VN Kanade 08.-10.06.2018.

Odgovori
AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Re: VN Kanade 08.-10.06.2018.

Post od AlexPb » Pon Jun 11, 2018 7:21 pm

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Post od AlexPb » Pon Jun 11, 2018 8:05 pm

djdragan
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 28, 2017 4:47 pm

Post od djdragan » Pon Jun 11, 2018 8:09 pm

MosquitoSlayer napisao:
Pon Jun 11, 2018 2:26 pm
djdragan napisao:
Pon Jun 11, 2018 8:02 am
MosquitoSlayer napisao:
Ned Jun 10, 2018 9:43 pm
Kako bi glavni kritičari ocenili Ferrarijevu taktiku, ne računajući loš tempo Kimija?
Ja mislim da sem Kine, nema šta da im se zameri...
Kako bre nema sta da se zameri?
Pa da su Kimija povukli u boks 3-4 kruga ranije lagano bi izasao ispred Luisa.
A oni cekali da Luis postane brzi na novijim gumama i tako cekali 2-3 kruga i rezultat smo videli, izlazak na stazu na desetinku dve iza Luisa.
Otkinuli su i Kimiju i sebi par bodova a i Sebu nastetili u smislu bodovne razlike.

Mislim da su na vreme odradili boks da bi Kimi imao bolji ritam, ovako se prosto pomirio sa pozicijom, preticanje slicnog auta je prosto nemoguce a iza njga nikoga svetlosnu godinu, samo je dotaljigao do cilja. Ne verujem da je to sto vozi staru verziju motora ima lo uticaja na tempo u trci, mozda mrvicu u kvalifikacijama ali je tu Kimi ionako pogresio.
Kimi je imao puuuuuunoooooo krugova pre odlaska u box da pravi tazliku kao Botas i Vetel.... Mogao je da izađe ispred, ali - tempa bez.
Tu taktika ne pomaže...
Nije imao tempo kao vodeca dvojica i nije bio brzi pola sekunde po krugu ali je nekoliko krugova bio brzi dovoljno brzi, desetinku-dve-tri, da nadoknadi onu sekundu ipo koliko je bio iza kada je Luis otisao u boks. Zadnja dva tri cetiri kruga je poceo da biva sporiji i da gubi vreme. Video si gde je izasao. Da je odradjen boks na vreme izasao bi ispred i Luis ga nikada ne bi obisao. Nije on imao toliko losiji tempo od Luisa, Luis bi ga u tom slucaju mogao obici samo ako napravi neku vecu gresku, kao Bundeva na prime.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Pon Jun 11, 2018 8:22 pm

Sta je to ovde Verstapen uradio spektakularno?Startovao treci zavrsio treci.Pa Rikardo je odradio bolji posao.Ili je sad svaka Maxova trka dobra ako je zavrsi tj ne polupa se.Toliki talenat kao a uspeh sto je zavrsio trku

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od rajs41 » Pon Jun 11, 2018 9:08 pm

Hulkenberg zadovoljan angažovanjem tima u Kanadi
Slika
Na ovaj način francuski tim povećao je prednost u odnosu na McLaren.

Nico Hulkenberg je na trci u Kanadi zauzeo sedmo mesto, pa je tako bio prvi vozač od ostalih koji je pratio veliku šestorku.
“Odardili smo veoma dobru trku i to je bil zasluga svih članova. Deset poena koje smo ja i Sainz doneli daje nam dodatnu prednost u odnosu na McLaren.” kazao je Hulkenberg.
Nemac je danas imao tešku brobu sa vozačima Force Indije iz koje je izašao kao pobednik.
“To je bila prava borba. Izgubio sam poziciju na startu, ali sam uspeo da je posle servisa i vratim, jer sam ostao dva kruga od Ocona duže na stazi. Od tada sam uspeo da sačuvam gume i da trku mirno privedem kraju.”

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Pon Jun 11, 2018 9:28 pm

Podeljena osećanja u garaži Force Indije posle Montreala
Slika
Samo je Esteban Ocon uspeo da svom timu donese još bodova.

