio sam da će Fer da pregazi Merc u Monci, Singapuru, kao i većini preostalih trka, ali sada verujem da Merc može da se suprotstavi.
Barem na 2-3 trke, da bude dovoljno za šampionat.
Ferariju je sada najveći problem atmosfera u timu.
Fetel je potonuo, tim škripi, to je njima sad veći problem od Mercedesa.
Slika
The best or nothing - Gottlieb Daimler

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Ned Sep 16, 2018 8:46 pm

KuleAs napisao:
Ned Sep 16, 2018 8:11 pm
fap napisao:
Ned Sep 16, 2018 6:36 pm
Sto se Ferrarija tice meni deluje da su izgubili strpljenje sa Vettelom.Prvo sto dovode Leklera jer da su hteli nekog da bude drugi vozac ili bi zadrzali Kimija ili bi uzeli nekog starijeg i iskusnijeg vozaca.Sve mi to deluje sto se Vettela tice kao 2014.Jer ove godine mu je Ferrari dao dobar bolid a on je pravio sranja.Videcemo ali mi se nekako cini da je Lekler nova zvezda tima.
Mercedes dobar ali se ne bih bas slozio da je sve do Mecke pa tek onda Hamilton.Jednostavno covek je pametno vozio i kad nije islo i skupljao bodove i tu je ona glavna razlika izmedju njega i Vettela.
To bi bilo to .
Imao je i prosle sezone vise nego dovoljno dobar auto, sposoban za titulu. Ove godine ima strasnu masinu, ali....
Slazem se za to u vezi Leklera. Mozda i ne bude tako, mozda mu daju jos jednu sezonu privilegovani tretman dok se Lekler malo ne ustosi. Mada ako Lekler krene jako u pocetku sve je otvoreno.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
KuleAs
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 26, 2017 7:51 pm

Post od KuleAs » Ned Sep 16, 2018 8:51 pm

Svakako bar još jedna sezona..Niko ne otpisuje Fetela,ali utisak je da su pomalo umorni jedno od drugih.Lekler je apsolutno doveden da bude zamena FETELU,a ne Kimiju koji je već davno viđen za 'odstrel',i to je bilo potpuno logično.

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Ned Sep 16, 2018 8:52 pm

Mercedes-AMG/// napisao:
Ned Sep 16, 2018 8:30 pm
Haha, kralj.
Niko ne otpisuje Ferari, gotovo je tek kad i teoretske šanse padnu u vodu.
Ma teorija je super.U praksi ja sam ih otpisao u Nemačkoj.
R.I.P. FERRARI 2018

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Ned Sep 16, 2018 8:54 pm

KuleAs napisao:
Ned Sep 16, 2018 8:51 pm
Svakako bar još jedna sezona..Niko ne otpisuje Fetela,ali utisak je da su pomalo umorni jedno od drugih.Lekler je apsolutno doveden da bude zamena FETELU,a ne Kimiju koji je već davno viđen za 'odstrel',i to je bilo potpuno logično.
Ma išli bi meni na pišanje i Fetel i Kimi i Arivabene odmah posle Monce :x
R.I.P. FERRARI 2018

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Ned Sep 16, 2018 8:57 pm

Ako ce Ferrari da pravi sampiona od Leklera mora da ga podrzi od prve sezone bas kao Mclaren Hamtona i RB Verstapena.Tako se prave sampioni a ne da guraju drugog vozaca jednu uli dve sezone.

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Ned Sep 16, 2018 8:57 pm

gotovo je ljudi...

sto su uradili uradii su.

singapur postaje nova kanada za ferari...

a sam ferari je nekako poceo da dolazi na staze gde su aposlutni favoriti kurcvito i izgubili te trke...
Slika

Korisnikov avatar
KuleAs
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 26, 2017 7:51 pm

Post od KuleAs » Ned Sep 16, 2018 9:18 pm

fap napisao:
Ned Sep 16, 2018 8:57 pm
Ako ce Ferrari da pravi sampiona od Leklera mora da ga podrzi od prve sezone bas kao Mclaren Hamtona i RB Verstapena.Tako se prave sampioni a ne da guraju drugog vozaca jednu uli dve sezone.
Slažem se sa tim stavom.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od rajs41 » Ned Sep 16, 2018 9:27 pm

Alonso: Trku smo odardili do perfekcije
Slika
Vozač McLarena ostvario je sedmo mesto na trci za VN Singapura.

Kako je i sam Fernando Alonso izjavio ovo je za njega i njegov tim “mala” pobeda na trci na stazi Marina Bej.
“Veoma sa srećan sedmim mestom. Ovako za ovaj rezultat trebalo je da se desi nešto nekome ispred nas, ali danas su svih šest bolida završila trku i mi smo bili odmah iza vodeće trojke. Danas smo trku odradili do perfekcije. Dobra strategija, dobar odabir gume i dobri poeni. U jednom trenutki bili smo i najbrži bolid na stazi, tako da me i to dodatno usrećuje na jednoj ovakvoj stazi.” kazao je Alonso.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od rajs41 » Ned Sep 16, 2018 9:46 pm

Leclerc u Singapuru došao do novih poena
Slika
Vozač Saubera je na stazi Marina Bej došao do devetog mesta.

Ovo je prvi put da se ovaj mladi Modagašanin vrati u poene posle VN Austrije u junu mesecu. Vozač Saubera je startovao sa 12. pozicije i sa jednnim zaustavljanjem u boksu došao do devetog mesta.
“Odlična trka, skoro pa perfektna. Imali smo dobra vremena, balans bolida bio je dobar od samog početka pa do kraja. Napravili smo dobar plan, jer smo bili u malom zaostatku ako se uzme u obzir naše performansu tokom petka. Sa dobrom strategijom uspeli smo da se borimo i ponovo dođemo do poena. Pokazali smo naš pravi potencijal.” kazao je Charles Leclerc.

Odgovori