Hungaroring - zajednički odlazak?

Odgovori
Korisnikov avatar
srdjanprpa
Reactions:
Pridružio se: Čet Mar 02, 2017 6:17 pm

Re: Hungaroring - zajednički odlazak?

Post od srdjanprpa » Ned Apr 23, 2017 8:04 pm

Tesko da se ugrabi avion tipa u nedelju ujutru da stignemo a da se vratimo u nedelju uvece.
A rayan vise ne putuje iz BG :(

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Post od Nindza » Ned Apr 23, 2017 8:14 pm

Od stanice Garibaldi do staze nema ni 20km
Slika
Bukvalno moze bicikl da se iznajmi.

Drugo, do Graca je pitanje ko i sta leti. Znaci ili do Beca ili autom. I jedna i druga varijanta je cimanje.
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

Korisnikov avatar
Pilot 747
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:08 pm

Post od Pilot 747 » Ned Apr 23, 2017 8:47 pm

iceman036 napisao:
Ned Apr 23, 2017 7:55 pm
Pa posto si isao predlozi lepo rute i za Moncu i za A1 ring.
Red Bull Ring
Beograd - Sremska Mitrovica - Batrovci - Zagreb. Tu se odvajas desno i ides severno ka Mariboru. Ulazis u Austriju i ides do Graca. Od Graca imas oko 70 km.
Postoji jos jedan put a to je da se ide iz Beograda ka Budimpesti pa prema Becu samo pre Beca se odvajas levo ka Spilbergu. Taj put je nesto duzi. Oko 150 km u jednom pravcu ali izbegavas Hrvatsku putarinu i Slovenacku vinjetu koja sve zajedno iznosi oko 50 eura. U tom slucaju moras uzeti madjarsku vinjetu koja je 10 eura.
Monca
Beograd - Sremska Mitrovica - Batrovci - Zagreb - Ljubljana - Venecija - Verona - Bresa - Monca. Oko 1000 km.

Korisnikov avatar
Pilot 747
Reactions:

Post od Pilot 747 » Ned Apr 23, 2017 8:56 pm

Nindza napisao:
Ned Apr 23, 2017 8:14 pm
Od stanice Garibaldi do staze nema ni 20km
Slika
Bukvalno moze bicikl da se iznajmi.

Drugo, do Graca je pitanje ko i sta leti. Znaci ili do Beca ili autom. I jedna i druga varijanta je cimanje.
Znaci nije 10 km nego 20km i to do zeleznicke stanice a ne do centra Milana.

Niko nije ni spominjao avionom do Graza. Pricam autom. Ako ti je to cimanje onda ne znam kako da se ode. Svi smo mladi i ako ne mozemo to da izdrzimo e onda do ku..a. Onda bolje da se ne ide nigde. Na koju god stazu da odes i cime god da odes na samoj stazi imas da se izcimas maksimalno.

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Post od Nindza » Ned Apr 23, 2017 9:11 pm

Pazi, Garibaldi stanica jeste centar Milana. To je kao da si rekao, samo je Trg republike centar grada, Slavija je periferija.

Drugo meni nista nije cimanje jer ja kada bih isao u evropu na trku isao bih na bar 5 dana. Kad sam rekao cimanje mislio sam na ovu kombinaciju od "jednog i po" dana i voznju autom. Jer taj auto neko mora da vozi 1000 km, a da ides do Beca avionom opet imas dosta do staze.

Trece, (ovo nije upuceno tebi direktno) ovoliki broj ljudi se verovatno NIKADA nece organizovati, pogotovu ne u ovom broju. Ni za pivo ispred zgrade a kamoli za odlazak na trku. Pogotovu ljudi koji rade, da ne kazem imaju posao. Ovo ne govorim da bih mracio, vec govorim iz izkustva i to debelog iskustva. Kamo srece da se organizujete. Za bilo koju trku, pa makar to bila i Madjarija.
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

Korisnikov avatar
Pilot 747
Reactions:

Post od Pilot 747 » Ned Apr 23, 2017 10:05 pm

Nindza napisao:
Ned Apr 23, 2017 9:11 pm
Pazi, Garibaldi stanica jeste centar Milana. To je kao da si rekao, samo je Trg republike centar grada, Slavija je periferija.

Drugo meni nista nije cimanje jer ja kada bih isao u evropu na trku isao bih na bar 5 dana. Kad sam rekao cimanje mislio sam na ovu kombinaciju od "jednog i po" dana i voznju autom. Jer taj auto neko mora da vozi 1000 km, a da ides do Beca avionom opet imas dosta do staze.

