VN Kine 13.-15.04.2018.

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Re: VN Kine 13.-15.04.2018.

Post od rajs41 » Ned Apr 15, 2018 1:04 pm

Force Indiji pobegli poeni na VN Kine
Slika
Oba vozača ovoga tima nisu uspela da se plasiraju među nosiocima bodova.

“Bili smo danas blizu poena, ali događaji u trci nam nisu išli na ruku. Bio je težak start za mene gde sam izgubio puno vremena a pritom nisam napravio nikakvog pomaka napred. Moja trka je ponovo oživela kada sam ranije otišao u boks jer smo se odlučili za taktiku od dva zaustavljanja i sve je bilo dobro dok se sigurnosni auto nije pojavio na stazi. Posle toga forsirao sam koliko sam mogao ali sam se zaglavio iza Grosjeana i to je označilo i kraj moje trke.” -kazao je Esteban Ocon – 11. mesto.
“Ovo je još jedna trka koja je za mene bila upropašćena u prvom krugu. Start je bio haotičan, gde su me Renaultovi vozači izgurali van staze. Posle toga sam forisiaro, ali iz ove situacije malo sam mogao da izvučem. Tim je spremio dobru taktiku, ali ja sam se zaglavio iza Magnussena. Moramo da se fokusiramo na pozitivne stvari, pa se tako nadam da kada se karavan preseli u Evropu biće mnogo bolje.” izjavio je Sergio perez – 12. mesto.

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Ned Apr 15, 2018 1:05 pm

"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it."

Enzo Ferrari

djdragan
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 28, 2017 4:47 pm

Post od djdragan » Ned Apr 15, 2018 1:07 pm

Jos jedna zanimljiva trka, to je najbitnije :)

Juce sam u Q2 bio pomalo skeptican u kopiranja strategije Mercedesa koji je ocito bio sporiji i trazio strategiju da steta bude sto manja i to je prva greska stratega tima Ferarija. Jos juce su ignorisali RB sto nadam se sada vide da je velikaaaa greska!
Kimi najzad dobar start i to sa parne strane koja je prljavija i teza za start ali Vetel pravi nepotreban potez i usporava Kimija koji zbog toga gubi pozicije. Time je sebi natovario Mercedes na ledja a Kimija sjebao. Druga greska u timu.
Prvi stopovi. prednost od preko tri sekunde, kasnjenje sa boksom jedan krug i gubitak pozicije. Treca greska u timu.
Zadrzavanje Kimija toliko krugova, zaista mi nije jasno sta su hteli time, apsolutna besmislica. Cetvrta greska tima.
SC i pored toga sto vide da su RB zamenili gume oni ostaju na starim kod Vetela, opet kopiraju strategiju Mercedesa i eto i pete greske u timu.
Mentol ostaje Mentol i jos jednom to pokazuje. Desilo se to sto se desilo i ne zovu Vetela da tih zadnjih 12-12 krugova prebace na onaj novi set mekih guma sto su imali i sigurno bi zavrsio na boljoj poziciji nego ovako. Ne znam koliko su im bile korisceni US setovi guma, mogli su mozda i na njih da se prebace, sve bi bilo bolje nego ostanka da ovima koje su totalno upropascene okretanjem od strane Mentola. Jedino ako je nesto bilo osteceno na samom bolidu sto cisto sumnjam, bar tako je izgledalo. Eto i seste greske tima.
Jedino se Kimiju malo vratilo ono sto mu je izbijeno iz ruku na pocetku trke.
Sve u svemu jedna katastrofalna trka za Ferari, bacena gomila bodova u tim silnim greskama koje su zajedno napravili.

Mercedes je dobro zavrsio obzirom na probleme koje su imali. Zamislili su strategiju i verovatno bolja nije mogla.
Bundeva iskoristio ono sto mu je Vetel ponudio a greska tima koji su ga ostavili na starim gumama ga je verovatno kostala pobede. Sve u svemu Bundeva ovaj vikend dobar. Luis je vereovatno zadovoljan obzirom kako mu se bolid ponasao i jos je smanjio predost Vetela koji mu je glavni konkurent za titulu.
Ostanak na starim gumama mu nije pomogao ali je pitanje koliko bi i pomogao jer su RB usli u boks odmah i samim tim stekli prednost.

