Stefan Bellof - najveći talenat ikada

Sve iz istorije najbržeg cirkusa
Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am

Re: Stefan Bellof - najveći talenat ikada

Post od DzonyDLG » Uto Jan 30, 2018 9:08 pm

Tihi svaka cast, sto rece Ice jezio sam se dok sam citao!!! Samo bog zna sta bi sve napravio da je vozio za Ferrari.
Slika

Korisnikov avatar
1886
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 25, 2017 11:03 pm

Post od 1886 » Uto Jan 30, 2018 11:20 pm

@Centurion
Prije nego što započnemo (a nadam se da nećemo) razgovor na ovu temu, zamolio bih te da samo još jednom pročitaš iz mog posta jedan jedini citat kojeg sam se dotaknuo i koji si ti napisao. Ako dopustiš malo crnog humora, na taj citat sam striktno odgovorio, pogotovo na podvučeno. Hvala ti :)
Sada bi zaobišao onu konstataciju o neshvaćanju i shvaćanju ;)

Citat:
Fikcija, taj famozni Monako, 1984. Možda, pa i vjerovatno, najpoznatija kišna trka u F1 svih vremena. Brandl je u kvalifikacijama imao tešku nezgodu, pa je Belof jedini ostao za vožnju trke.
U trci, Stefi počinje sa začelja. Vozi svoj šesti gp, kao i Sena. Maestralno i znalački, probija se na treće mjesto, uz furiozne poteze preticanja protivnika, i u određenim segmentima trke dosta je brži čak i od - Sene. I danas se prepričava, kad neko pomene poneki majstorski potez onog vremena, obilaženje nemuštog Arnoa u Mirabo zavoju...
Sena je opet impresivno stizao Prosta, i u nekim trenucima djelovalo je da Francuz vozi krug za zagrijavanje, u odnosu na Brazilca...
Nameće se dogma, svakom razumnom čovjeku. Ako je Sena vozio za udžbenike i istoriju, ako se njegova vožnja stavlja među najbolje svih vremena u slabašnom Tolmanu, gdje onda staviti vožnju Belofa, u Tajrelu koji je bio lošiji za dvije klase, od svih ostalih. Jer, Belof je neopozivo stizao Senu, dok je ovaj negdje na prekidu trke prestigao Prosta. Kako klasifikovati Belofa i njegovu vožnju tog dana !?!
Šta reći? Dogma traje i danas.
Odjeci kroz hodnike vremena, eho prošlosti priča nam jednu legendu.
Šta bi se desilo, da Džeki nije prekinuo trku... ?
Bio bi sigurno drugi, možda čak i prvi, da njegov najveći moto rival, Džeki Iks, kao glavni sportski menadžer nije prekinuo trku u 31. krugu.
Znamo, kiša je bila ta koja je upropastila sve. Poplava ulicama Monaka tog dana bila je prijatelj samo Seni i Belofu...
Najbolje ili ništa

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Sre Jan 31, 2018 9:25 pm

Sjajan tekst.
PIRELI NAPOLJE IZ F1 !!!

Korisnikov avatar
kimijevština
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 4:13 pm

Post od kimijevština » Pet Feb 23, 2018 11:02 am

Bravo, hvala na tekstu. Slažem se da je statistika ovde potpuno irelevantna, neke vožnje se ne mogu ''ukalupiti'' u tabele.
''Steering wheel. Gloves and steering wheel yeah. Gimme steering wheel! Hey! HEY! Steering wheel, somebody tell him to give it to me! COME ON! MOVE!''

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Pon Apr 02, 2018 11:32 pm

Odličan tekst.
Malopre baš čitah o Seni, prilog "autorepublike", ne znam ima li na forumu, odličan prilog takodje.
Slika

Odgovori