Vest dana: Raikkonen u Sauberu, Leclerc u Ferrariju

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Vest dana: Raikkonen u Sauberu, Leclerc u Ferrariju

Post od zarko.s. » Uto Sep 11, 2018 5:41 pm

Slika

Pitanje oko toga ko će činiti Ferrarijevu vozačku postavu u 2019. je danas konačno razrešeno.

Ferrari je jutros izdao dva saopštenja za javnost. Prvo je potvrđeno da Kimi Raikkonen od sledeće sezone neće više biti član tima. Finac je imao punu podršku Vettela i novog izvršnog direktora Louisa C. Camillerija, ali je problem bio to što je pokojni predsednik Sergio Marchione već bio potpisao ugovor sa Leclercom. Novi predsednik Ferrarija John Elkann je takođe podržao ideju da se Leclerc od sledeće sezone nađe u njegovom timu.

Raikkonen je u svom poslednjem angažmanu sa Ferrarijem bio u promenjivoj formi, ali su se njegovi rezultati ove sezone jasno popravili. Ipak, to nije bilo dovoljno, pa je zbog toga morao da potraži novi angažman.

Ono što je takođe jako interesantno u vezi Ferrarijeve odluke je činjenica da je Leclerc izuzetno mlad vozač. Italijanski tim se ranije uvek opredeljivao za iskusnije vozače, a poslednji konkretan primer toga smo videli krajem 2012. kada su čelni ljudi iz Maranella odlučili da ne angažuju tada mladog Sergija Pereza, već da produže ugovor sa Felipeom Massom. Taj potez se na kraju ispostavio kao dobar, pošto je Perez na kraju sezone zamenio Hamiltona u McLarenu, ali je već nakon prve sezone dobio otkaz pošto nije ispunio očekivanja koje imaju veliki timovi, u ovom slučaju tim iz Wokinga.

Ferrari je neposredno nakon objave da završava saradnju sa Raikkonenom potvrdio da se timu pridružuje Charles Leclerc. Mladi vozač iz Monaka je član Ferrarijeve akademije mladih vozača i uživa njihovu podršku još od 2011. On je pre dolaska u Formulu 1 osvajao titule u GP3 i Formuli 2, a njegove vožnje u Formuli 1 su bile veoma dobre. Sauber je imao težak početak sezone, ali je Leclerc u dosadašnjem toku šampionata uspeo pet puta da osvoji bodove dok je 11 puta bio bolji na kvalifikacijama od timskog kolege Ericssona.

Pošto je Ferrari obelodanio svoje planove za budućnost, oglasila se i ekipa Alfa Romeo Saubera.
Oni su se zahvalili Leclercu na saradnji i profesionalizmu koji je prikazao tokom vožnje za švajcarski tim.
Nakon toga je usledilo saopštenje da je potpisan dvogodišnji ugovor sa Kimijem Raikkonenom, koji se tako vraća u tim sa kojim je započeo F1 karijeru još davne 2001. Predsednik Saubera Frederic Vasseur je rekao da veruje da će Raiikonenov dolazak biti jedan od glavnih oslonaca tima i pokretač daljeg napretka.

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Re: Vest dana: Raikkonen u Sauberu, Leclerc u Ferrariju

Post od AlexPb » Uto Sep 11, 2018 6:00 pm

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Post od AlexPb » Uto Sep 11, 2018 6:17 pm

Jedna trka u Austriji 2001. godine, na pocetku Kimijeve F1 karijere u Zauberu, gde je stigao cetvrti. Moram da priznam da sam zaboravio da je i 2001. godine Barikelo propustio Sumahera u Austriji. Za 2002. godinu sam znao. :D
Kimi, sve najbolje u Zauberu. :smajli_sa_pivom:

Korisnikov avatar
Interceptor
Reactions:
Pridružio se: Ned Okt 01, 2017 8:41 am

Post od Interceptor » Uto Sep 11, 2018 7:05 pm

Evo šanse pod stare dane da Kimi ima odrešene ruke za trkanje nebitno za koju poziciju.Zadnji put je to imau u Lotusu i doneo im prvu pobedu.

ferrari le mans #71
Reactions:
Pridružio se: Čet Jan 04, 2018 12:55 pm

Post od ferrari le mans #71 » Uto Sep 11, 2018 7:23 pm

Dosao je on sledeci Givonazzi.Ovi penzosi otpremnina i Sauber
SEB I KIMI NAPOLJE.GIVONAZZI I LECLERC UNUTRA FORZA FORZA FORZA

Darko007
Reactions:
Pridružio se: Pet Dec 08, 2017 10:24 pm

Post od Darko007 » Uto Sep 11, 2018 7:50 pm

ovo je po meni odlicno...kimija mozemo da gledamo jos uvjek,njegove provale i poneki dobar krug ako je raspolozen
s druge strane gledacemo leclera koji treba da se dokaze..po meni najbolji moguci rasplet

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Uto Sep 11, 2018 8:14 pm

Erikson verovatno nece nigde, drze ga suvlasnici tima iz Svedske. Ali pitanje je da li Ferari zeli Djovija u Zauberu ili Hasu, ili im je prioritet da ga drze za simulator? Sta mislite?
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it."

Enzo Ferrari

Korisnikov avatar
Dekio
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 8:21 am

Post od Dekio » Uto Sep 11, 2018 9:27 pm

Ajmo jos Vetela da leti iz tima i to je to! Konacno sledecu sezonu mogu da navijam i za vozacku titulu.
Always be yourself, unless you can be Batman. Then always be Batman.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od rajs41 » Uto Sep 11, 2018 9:34 pm

Leclerc: Moj san se ostvario
Slika
Italijanski tim objavio je da će naredne sezone umesto Kimija Raikkonena na njegovo mesto doći Charles Leclerc.

Ferrari je posle dužeg vremena odlučio da prelomi stvari i tako u svoj fabrički tim uvede mladog Modagašanina, dok se ujedno po drugi put na saradnji zahvalio svom poslednjem šampionu Kimiju Raikkonenu. Leclerc je za sada imao impresivnu svoju prvu sezonu sa Sauberom dok je takođe kroz takmičenje u malđim kategorijama pokazao veliki talenat.
“Ovo je za mene ostvarenje sna. Voziću sa Ferrari od 2019. Veoma sam ih zahvalan na ukazivanju ovakve prilike. Hvala i Nikolusu Todu koji se brine za moju karijeu od 2011. Takođe, hvala i mojoj familiji. Hvala i osobi koja više nije na ovom svetu, a kome dugujem najviše, to je moj tata. Hvala Julesu (Binachiju) koji me je podržavao i učio, neću te nikada zaboraviti.” napisao je Leclerc na svom Tviter profilu.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Uto Sep 11, 2018 9:47 pm

Koliko je ovo dobro po Vettela.Ako Ferrari pusti Leklera da se trka.Da li Vettel moze da prodje kao 2014 u RBu.Interesantna vozacka postava bas me interesuje kako ce da bude na stazi.

Odgovori