RB posle dva losa vikenda i na ovom nisu krenuli dobro ali eto, sreca se i njima malo osmehnula.
Takticki besprekorni kao i vecinom sto jesu.
Rikardo odlican i uz tu dobru taktiku zasluzeno do pobede. Mentol bi trebao da vidi da se moze voziti agresivno i precizno. Ali pitanje je da li mentolcina uopste to moze da pojmi svojom vakumiranom glavudzom.
Dokazali su koliko je Ferari pogresio kopiranjem taktike Mercedesa i sto su zajedno sa Mercedesom ignorisali RB. Potpuno zasluzen trijumf RB i Rikarda, svaka cast na voznji.

Sredina poretka nekako anemicna po meni, vise bokseva, vise zamena pozicija ali osim Hulka i Alonsa ostali su bili bledi, Hulk dobro odvezao, najbolji od ostalih, svaka cast. Alonso ko Alonso, najbolji skupljac ostataka pa tako i danas, Guranje Vetela je malo prljavo ali frustracije su frustracije. Sainz me vec pomalo razocarava. Magnusen isto solidno odvezao, ostali iz sredine bledunjavi.

FI posle jucerasnjeg nagovestaja povratka cisto bledilo.

Zauber po njihovim merilima solidni, nisu na zacelju.

Na zacelju TR i Vilijamsi kao i Grozan koji ne moze da se sastavi ove sezone.

Vidim sada pljuju Gaslija, juce ga hvalili a sada je odjednom kreten. Meni se nekako cini da oni imaju neki dogovor u timu i da mu apsolutno nije jasno zasto mu je kolega zalupio vrata i ocigledno da to ni najmanje nije ocekivao. Ko ce ga znati kakva im je unutrasnja politika u timu ali treba bar jos nekoliko trka da vidimo sta su i kakvi su ti mladi vozaci.

Sirotkin jos jedna odlicna voznja, dobri i cisti dueli, bice od njega mozda nesto. Ako bude pobosljanja auta bice i boljih pozicija.

Sve u svemu meni odlicna trka, samo neka budu ovakve :)

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Ned Apr 15, 2018 1:14 pm

@fap
Bolje je prošao Merc u Australiji, nego crveni u Kini.
Realno je Fetel imao 1-2 u rukama, ispustili su pobedu, ali umesto realnih 1-2 završi osmi.
Kimi opet loše startovao, ponovio se Bahrein, Bota odličan start.
Ni Fetel nije briljantno startovao, da je bio duži pravac, možda bi ih Bota obišao oba.

I da, zaboravih da napomenem zadnju desnu gumu kod Botasa.
Plašio sam se da li će izdržati do kraja.
Gde bi se vratili Bot- Fet -Ham da su išli na promenu guma, zna li neko ?
Slika

Korisnikov avatar
Saša
Reactions:
Pridružio se: Sub Mar 25, 2017 7:03 am

Post od Saša » Ned Apr 15, 2018 1:25 pm

Generalno danas momci premladi dolaze u F1. Još oni kubure sa viškom testosterona i akni, uz to misleći da je za vožnju potrebniji skrotum od sive mase. Ovakvih kao Max pune ulice kod nas, podjednako opasnih. Ne znam da li ti momci prolaze neke opsežne psihološke provjere prije dolaska u F1 ali im sigurno treba jedan. A možda i pedagog.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Ned Apr 15, 2018 1:29 pm

Magnussen došao do jednog boda u Kini
Slika
Danski vozač trku je uspeo da završi na desetom mestu.