“Lepo je ponovo doći do poena, čak smo imali potencijal da ostavrimo mnogo više. Imao sam dobar prvi krug gde sam obišao Hulkenberga koji nam je bio glavna meta. Imali smo malih problema tokom servisa posle čega sam se vratio iza oba Renaulta. Od tada sam davao svoj maksimum, pokušao sam da sustignem Sainza ali nisam uspeo da ga preteknem. Šteta je zbog svega, imali smo dobru šansu da dođemo do još više poena.” kazao je Esteban Ocon.
“Veoma sam razočaran pošto sam trku završio bez poena. Imao sam dobar start, čak još bolji restart kada sam uspeo da obiđem Carlosa Sinza. Taj momenat me je veoma iznenadio jer sam mu ostavio puno prostora posle čega smo imali kontakt. Preko radija sam zatražio kaznu ali moja trka je od tada bila kompromitovana. Pokušali smo da promenimo strategiju, preticanje je bilo nemoguće. Baš šteta.” izjavio je Sergio Perez.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Pon Jun 11, 2018 9:50 pm

Vandoorne zbunjen zbog nedostatka tempa u Kanadi
Slika
Oba vozača McLarena izjavila su da nisu očekivala ovako tešku trku.

Stoffel Vandoorne i Fernando Alonso nisu uspeli da se plasiraju u završni deo kvalifikacija, a na trci takođe nisu uspeli da iskoriste benificije novog Renaultovog agregata.
“Mi nismo bili konkurentni. To je bilo bizarno. Tokom petka imali smo dobar ritam i nismo koristili hiper meku gumu. Nadali smo se da možemo u Q3, ali od starta kvalifikacija to nije izgledalo tako. Ono što je bilo najgore to je da ništa nije bilo loše u boldu. Balans je bio dobar, samo nismo imali tempa. Žao je svima u timu, jednostavno smo očekivali više.” kazao je Vandoorne.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Pon Jun 11, 2018 10:09 pm

Whiting: Winnie Harlow nije kriva za incident sa kariranom zastavom
Slika
Direktor svih trka objasnio je situaciju oko problema sa označavanjem kraja VN Kanade.

Poznati supermodel Winnie Harlow bio je pozvana da sa kariranom zastavom označi kraj trke za VN Kanade, ali je to ovoga puta uradila krug ranije nego što je bilo planirano. Bez obzira na ovu grešku, pravila su pravila, pa su rezultati trke bili merodavni u momentu kada je Harlow probitno označila kraj, odnosno krug ranije od zadate norme. Zbog toga Daniel Riccardo izgubio je najbrži krug u trci, kao i Kavinu Magnussenu se nije uračunalo preticanje nad Sergiom Perezom.
“Karirana zastava pokazana je krug ranije zbog loše komunikacija sa momkom koji je zadužen za označavanje početka i kraja trke. On je mislio da je to bio poslednji krugm, upitao je kontrolu trke da to potvrdi, oni su to učinili u omentu kada je on pitao i kada je poslednji krug krenuo. Zbog toga je zastava izbačena krug ranije, tako da to nema veze sa devojkom koja je bila tu. Nju ne treba kriviti.” kazao je Whiting.

Ovo nije prvi put da se takav incident desi. 2014. za vreme VN Kine redar je izbacio kariranu zastavu dva kruga ranije dok čuveni fudbaler Pele nije ni mahao zastavom za vreme VN Brazila 2002. godine.

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Pon Jun 11, 2018 10:22 pm

Mene je više ( prijatno ) iznenadio Fetel što je odma znao da je prerano pokazana zastava.
Da li su mu rekli par krugova pre toga, pošto sumnjam da vozači odbrojavaju i da broje koji je koji krug.
Slika

NenadNR
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 8:29 pm

Post od NenadNR » Pon Jun 11, 2018 10:34 pm

Pise na semaforu koji je krug.

Odgovori