Trece, (ovo nije upuceno tebi direktno) ovoliki broj ljudi se verovatno NIKADA nece organizovati, pogotovu ne u ovom broju. Ni za pivo ispred zgrade a kamoli za odlazak na trku. Pogotovu ljudi koji rade, da ne kazem imaju posao. Ovo ne govorim da bih mracio, vec govorim iz izkustva i to debelog iskustva. Kamo srece da se organizujete. Za bilo koju trku, pa makar to bila i Madjarija.
OK. Ja kad kazem centar mislim bukvalno na centar ali razumemo se.
Naravno da bi bilo najbolje otici negde na trku na 5 dana pa da opusteno obidjes celu stazu a ostatak da upoznas obliznji grad. Ali je poenta u tome sto ljudi nemaju toliko sredstava za 5 dana.Ko ima svaka cast. Meni isto nije problem novac , meni je problem slobodno vreme. Zao ti i pricam neko svoje iskustvo. Bio sam na trkama i po 5 dana ali i na Hungaroringu jedan dan. Izvodljivo je i nije skupo. Meni nije cimanje tih 1000 i vise kilometara. Mogu i sam ali ako nas ima 4 u autu jos bolje.
Ovo za organizaciju si 100% u pravu. Tesko se moze toliko ljudi organizovati. Ja imam ekipu koja je uvek spremna za svakakve organizacije. Nekada se desi da neko odustane ali iz opravdanih razloga. Ja sam tako prosle godine ispalio za Moncu moju ekipu ( ona cetvorica sto su nosila transparent Draganu Nikolicu ) ali iz opravdanih razloga.

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Post od AndrejR » Pon Apr 24, 2017 12:30 am

srdjanprpa napisao:
Ned Apr 23, 2017 8:04 pm
Tesko da se ugrabi avion tipa u nedelju ujutru da stignemo a da se vratimo u nedelju uvece.
A rayan vise ne putuje iz BG :(
Sto se Ryan Air-a tice, imas minibuseve (neka kompanija radi sa Ryan-om ili su bas Ryan busevi ne znam) koji te za 1200 din voze od BG-a do aerodroma u Nisu i cekaju te kad avion sleti. Mnogo dobra stvar da se zna generalno :D Za ovu godinu jako je tesko da idem, ali za sledecu sam siguran da imam lovu i vremena, mada me jede ako Kimi ne bude vozio....

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Pon Apr 24, 2017 12:51 am

Evo ovako
Beograd - Monca

Auto put Srbija 250 rsd tamo/ vamo 250rsd
Hrvatska autoput 16,6 evra tamo/ vamo 16,6 evra
Slovenija vinjeta 7 dana 15 evra tamo/vamo
Italija od Sezane do Monce 35evra autoput tamo/ 35 evra vamo (uvek mozete se iskljuciti kod trsta na nacional 11 i voziti za dzabe do monce uz ogranicenje 90kmh)
Mozda je to bolja varijanta mozete stati negde na vino i sir

Nocenje je najjeftinieje u Lesmu, ili neki severni deo iznad Monce

Sto se mene tice ja u Milano nisam isao al sam zato bio na Gardi i Komu.

Na stazu mozete uneti sendvice i klopu bez probelma, voda je 3 evra na dan trke, ima 2/3 cesme na stazi. retko rasporedjene
jedna je kod lesmo ulaza u sumi, druga je kod kapelice na pravcu za alberto askari krivinu
treca je prekoputa parabolike. Tako da voda ima samo treba flasa, pivo nisam pio nisam ljubitelj.

Sto se tice stajacih mesta mozes gde god hoces, ako vec necete da tribinu.
PO meni najbolji deo je onda lesmo 2(stojis od ograde 2m, plus trava i ivcnjak bolid je maks 4m od tebe)
ako hoces brzinu stajaci deo kod mosta ispod starog kompleksa monce.

moja slika sa lesmo 2 krivine

Slika

http://imgur.com/SsrOvhE

najblize sto mozete da upecate bolid

lesmo 2, neki panj od jednog metra visine

http://imgur.com/VFe3upG
Slika

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Pet Apr 28, 2017 10:26 am

I? Sta je na kraju dogovor? Da nema dogovora..
Ajmo ljudi, malo organizacije! Tempo, tempo! Kao sto kaze ona sisiata iz Moj rodjak sa sela..
Sta vecina vas dogovori i destinaciju na koju bi najvise ljudi isli, ja pristajem!
Samo da nije Baku 8-)
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
Paprika
Povrće puno vitamina C
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:47 pm
Kontakt:

Post od Paprika » Pet Apr 28, 2017 10:39 am

Ja sam samo hteo da kazem da je taj roadtrip pola celog dozivljaja i da smatram da je put automobilima najbolje resenje. :)
Poslato sa mog Tetrisa za poneti, uz pomoć WiFi moda

Slika
http://www.f1-serbia.com
http://www.f1-forum.eu

Odgovori