Obavestenje u vezi foruma

Korisnikov avatar
f-fan
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:51 pm

Re: Obavestenje u vezi foruma

Post od f-fan » Sre Jul 19, 2017 11:27 am

Član sam foruma oko 4,5 godina i prosto mi je neverovatno da je došlo do toga da se pišu pravila ponašanja. Za sve ove godine osim par trolova nije bilo ozbiljnih problema i prosto mi je neverovatno na koliko niske grane je forum pao.

Odustali su ljudi od foruma, od komentarisanja trka, nemaju više šta pročitati i naučiti. Sva ona pozitiva koja je nastala otvaranjem novog foruma je bila kratkog daha.

Sramota je šta se desilo sa forumom, forum je mrtav, članovi su ga ubili.

Jel' sada opet potrebno da se otvara nov forum da bismo se počeli baviti trkama, borbi za titulu i raznim transfer kombinacijama?
"Sebastian Vettel you are the world champion!" - Horner, C. (2010)

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Sre Jul 19, 2017 11:43 am

Ne novi forum Sale.
Samo ovaj stari očistiti od kukolja i splačina. Za to treba volje i vremena, i dve osobe koje tome stvarno da posvete neko vreme.

Pretresti sadrzaj foruma, očistiti ono što nema veze sa temama.
Očistiti zlonamerna trolovanja i ponovna potenciranja na tome jer se u prvi mah niko nije upecao. Ostaviti samo postove koji su direktno vezani za temu.
Zlonamerne postove NE BRISATI, nego ih lepo staviti da budu NEVIDLJIVI za sve osim za upravu foruma, ili ukoliko forum nema tu opciju sakrivanja, onda sve te postove prebaciti u temu koju će videti samo uprava.
Tako će moći da imaju uvid u to ko se posvetio zdravorazumskom pisanju na forumu a ko je tu zbog provokacija.

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Sre Jul 19, 2017 12:58 pm

f-fan napisao:
Sre Jul 19, 2017 11:27 am
Sramota je šta se desilo sa forumom, forum je mrtav, članovi su ga ubili.

Jel' sada opet potrebno da se otvara nov forum da bismo se počeli baviti trkama, borbi za titulu i raznim transfer kombinacijama?
+10!
Nadam se da bar ti kapiras kao sto su mnogi skapirali da ja sve ovo radim svesno jer je i meni do*urcilo da citam gadosti Jos od starog foruma kad je pocelo a ovde na novom se razbuktilo. Tamo u toj vajber grupi ima dva tri gmaza svi ostali nisu losi likovi ali ponekad neki od njih idu po inerciji vecine, sto opet ne znaci da su gmazovi kao ovi.. Pre bih rekao da su zavedeni ili izmanipulisani..
poTTa20 napisao:
Sre Jul 19, 2017 11:43 am
Ne novi forum Sale.
Samo ovaj stari očistiti od kukolja i splačina. Za to treba volje i vremena, i dve osobe koje tome stvarno da posvete neko vreme.
Samoočisti se onda batice i ne glumi vise alfa mužjaka jer nisi statusno ni gama.. ;)

Najvise bre napadate mercedesa AMIGU samo li gukne,jeste lik zajeban ali inteligentan je i gadja vas u srž, mawericka koji nekim crvenima inteligentno spusta (ne svim) a nekad i sam pukne kad ga napadnu trojica odjednom, FAPa takodje, uznemiravate ga privatnim porukama i ostala sranja čim ostavi neki komentar (pozdravljam ga i nadam se da dok je na odmoru sad drži noge u lavoru i uživa) dinču koji ne sme da pomene ni luisa ni Alonsa odmah skaču na njega, a nedaj bože da pipne u strategiju crvenih (pitam se sta ce te ako ja počnem da navijam do godine za alonsa, najebali ste ko žuti mrauvi) i naravno navijače Kimija - samo li pipnu Seba ili crvene. I to uvek isti likovi, isti crveni.. (90% ostalih crvenih su časni i realni) Za RB da ne pricam, jaguar je uvek u manjini i uglavnom ismejan a ovog ne racunam sto navija za Maxa, on nikad nije bio pravi RBovac i vise podržava crvene nego RB.. McHondasi su stalno ismejavani a samo se femkate malo renoa jer imate tu terminatora i centuriona koji vas odmah razvuku ko kore za pitu :D
Neznam zasto sami ne pristanete na ban. Ako vam je stvarno stalo do foruma žrtvujte se za njega!
Ja javno opet pozvam centuriona i pogotovu Ica (ako Paprika ne želi) kao i pre nedelju dana, banujte nas trojicu na 3 meseca najmanje, odmah iliti mene prvog, ovog sto stalno Gebelsovski dosipa so na ranu i koji ni nakon dve molbe ne postuje moje umrle u mojoj temi ali i onog sto me noćas onako hrabro popljuva, sakriven iza novog accounta jer vi znate ko je.. Pilot embraer je za vas bre da vas prevaspita face to face.., ali i da se probudi onaj stari Ice, banuje nas SVE za primer i da Bogda ga zdravlje podrži da nakon toga moderise forumom jos decenijama, banuje jos par njih koji nastave sa sranjima i onda na dalje stvarno čisti kukolj kad god zatreba - kao nekad!!

Toliko od mene na ovu temu.., i vise ni reči od mene na istu!
Poslednja izmena od One and Only u Sre Jul 19, 2017 1:01 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Sre Jul 19, 2017 12:58 pm

Forum cine clanovi,

Njivovo znanje, iskustvo, drugaciji pogled na trku ili neki momenat daje jednu lepu sliku o ovom sportu koji svi ovde pratimo.

