Igrice za PC, PS, XBOX i ostalo

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am

Re: Igrice za PC, PS, XBOX i ostalo

Post od DzonyDLG » Sre Dec 20, 2017 11:04 pm

Uuuuu hvala za informaciju, odoh da skinem odma' sada odma'!!! :D :smajli_sa_pivom:
Slika

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Ned Dec 24, 2017 4:56 pm

Zasto (ne) igrati Need For Speed Payback

Posto sam kompletirao igricu, red je da napisem par redova o istoj. Svi ljubitelji NFS-a se slazu u jednom - fransiza je krenula da pada nakon Need For Speed Pro Street-a. Koliko je prelazak na americki sistem Fast and Furious sa sve nitro boostom doneo polularnost medju mladjarijom ocaranom sarenilom i izlgedom tjuniranih masina, toliko je ozlojadio i iznervirao ljubitelje performansi i relanih situacija. OK NFS nije ni blizu pojmovima realnosti, ni blizu recimo Asseto Corsi ili PRoject Cars ali NFS Shift je pokusao da se na tom polju na neki nacin dokaze. Nije bas ispalo najbolje ali je to mozda poslednji pravi NFS kakav ocekuju oni hardcore fanovi.
No, Payback je nastavak nekih avantura zapocetih 2013 - Rivals, Run, Most Wanted 2 i na kraju rebootom 2015. Sada se nalazite u svetu kocke, ilegalih ulicnih trka i - visoke tehnologije. Fortuna Veli iliti Dolina Srece dom je akcije u kojoj Tajler Morgan bezbrizno jurca sa svojom ekipom i dobijaju zadatak da ukradu "prototip" Koenigseg Regeru (koji je u vreme razvoja i objave igrice uveliko serijski auto). Njegova ekipa, koju cine Dzesika, Mek i "svemoguci mehanicar" Rav, i kasnije izdajica Lina Navaro, kradu Regeru od izvesnog Kockara (hehehehhe Kija Kockar :lol: ) ali Lina se odlucuje da za racun mafijaske organizacije zvane Kuca, Regeru preda njima i time dobije status prvog vozaca i uz pomoc "napredne tehologije" oz Regere da namesta trke u gradu. Naravno, Tajler i ekipa krecu u osvetu i sve tece po scenariju kao u filmu, gde se on kroz obracune sa ekipama (nesto slicno bilo u NFS Carbon) na kraju dokopava poslednje trke zvane Outlaw's Rush. Tu naravno pobedjuje i sveti se izdajici Lini koju na kraju Kuca likvidira (scena se ne vidi ali Lina verovatno nije prezivela poraz iz trke u kojoj je ulog bio ogroman). Pre toga, Taj uspeva da vrati hipetehnoloski naprednu Regeru (Regera zapravo nema nista revolucionarno na sebi sem menjaca od jednog stepena prenosa sve ostalo je dobro poznato, cak je elektronika Regere smesna u poredjenju na onu iz P1 ili LaFerarija).
Zanimljivo je da u igrici postoje svi vidjeni elementi - trka na krug, sprint, Drag, drift, i novouvedeni Off-Road mode. Tu je i Lov na Relikvije gde nalazite sasije i karoserije nekih modela i onda ih od krsa pravite u ultimativne trkacke masine. Cak je i izasla skoro ekspanzija gde je ceo jedan segment posvecen necemu sto jako lici na X-games.
Medjutim, igrica je i pored svega toga po meni jako losa. Prvo, sve se desava po nekom filmskom scenariju a la Majkl Bej. Drugo, fizika automobila je krajnje losa ali cak i ako izuzmemo da NFS fransizi to nije primarno, za neke stvari ipak nema opravdanja. Ptimera radi, u scenama predzadnje trke, Korvete policije koje nemaju klirens veci od 5cm idu paralelno po Off road deonicama sa recimo jednim Land Roverom ili Mercedesom G klase kao da su i same off road masine. Izbor automobila je mogao biti bogatiji, a tek bi opcije za prepravke mogle biti i bogatije i raznovrsnije. Najgore od svega, performans unapredjenja nisu klasicna vec u vidu kartica i ako vam zapadne losa kartica moze da se desi da vam auto bude inferioran. No to se resava kupovinom u performans sopu ali to ce kostati. Protivnici su ili prelaki ili preteski, a za pohvaliti je ogromna mapa koja bi trebalo da bude dostupna i u post end modu. Na zalost, igrica nece biti popularna kao Shift ili tek ne kao High Stakes, ali opet za one koji vole NFS predstavlja makar malo zabave do nadamo se novog dela.
I za kraj ono za sta ja smatram da je preterano - zahtevnost je ogromna, RAM-a i GPU RAM-a nikad dovoljno, sve u svemu, ANSYS manje zahteva za neke stvari od ove igrice. Uzevsi u obzir, da ce vam trebati doobar PC za ovu igricu, preporucujem Playstation varijantu - udobnija i bolja.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Čet Jan 25, 2018 5:17 pm

Луси се малко игра, са новим гранд туризмом....на крају најјаче када каже може то и брже, морам да нађен негде време које губим, циљно време је 1,57 равно...
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Pon Feb 26, 2018 8:53 pm

Чоек уђе да се малко испуца и изгигра, ал нема шансе насве стране пуцају ови кретени из пољске, чешке, словачке, ма из источне европе....људи терају најјаче тенкове у свим класама и изгину ко муве без главе...ја сам овај први што сам им се маме мамине на...о...мислим на противнике....

