VN Bahreina 06.-08.04.2018.

Odgovori
Korisnikov avatar
Dekio
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 8:21 am

Re: VN Bahreina 06.-08.04.2018.

Post od Dekio » Sub Apr 07, 2018 11:49 pm

Always be yourself, unless you can be Batman. Then always be Batman.

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Ned Apr 08, 2018 1:45 am

Ne ispratih šta se desilo sa Maksom, ali verujem mu.
Sutra bi on i Ham trebali da budu zaduženi za zabavu.
A ko zna, možda i bundeva. :lol:
Slika

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Post od Nelson » Ned Apr 08, 2018 7:01 am

Slika
Slika

Darko007
Reactions:
Pridružio se: Pet Dec 08, 2017 10:24 pm

Post od Darko007 » Ned Apr 08, 2018 8:21 am

nadam se da ce ovo bit trka koja se s razlogom mnogo iscekuje...svi ce bit na full attack mode nadam se..startni grid je izmijesan bas onako ko bombonica

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od rajs41 » Ned Apr 08, 2018 9:37 am

Renaultovi vozači očekivali bolji rezultat na kvalifikacijama u Bahreinu
Slika
Oba vozača tima uspela su da se plasiraju u završni deo kvalifikacija.

“Ja bih lično više voleo da sam na petom mestu, ali Q3 nam je bio malo teži nego što smo očekivali. Moj krug u Q2 bio je odličan i tu smo dobili sve ono što smo želeli. Kasnije nisam mogao da popravim vremena sa kojima sam hteo da budem a to je peto mesto. I sedma pozicija je dobra i ono nam daje dobre šanse za visok rezultat.” kazao je Nico Hulkenberg.
“Jurio sam balans bolida tokom celog vikenda, pa tako nisam bio potpuno zadovoljan bolidom zbog čega mi je bilo teško da sastavim perfektan krug. Mnogo sam srećniji tempom na dužim stintovima, jer postoje mnogo više opcija tokom trke pre svega zbog velike degradacije guma. To bi mogli da nam otvori neke opcije i mi moramo da budemo spremni. Uveren sam sda možemo da zabeležimo dobar rezultat.” kazao je Carlos Sainz – 10. mesto.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Ned Apr 08, 2018 9:40 am

Grosjean ne zna razlog lošeg tempa u kvalifikacijama

Slika

Ekipa Haas je imala polovičan učinak na kvalifikacijama u Bahreinu, pošto je Grosjean ispao već u Q1, dok je Magnussen prošao u Q3.

„Stvarno ne znam šta se dogodilo. Imali smo težak krug za zagrevanje. Bilo je puno drugih bolida na stazi i jako malo prijanjanja. Ne mogu mnogo toga da kažem, osim da usled nedostatka prijanjanja nisam mogao da uradim ništa više. Moramo da razumemo zašto smo se našli u takvoj situaciji razočaran sam. Napravili smo dosta promena između petka i subote i nadam se da će one doprineti boljem trkačkom tempu“, izjavio je Grosjean.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Ned Apr 08, 2018 9:49 am

Force Indija zadovoljna kvalifikacijama u Bahreinu
Slika
Esteban Ocon uspeo je da po prvi put ove sezone tim uvede u Q3.

“Veoma sa zadovoljan performansama večeras. Uspeli smo da se vratimo u Q3 a zbog toga je najviše zaslužan tim koji je u predhodne dve nedelje uložio puno. I tokom vikenda smo proveli dosta sati proučavajući bolid i već smo ga poboljšali u odnosu na ono što smo imali u Melburnu. To je dobar znak, bolid je dosta jak i uveren sam da ćemo sutra napraviti dobar rezultat. Imamo dobru brzinu na pravcu.” kazao je Esteban Ocon – 9. mesto.
“Zadovoljan sam rezultatom danas. Napravili smo dobar pomak napred i dosta smo se približili timovima iz sredine grida. Za malo mi je pobegao Q3, ali ni 12. pozicija nije loša. Startno mesto ovde nije toliko bitno jer ima dosta prostora za preticanje. Mislim da možemo da poena, trka biće teška, degradacija guma je velika kao i potrošnja goriva.” izjavio je Sergio Perez.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Ned Apr 08, 2018 10:10 am

Mercedes ponovo pogodio problem sa gumama iz prošle sezone
Slika
Šef nemačke ekipe priznao je da njihovi bolidi pate od prevelikog pregrevanje pneumatika.

Lewis Hamilton zabeležio je ubedljivu pol poziciju na otvaranju sezone u Melburnu, ali je na kvalifikacijama u Bahreinu imao zaostatak od 0.262 sekunde za vodećim Sebastianom Vettelom. Toto Wolff je juče izjavio da je staza Sakir jedna od najtežih za italijanskog proizvođača guma Pirelli, što svakako ne ide na ruku Mercedesu, koji se kao i prošle godine ponovo muči sa održavanjem mekih komponenata u životu.
“Još od samog početka rekao sam da će ova sezone biti mnogo teža za nas, pre svega zbog Ferrarija i Red Bulla. Tako je danas bilo, posebno na ovoj stazi u Bahreinu koja je dosta abrazivna i veoma topla, zbog čega se mi dosta mučimo. Na mekim gumama naš tempo je mnogo bolji, ali čim pređemo na super meku onda dolazi do pregrevanja zbog čega gubimo na prijanjanju.” kazao je Toto Wolff.
Nemački tim se tako našao u sličnoj situaciji sa kraja prošle sezone, a sada super meka guma ima iste one karatkteristike kao ultra meka komponenta iz 2017. Zbog toga Toto Wolff potvrdio je da W09 preneo neke bolisti od svog predhodnika:
“Prošle godine mučili smo se na nekim stazama. To je bio Monako, malo u Budimpešti, Sepangu kao i Singapuru. Ove godine uradili smo dobar posao ali izgleda da sve ne može da bude perfektno. Bahrein je za nas bio dosta uspešan ali izgleda da rivali umeju da nas iznenade. Novi bolid je drugačiji od prošlogodišnjeg, ali prenosi određeni DNK zbog čega nam se dešavaju određene stvari.”

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Ned Apr 08, 2018 10:51 am

Steta sto Ham i Max nisu uz crvene gore, da vidimo kakva bi situacija bila u trci.
Verujem da ce Bota dobiti nalog da da sve od sebe da bude ispred crvenih.
Slika

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Ned Apr 08, 2018 10:58 am

Ma joooook. Mercedesu je inače cilj da bude ispred HAAS-a

Odgovori