“Jednostavno, nisam imao sreće sa sigurnosnim automobilom. Naša strategija bila je drugačije zasnovana, ali sigurnosni auto se pojavio u loše vreme. Nismo mogli da napravimo ništa iz ove situacije. Bilo je tesno, da li da idemo u boks ili ne. I jedan bod je dobar ali ja sam se nadao boljem rezultatu. Duga je sezona i nadam se da ću zadržati ovaj ritam.” kazao je Kevin Magnussen – 10. mesto.
“Naša strategija bila je bazirana ma ultra mekim i medijum gumama. I meni je problem napravio sigurnosni auto, jer je razlika nestala, a ja sam bio na medijum gumama prilikom restarta. Pokušao sam da kasnije zadržim 11. mesto ali nisam uspeo jer su me oba bolida Force Indije obišla. Na kraju sam otišao u boks po novim ultra mekim gumama za poslednjih deset krugova, ali znali smo da će i tako biti teško doći do bodova.” izjavio je Romain Grosjean – 17. mesto.

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Ned Apr 15, 2018 2:03 pm

Nisu to greske Ferarija, to je njihov nacin razmisljanja, koji je vec nekoliko sezona totalno pogresan. Strategijski su KATASTROFALNI, mnogo pobeda je baceno i prosle sezone zbog gresaka na pit wallu.

Ferari je podcenio Mercedes ovu trku, tako mi je izgledalo, previse su se opustili. Nije to Marusija pa da je svejedno ako ode ranije u boks. To je Mercedes na medium gumi, a cak i pticice na grani znaju koliko je Mecka jaka na istim. Out lap Hamiltona i Botasa na Medijum gumi je bio munjevit, sve ljubicasto, i za jedan krug su desetkovali prednost od 2 sec.

Ferari NE TREBA da kopira strategije Mercedesa. Kada je mecka u zoni na tim gumama, Ferari nema sta tu da trazi. Jednostavno, treba da igraju svoju igru, dakle sto mekse komponente, pa i ako izgube poziciju na stazi, imace sveze gume za napad, jer nije uvek pozicija na stazi jaca od svezih guma, pokazao je RB danas.

Unistili su Kimiju trku, svesno, ali KARMA radi svoje pa je njihov pulen na kraju ipak zavrsio iza Kimija.

Eto, sada niko ne prica o tome kako je KIMI br. 2 u timu i kako je ostavljen na stazi da blokira Botasa kako bi ga Fetel pretekao. Ali zato kada je Botas to uradio Fetelu prosle godine u Spaniji, svi su lajali kako je on vodonosa Hamiltonu. Kimi mora da uzme pol poziciju ili da preskoci Fetela na startu kako bi ga tim mozda, ali mozda ispostovao, svaki drugi scenario je koban za njega. Prosle sezone su izgubili mnogo bodova zrtvujuci Kimija, a za konstruktore ti trebaju bodovi oba vozaca.

Mercedes treba dobro da zasuce rukave, srea pa Fetel nije napravio vecu prednost ovaj vikend. Takodje Hamilton mora da popravi tempo, nesto mu ne pase tu.

Rikardo je jedan doktor, uvek agresivno ali uvek dovoljno respecta prema protivniku, dok MAX pljuje po svemu. Napaljeni klinac koji misli da moze da se popisa po cetvorostrukim sampionima. Pazi ti lika, nasao je Hamiltona sa spoljne i to prljave strane da obilazi, lepo se proveo, zar stvarno misli da ce ga ovaj pustiti. Takodje sa Fetelom, nema strpljenja jednostavno, srlja.

Mislim da ce Maxu trebati vremena da se stabilizuje, jer kad jednom krene nizbrdo i svi krenu da kritikuju, onda te bas hoce, a to i utice na brzinu, samopouzdanje i ostalo.

Gasly od pobednika do gubitnika u nedelju dana.

