VN Francuske 22.-24.06.2018.

Odgovori
Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Re: VN Francuske 22.-24.06.2018.

Post od Mercedes-AMG/// » Ned Jun 24, 2018 9:15 pm

Fetel je odlicno startovao, mislio sam da preteruju oni sa Sky-a ili ko vec najavi da ce imati 2 duzine bolida prednosti.
Ne verujem da je Ham kocio, vec mislim da je jednostavno razlika u gumama dala prednost Fetelu. Mogao je kao od sale da obidje oba Merca, da je imao kud.
Odlicno su ga Mercovi blokirali, Bota odradio svoj posao.
Fetel se ocigledno preracunao tj prekasno kocio, pa udario u Botu. Makar trka za razliku od prosle dve nije bila vozić.
Bas me zanima sta bi bilo da Fetel nije udario Botu, uopste mi ne deluje da je Ferrari bio u podredjenom polozaju u odnosu na Merc, u trci, za razliku od kvali.
Slika

djdragan
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 28, 2017 4:47 pm

Post od djdragan » Ned Jun 24, 2018 9:16 pm

fap napisao:
Ned Jun 24, 2018 8:13 pm
A jel neko od vas uopste procitao sta je Vettel izjvio povodom tog incidenta.A da sad se setih da vi znate bolje od samog Ferrarija bas kao i da ih gume zezaju tj Pirelli ,a Ferrari i dalje to ne razume.Mozda tako ni Vettel ne zna sta se desilo kad potpuno drugacije vidjenje ima od vas.
Da, video sam Vetelovu izjavu i sta?
Cesto vidjamo da vozaci bas i nemaju stopostotno ispravno vidjenje neke situacije jer su tu delici sekunde i nije to lako ispratiti kao nekom ko to moze da vidi sa sto kamera i uglova. Cesto izjave nesto pa kada pogledaju to na miru i vide da nije bas bilo kako im se ucinilo na prvu.
Ti hoces da kazes da Luis nije nepotrebno usporio ranije ? Ni najmanje? Zasto mislis da se raspitivao za situaciju, da li je i on upleten ako apsolutno nista nije uradio pogresno ili bar nefer potez?
Mozda to jesti timski posmatrano opravdan pokusaj blokiranja suparnika ali je opasno i vodi posledicama kako smo i videli.

Kako bi se neko nekome vozio "u menjacu" ako bi ovaj smeo tek tako da popusti gas na nekom mestu gde se to ne ocekuje ocekuje jer ovaj iza prosto nema ni vremena ni mesta za reakciju.

Proslogodisnji Luisov potez je po tebi isto verovatno bio fer kada na izlazu iz krivine koci protivno svakoj logici i kada ga Vetel cuka od pozadi?
Vetel jeste posle toga napravio glup i nepromisljen potez i neprimereno reagovao za sta je opravdano dobio i kaznu ali to ne znaci da Luisov potez nije ni fer ni logican nego prosto glup, Sta da mu je Vetel krilom probusio gumu a da sam ne pretrpi ni najmanju stetu na bolidu, sto smo vise puta videli u praksi da je moguce? To je recimo bila realna opasnost ali vozaci cesto niti vide situaciju bas najbolje i prave razne greske.

Ja sam sprosto siguran da je to Luisov nameran mali manevar ali da sigurno nije ocekivao da ce posledice biti takve kakve su i nije pomogao Bundevi nego mu je odmogao kako se ispostavilo.

Meni je jasno da u tim delicima sekunde vozaci prosto mogu da analiziraju kao sto mi mozemo da radimo na tenane. Reaguju impulsivno i znaju da oni vrlo dobro kada malo preteraju ali je tada vec kasno i ucinjeno je sto je ucinjeno. Zato se on raspitivao da li i njega razmatraju u tom incidnetu.

Navijacka dioptrija je jako nezgodna, cini da se stvari ne vide objektivno.

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:
Pridružio se: Čet Avg 03, 2017 10:30 am

Post od Lesa091 » Ned Jun 24, 2018 9:23 pm

fap napisao:
Ned Jun 24, 2018 8:13 pm
A jel neko od vas uopste procitao sta je Vettel izjvio povodom tog incidenta.A da sad se setih da vi znate bolje od samog Ferrarija bas kao i da ih gume zezaju tj Pirelli ,a Ferrari i dalje to ne razume.Mozda tako ni Vettel ne zna sta se desilo kad potpuno drugacije vidjenje ima od vas.
Ne znam da li si I na meni mislio, nije nista licno samo da kazem misljenje. Ja znam sta je izjavio i slazem se sa tim. Nije imao gde da prodje i pametno je pokusao ranije da koci kako ne bi napucao Luisa. Ali ovi bolidi jednostavno nemaju prijanjanje kad ima bolid ispred kao sto je RB pokazao u Bakuu. I kad je Botas skrenuo po trkackoj liniji jednostavno nije imao gde.

Jedina stvar je sto se ja ne slazem sa pozivanjem na linc Fetela, kad za mnogo gore niko nije kaznjen u Bakuu. Sto se kazne tice, 5 sekundi kazna posto je prvi krug je isto sto je Maks dobio 10 u Kini u sred trke.

P.S. videh konferenciju i Maksov komentar, 10ka za salu. Sala je bila odlicna, sto se vidi po staticnosti Kimijevog lica. :D

Korisnikov avatar
kimijevština
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 4:13 pm

Post od kimijevština » Ned Jun 24, 2018 9:27 pm

djdragan napisao:
Ned Jun 24, 2018 8:01 pm

Nema da im svane dok je on tu a i Bojler je davnooo zasluzio pedalu.

Verovatno svi ljudi koji su duze u Meklarenu jako zale za vremenima kada je RD bio taj koji je vodio taj tim i to uspesno jako dugo vremena.

To kako su pali je tragicno. Dva velika tima sa bogatom istorijom se koprcaju na dnu u mulju. Tuga...
+10 za sve ispred navedeno, a posebno za ovaj deo. Mislim da je situacija u Meklarenu i Vilijamsu paradigma za trenutnu F1, koja lagano tone u mulj. Izgleda da je najbolji model upravljanja u F1 ta neka nazovi ''autokratija''...Ron Denis, Frenk Vilijams, Berni Eklston - čim su otišli stvari su krenule nizbrdo...
''Steering wheel. Gloves and steering wheel yeah. Gimme steering wheel! Hey! HEY! Steering wheel, somebody tell him to give it to me! COME ON! MOVE!''

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:

Post od Mercedes-AMG/// » Ned Jun 24, 2018 9:28 pm

Izgleda neki ovde znaju bolje od samog Fetela, zašto je došlo do incidenta...
Slika

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Ned Jun 24, 2018 9:30 pm

Нисам гледо трку, ал ево тог кобног старта...
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Ned Jun 24, 2018 9:32 pm

Ово је Фетелова грешка 100%...Ботас је доста касније кочио, прескочио га и потом је Фетел покупио Ботаса...
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:

Post od Mercedes-AMG/// » Ned Jun 24, 2018 9:36 pm

Ma da, baš se vidi da je Ham "kočio", kako rekoše stručnjaci, ma šta kočio, krenuo 6-šestom džukela. :lol:
Kao što reče Ham, nije pravedno da pozicija 3 izbaci poziciju 2 i na kraju bolje prodje, ali jbg, nije uvek sve pravedno, bar mi to dobro znamo, kao SRB-CH...
Slika

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Ned Jun 24, 2018 9:37 pm

Ko poslednji izadje neka ugasi svetlo.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:

Post od Mercedes-AMG/// » Ned Jun 24, 2018 9:42 pm

Slika

Odgovori