Slika
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Post od AndrejR » Uto Feb 27, 2018 1:29 am

Zanima me ima li ko gejmerske stolice (Quersus, DXRacer i slicno) i kakva su vam iskustva sa istim? Sedim i kad radim (od kuce) i kad ucim pa mi treba nesto bas dobro, zato se trudim da skupim informacije.

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Post od Nindza » Uto Feb 27, 2018 8:17 am

Prvo moram da pitam, a zasto bas gejmerske stolice od po 200+ evra, a ne recimo neka kvalitetnija office stolica sa lumbalnom podrskom za 100-120e.
Drugo, cak i ako se odlucis za "gaming" stolicu, kakva je raspolozivost u Srbiji uopste? DxRacer je 400+ evra na KP.
Jedina stvar koju bih ja jurio je da stolica ima supalj naslon, da mozes da provetravas ledja (pogotovu leti). Pored toga juri samo da ima lumbalnu podrsku i to je to.
WinWin ima ove:
http://genesis-zone.com/en/product/sx33-gaming-chair/
mozda da preletis review-ove po netu da vidis koliko je izdrzljiva, da li se centralna sipka krivi nakon odredjenog vremena, kakvo je habanje materijala itd... Posto su realno sve one kvalitetno napravljene na prvo oko.
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Uto Feb 27, 2018 11:33 am

Kupis Sparco sediste koje je 10 miliona puta bolje od stolice :)
Ja planiram da nabavim jedno takvo i da spavam u njemu :)

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Post od AndrejR » Uto Feb 27, 2018 11:43 am

Nindza napisao:
Uto Feb 27, 2018 8:17 am
Prvo moram da pitam, a zasto bas gejmerske stolice od po 200+ evra, a ne recimo neka kvalitetnija office stolica sa lumbalnom podrskom za 100-120e.
Drugo, cak i ako se odlucis za "gaming" stolicu, kakva je raspolozivost u Srbiji uopste? DxRacer je 400+ evra na KP.
Jedina stvar koju bih ja jurio je da stolica ima supalj naslon, da mozes da provetravas ledja (pogotovu leti). Pored toga juri samo da ima lumbalnu podrsku i to je to.
WinWin ima ove:
http://genesis-zone.com/en/product/sx33-gaming-chair/
mozda da preletis review-ove po netu da vidis koliko je izdrzljiva, da li se centralna sipka krivi nakon odredjenog vremena, kakvo je habanje materijala itd... Posto su realno sve one kvalitetno napravljene na prvo oko.
Jurim gejmerske jer mi deluje da su vise namenjene meni nego li kancelarijske (ne racunam vrhunske 400e+ stolice). Kod nas gejmerske ne bih ni uzimao verovatno, nego online pa nekako preko grane preterao (jos nisam smislio kako, ali dalo bi se nesto isplanirati). Moze preporuka i ako je neko do sad imao neku dobru kancelarijsku stolicu takodje, sve dolazi u obzir. Hvala Nindzo na odgovoru, gledam reviewove par dana i prava internet atmosfera (i pljuju i dizu u nebesa iste stvari).

Korisnikov avatar
Paprika
Povrće puno vitamina C
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:47 pm
Kontakt:

Post od Paprika » Sub Mar 03, 2018 10:58 am

Alfa 155 BTCC 1994. spec
za Assetto Corsa
Moj 'uradak'. Fizika bazirana na vrhunskoj btcc Primeri, Vizuelna adaptacija Q4 iz Forze, koliko god sam umeo u detalje, na '94. spec.

Izmene u odnosu na stock model:
-Silverstone spliter
-Silverstone spojler
-Izduv
-Brisac
-Retrovizori
-Tockovi
-Port za kompresor za dizalicu (i zatvorena i prepeglana vratanca od stock rezervoara
-Antete
-Zastitna mreza na vozackom prozoru
-Poklopci za maglenke i poklopac koji delimicno zatvara gril na braniku
-Svetlosne grupe
-Materijali i skinovi

Valjda je to sve... ko bi se sad setio napamet :D

Slika SlikaSlika SlikaSlikaSlika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Poslato sa mog Tetrisa za poneti, uz pomoć WiFi moda

Slika
http://www.f1-serbia.com
http://www.f1-forum.eu

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am

Post od DzonyDLG » Sub Mar 03, 2018 5:08 pm

Jaoooo Paprika zasto mi to radis? Taman sam uspeo da se nateram da ne igram Assetto kao manijak i odustao od kupovine novog volana a onda vidim ovo. :lol: Inace svaka cast za rad, odlican pet! Detalji su vrhhhh, gde je link za download??? :smajli_sa_pivom:
Slika

Odgovori