Svako od nas ima razlog da gleda f1, i onda dodje ovde da razmeni iskustvo.
Sazna nesto novo, upita ako ne razume.
Imamo i navijace koji su strastveni oko vozaca/tima. I niko ne moze na ovom svetu da promeni njihov stav. Osim Vilnev/Sumaher kombinacije.

Haos koji je nastao posledica je borbe za titulu gde se u nekim clanovima budi taj stav da je u pravu njegov stav jer je njegov tim na domak pobede ili poraza.
3 godine dominacije mercedesa su otupele ljude i posle par trka vodilo se sve ko navija za Hamiltona ili Rozbega.

Pre toga je bio period Red Bula 2011 i 2013 su bile isti manje zanimljive sezone.

u ostalim sezonama kako je sampionat napet tako je i situacija na forumu menjala raspolozenje.
Tamo jedan poen odlucuje trku ovde jedan post/misljenje.

Stvar je u trolovima koji pisu isto i kad je dosadno i uzbudljivo.

Generalno je pravilo da ima vise navijaca Ferarija na forumu i ako ne ide njima nema ni njih. Ako ide onda su tu bore se za svoj stav.
Problem nije samo u navijacima Ferarija(fan boys) vec i ponekim ostalim koji isto znaju da provociraju.

razlika ovog i svetksih foruma je sto ovde pici taj balklanski duh , ostroumnost ljudi i brzo razmisljanje pa cesto odemo u off koji nije maliciozan
Mada zna da ode nekad.

Ako neko hoce da diskutuje na osnovu nekog tima, slobodan je.
Internet je svima dostupan , ovde dosta ljudi zna mehaniku, aero, fiziku.
Ja to nazalost ne znam. Mogu da iscitavam more podataka sa staze i na osnov sektora i vremena sklapam neki stav.

Dobre diskusije uvek Ima Iceman036, zna covek znanje.
Jaguar momak prati RB/Reno i zna sta se desava u tom sektoru.
ima vas jos ljudi koji vredite . Nemojte napustati forum.
Da ispratimo ovu sezonu do kraja. Pomognemo upravi da sto manje brise postove,

Za kraj

Veliko izvinjenje od mene svima na forumu koji su citali, moje postove prosle nedelje.
Kao stariji clan reagovao sam burno i neprilicino.
Boksi izvinjenje vazi i za tebe.

Veliki pozdrav
Slika

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Sre Jul 19, 2017 1:08 pm

zamlatuljko napisao:
Sre Jul 19, 2017 12:58 pm

Veliko izvinjenje od mene svima na forumu koji su citali, moje postove prosle nedelje.
Kao stariji clan reagovao sam burno i neprilicino.
Boksi izvinjenje vazi i za tebe.

Veliki pozdrav
Hvala.., primljeno
takodje i od mene..
Možda je resenje i u 'ovome'... Banovanje ili medjusobno izvinjenje uz javno obecanje da se vise nece ponoviti..
?#@*&%! li ga..,idem da sredim misli a i vredi nesto napisati / nisam nista vec nedelju...
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Sre Jul 19, 2017 1:40 pm

poTTa20 napisao:
Sre Jul 19, 2017 11:43 am
Ostaviti samo postove koji su direktno vezani za temu.
Upravo to!Nekakva disciplina mora postojati.Krene se od neke trke a tema ode u beskrajno nadlajavanje o nečem desetom.Maksimalno redukovati off topik.
PIRELI NAPOLJE IZ F1 !!!

Korisnikov avatar
Maha
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 3:27 pm

Post od Maha » Sre Jul 19, 2017 1:43 pm

E ovo pocinje da lici na nesto dobro :)

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Sre Jul 19, 2017 8:39 pm

Biće to sve kako treba. Lagano.
Malo se zastranilo, pritisak je evidentan, i veoma jak... Dva tima u borbi za titulu. To nije bilo tri godine. Zato je i tenzija veoma velika- svi smo svjesni toga.

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Pet Jul 21, 2017 12:17 pm

U duhu poslednjih desavanja i a vezano za nova pravila foruma hteo bih nesto da predlozim admin/mod timu.

Ako bi se forum zatvorio za posetioce i uvela se obavezna registracija clanova, to bi forumu povecalo broj clanova.
Sam broj clanova ne znaci mnogo, forumu trebaju aktivni clanovi...tako da bi trebalo "naterati" clanove da se prvo predstave u rubrici namenjenoj za to. Time se postavlja filter da li je neko stvarno zainteresovan za ucesce u radu foruma ili se registrovao iz nekih drugih, pogresnih namera.
Tek posle predstavljanja pridoslicama bi trebalo dati mogucnost da ucestvuju u temama.
Mozda bi iz ovoga trebalo izuzeti forum Aktivnosti, jer na taj forum vode linkovi sa sajta.

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Post od Nelson » Pet Jul 21, 2017 4:14 pm

Lično mislim da je bolje otvoreno za sve. Ko želi da čita on će čitati ko želi da učestvuje on će učestvovati. Tu je crno belo.
Opet bolje zbog populizacije foruma da što više ljudi dođe u kontakt sa forumom.
Što se tiče napetosti ne vidim niti jedan razlog. Nikome se niti tata niti brat ne takmiči u ovom sportu (a i da se takmiči) nema razloga spuštati se na niske nivoe. Tu smo da razmenimo mišljenja realna bez strasti.
Slika

Odgovori