Bogdanovic solidan. :D
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
Schumacherista
Reactions:
Pridružio se: Ned Jul 09, 2017 5:15 pm

Post od Schumacherista » Ned Apr 15, 2018 2:05 pm

Super trka za gledanje, očajna za navijanje.
Svaka čast Rikiju, dečko je apsolutno zaslužio pobedu i stvarno RB treba da se zapita da li treba ovog momka da otera na kraju sezone. Doktorska obilaženja, kočenja precizna u mm, s**nje koje ga je zadesilo u subotu....Bravo Riki, zasluženo.
Botas, opet odradio posao kako treba, možda bi izgubio drugo mesto da je neko drugi bio iza njega na kraju. Ali pošto je to bio Kimi, znao sam da neće biti problema, nažalost. Hteli mi to da priznamo ili ne, Kimi burazeru, vreme je za penziju. Samo na momente ličiš na onog Kimija koji je prskao sve žive po stazi i kidao agresivnošću. Od kad je uzeo titulu 2007. do danas, deluje mi da vozi sa takvom ku**oboljom (ne mogu da nađem drugi izraz), da je stvarno nekad mučno gledati.
Hamilton, čini mi se da polako ulazi u nervozu, videćemo šta i kako će dalje da se dešava. Fetel, jbg...... Ostali osvajači poena, po meni, očekivani.
"Novi Sena" polako ali sigurno postaje "Novi Maldonado", stvarno ne mogu da skapiram tog dečka, šta se dešava u njegovoj glavi. Ok, mlad, agresivan, brz, ali mnogo se siluje ta priča o njemu, mnogo mu se gleda kroz prste. Jos the Boss bi ga danas žešće kaznio nego Čarli and Co.
Sad ide Azerbejdžan, po svemu viđenom do sada, mislim da se opet neće znati ko je favorit. Staza je ulična, znači 3 najmekše komonente guma, u teoriji muka za Mercedes, dosta dugih pravaca, Ferari i Mercedes tesno, Red Bulov trkački tempo.....Stvarno će da bude ludilo....

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Post od AlexPb » Ned Apr 15, 2018 2:08 pm

Mercedes-AMG/// napisao:
Ned Apr 15, 2018 1:14 pm
@fap
Bolje je prošao Merc u Australiji, nego crveni u Kini.
Realno je Fetel imao 1-2 u rukama, ispustili su pobedu, ali umesto realnih 1-2 završi osmi.
Kimi opet loše startovao, ponovio se Bahrein, Bota odličan start.
Ni Fetel nije briljantno startovao, da je bio duži pravac, možda bi ih Bota obišao oba.

I da, zaboravih da napomenem zadnju desnu gumu kod Botasa.
Plašio sam se da li će izdržati do kraja.
Gde bi se vratili Bot- Fet -Ham da su išli na promenu guma, zna li neko ?

Evo izvestaja sa zvanicnog sajta F1, mada ovaj snimak koji si ti postavio ima dramaticnu muziku, pa deluje uzbudljivije. ;)
Poslednja izmena od AlexPb u Ned Apr 15, 2018 2:10 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Ned Apr 15, 2018 2:09 pm

Nesporazum doveo do udesa vozača Toro Rossa

Slika

Gasly i Hartley se nisu razumeli u trenucima kada su trebali da zamene pozicije.

Preko radija mi je rečeno da će me Brendon pustiti na kraju pravca i zato sam krenuo na unutrašnju stranu. Očekivao sam da mi ostavi prostora za skretanje, ali je onda on počeo da skreće normalnom trkačkom putanjom i ja tu nisam ništa mogao. Pokušao sam da kočim i izbegnem ga, ali je bilo prekasno. Mislim da se nismo razumeli i nikako nije dobro kada dođe do udesa između timskih kolega“, izjavio je Gasly.

„Očigledno je došlo do nesporazuma. Već smo jednom tokom trke zamenili pozicije na isti način pošto sam se ja u prvom stintu mučio na ultra-mekim gumama. Propustio sam ga na izlasku iz krivine 14 i planirao sam to da ponovim. Ipak, mislim da je on razumeo da mu ja ostavljam prostor na kočenju za krivinu 14, a to definitivno nije bio slučaj i zato je došlo do udesa“, izjavio je Hartley.

Odgovori