Pisanije, neka ne čita ko nema vremena

Odgovori
Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Pisanije, neka ne čita ko nema vremena

Post od Centurion » Pon Apr 17, 2017 11:57 pm

I eto. Da i ja malo piskaram. Da glumim Boksija u malom, u ovom našem djeliću univerzuma.
Smoren sam, mnogo smoren. Pišem, pa razmišljam, pa pišem.
I nešto baš... nisam, onako, onako.
Centurion se malo umorio, osjetim to. Oklop mi je težak, stežu me vezice ispod koljena.
Mač, taj mač, nekako mi kabast, prevelik. Alatka, oruđe, pribor, sve je to bio. Sad, sad mi je težak. Štit, bacio sam ga u pijesak, tu, pod mojim nogama. Ne mogu da ga vučem.
Taj šljem, pritišće mi čelo. Vrućina, ona je nepodnošljiva...
Umorio se Centurion. :(
Da li do dana, drugovi moji, ili do večeri, nisam baš u vinkl.
Sjedim sa, moji spavaju. Kucam, bar da kucam. Pišem, lakše mi je.
Rekoh, čitaćete, shvatiti. Opet, neko neće. Ali dobro. Svi će izvući svoj zaključak, poentu, onako kako svakom ponaosob dođe ova noćna priča.
I u životu sam centurion. Svašta preturio preko glave, ožiljci to govore. Uvijek se trudio voditi centuriju na pravi način, slavno. Čisto, sa obrazom. Da Cezar mahne rukom na mene, baš na mene.
Centurijo moja, možda Centurion odmori koji dan. Od sebe, od svojih misli. Tražim neke izraze, dosljedne, da probam definisati. u takvom stanju, imam pred očima onu nedavnu poeziju Zamlatuljka i kolege Ledenog, pa ja pišem u prozi.
Da se ne ponavljamo.
Ipak, ovo je malo teže, monotonije. Kao Krleža. Oni su onako čitki, pitki. Kao Jesenjin.
I tak. Pišem kako dolazi. Nevezano, nikako po hronološkom redu. Iz duše. ;)
Nemojte se čuditi, ostao sam neiskazani pisac. Nekako nikad nisam dobio prliku za to. Ni mjesto ni priliku. Možda negdje, nekad, u saradnji sa Boksijem uradim life masterpiece.
Kao SW.
Nesuvislo, takve i misli. Ko zna, možda već sutra uletim, da koju prebacimo. Ali, sumnjam. Misli mi postaju ohole, komentari zajedljivi. Tražim neku iskru, neko zrno prepirke, neku nedosljednost. To nisam ja, to je neki unutrašnji dio mene, koji se javi, onako, ponekad.
Sa tim proljetnim kišama, kad nešto dolazi, i svi nešto isčekujemo. Javio se i danas, večeras. Ne da mi da spavam ,da odmaram. Iako sutra radim. Tjera u neko razmišljanje, analizu, dubiozu.
Smorno, znam. Takav sam čitav dan. I veče.
Možda, da mi je malo na Neretvu, na Stari, da uahnem taj vjetar, koji huči niz kanjon... Možda bi me ta sjeta i letargija i večeras prošla. Ko zna.
Ajd uzdravlje musketari. Čuvajte se. Svaki od vas dio je slagalice, meni jako bitne. Hvala vam, vi ste moja družina.

AVE

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Re: Pisanije, neka ne čita ko nema vremena

Post od poTTa20 » Uto Apr 18, 2017 1:21 am

Centurione nemoj misliti da glumiš Boxija jer za tim nema potrebe. Boxi je One and Only a ti si...Centurion, takođe One and Only na svoj način.

Znam taj osećaj kada život počne da nas stiska i kada nam sve što ide sa njim postaje teško, hoćemo da odložimo oklope i da se malo odmorimo od svega.
Okruženje nas na žalost pravi takvima, da tražimo nešto za šta možemo da se zakačimo, i napokon ispraznimo. Ne zato što smo čovek postane takav, već baš naprotiv, zato što nikada nije bio takav. Nakupi se svega i svačega, pa osobi kao što si recimo ti, uvek odmerenoj i na zemlji bude preteško da to i ostane, jer je danas malo takvih pa i nemaš na koga da se ugledaš i da kažeš sebi "Nisam poslednji Centurion, ima nas još".

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Uto Apr 18, 2017 4:35 am

Sve znam...
PIRELI NAPOLJE IZ F1 !!!

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Uto Apr 18, 2017 5:27 am

Ja shvatio.., osetio ono neiskazano i neizrečeno izmedju redova... Ako želis možemo o tome preko skajpa...
Ne samo noćas u ove sitne sate, nego uvek kad ti dusa iste...
Mnogima sam bio rame ili stavljao ruku na rame. Kažu vrlo uspesno i ostajali bi mi zahvalni..
Tako i sa rnekoliko ljudi ovde na forumu. Nekad preko skajpa, nekad preko pm-a jer ipak nisu sve stvari za javnost..
Moja zla kob (ili vrlina) utesiti ili posavetovati druge... Jedino sa sobom tesko izlazim na kraj...
Mislim da osećam i znam sta te muči ali nebih to ovako javno... Zbog tebe...
Javi se ako želis na skajp ili pm.. Sad ili sutra ili dogodine, kad god osetis potrebu...
Pričaćemo.., ili ćutati obojica - jer nekad se i ćutanjem mnogo vise kaže nego pričom

AVE
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Uto Apr 18, 2017 9:15 am

Od obale zlata, preko sedam mora
Ti si putnik 'na daleko i široko
Sada izgleda, ti si samo stranac sebi
I sve stvari koje si ponekad uradio, nisi ti već
neko drugi
Zatvori oči, i misli o kući
Drugi grad prođe tokom noći
Zar nije smešno kako je, nikad ti ne dostaje dok ne prođe
Tvoje srce umire za kućom i uvek će umirati
kao što svima umire samo niko ne priznaje
Centurione, razumi
Ne gubi vreme uvek u potrazi za
te prošlim godinama
Suoči se ... pokaži otpor
shvati živiš u zlatnim godinama
Previše vremena imaš na rukama, imaj to na umu
ne mogu ti tako lako da ublažiti bol,
Kada ne možeš da nađeš reči da kažeš da je teško
i ne možeš da proživiš još jedan dan.
Centurione ti znaš šta želiš
niko ti to oduzeti ne može.
Ne možeš da shvatiš šta se dešava sa tobom
Ovo nije stvarno ovo je samo san
Ali nikada nisi osetio, ne nikad nisi osećao ovako
nešto pre.
Suoči se ti si ratnik
Superiorni ratnik
Reci ja sam
CENTURION!

edit:

uvek mozes pevati moltivu od ove moje devojke sa ćevapom :lol:
Slika

Korisnikov avatar
Dekio
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 8:21 am

Post od Dekio » Uto Apr 18, 2017 9:57 am

Takvo je vreme doslo, svi znamo za ovaj osecaj. Samo glavu gore bice sve kako treba :)
Always be yourself, unless you can be Batman. Then always be Batman.

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Pet Apr 21, 2017 5:43 pm

Direktno iz Kvazilenda...
Došao i ja. Da se javim. Boli me kičma, ali sam psihički svjež. Kao sajla, iako me kičma boli.
Mogao bih sad na fudbal...
Uglavnom, jako dobar. Mračni oblaci i snijeg su prešli preko. Najavljuju još ujutro malo mraza, pa sunce, u narednim danima.
Inače sam meteoropata.
Aj zdrao.

Odgovori