VN Abu Dabija 23.-25.11.2018.

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Re: VN Abu Dabija 23.-25.11.2018.

Post od rajs41 » Sub Nov 24, 2018 5:49 pm

Toro Rosso nije mogao dalje od prvog dela na kvalifikacijama u Abu Dabiju
Slika
Pierre Galsy u završnici Q1 imao je problem sa agregatom.

“To nisu bila onakve zadnje kvalifikacije za Toro Rosso kakve sam ja i želeo. U poslednjoj krivini pritisnuo sam papučicu gasa i izgubio sam na snazi. Razočaran sam jer je ovo bio dobar krug. Bio sam za šest desetinki brži ali u poslednjih 200 metara nisam imao snage. Tempo nam je bio za 12. mesto, možda bi se borioli za ulazak u Q3. Sutrašnja trka je veoma važna jer je tim uradio puno toga od kada sam ja stigao, odmah u mi dali priliku i želim da im se na najbolji način odužim.” kazao je Pierre Galsy – 17. mesto.
“Znao sam da će danas biti teško, ali sam na trećem treningu imao 12. poziciju i mislio sam da je tako nešto moguće. Biti 16. mi je teško palo jer sam bio prvi ispod crte za prolaz dalje i to dva vikenda za redom što je malo frustrirajuće. Uslovi na stazi su dosta različiti u odnosu na jutranju sesiju, pa tako nismo izvukli maksimum iz bolida. Nije bila velika razlika između mene i Pierrea ali na kraju ni ja nisam bio doboljno brz.” kazao je Brendon Hartley – 16. mesto.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Sub Nov 24, 2018 6:11 pm

Ocon doveo Force Indiju do Q3 dela kvalifikacija u Abu Dabiju
Slika
Francuski vozač je na oproštaju od tima uspeo da zabeleži dobar rezultat.

“Veoma sam zadovoljan današnjim učinkom. U Q1 moj krug je bio dobar i mislim da smo izvukli maksimum iz bolida. Falilo nam je malo više vremena na stazi na poslednjem treningu, ali tim je uložio puno napora kako bi spremio bolid za kvalifikacije. Sutra će nas napasti bolid koji startuju izvan prvih deset ali se nadam da će naša strategija sa hiper mekim gumama uspeti. Biće teško ali interesantno.” kazao je Esteban Ocon – 9. mesto.
“Razočaran sam našom brzinom. Bili smo spori tokom vikenda i po pitanju perforamnsi još imamo problema sa bolidom i nismo uspeli da ih rešimo. To nas mnogo pogađa u tempu po jendom krugu jer puno proklizavamo i gubimo vreme. Nadam se da će sutra biti druga priča jer imamo slobodan izbor guma. Ciljam na poene ali neće biti lako pošto startujem sa 14. mesta.” – dodao je Sergio Perez.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Sub Nov 24, 2018 6:27 pm

If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Sub Nov 24, 2018 6:28 pm

Williams: Očajne kvalifikacije

Slika

Britanski tim nije uspeo preko noći da popravi balans svog bolida.

„Bilo je jako teško. Krug koji sam vozio je tražio mnogo više od mene nego što je to možda delovalo spolja. Ovaj vikend je bio najgori od početka godine i morali smo mnogo da radimo. Nisam imao samopouzdanje na početku kvalifikacija, ali sam bio motivisan jer sam želeo da mi se sezona završi na najbolji mogući način. Hvala svima u timu što su dali sve od sebe da pripreme bolid na najbolji mogući način za kvalifikacije“, izjavio je Sirotkin.

„Ovo nisu bile dobre kvalifikacije i prilično sam frustriran. Očekivao sam više, ali smo mi jednostavno bili prespori. Takođe, bolid je bio lošiji nego na početku vikenda i to me je baš iznenadilo. Ne znam šta se desilo preko noći, ali sada je bilo previše podupravljanja“, rekao je Stroll.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Sub Nov 24, 2018 6:29 pm

Odlične kvalifikacije za Sauber na Jas Marini
Slika
Oba vozača švajcarskog tima uspela su da zabeleže dobar rezultat.

“Bile su ovo dobre poslednje kvalifikacije u godini. Vikend smo počeli sa puno problema ali smo uspeli da današnju sesiju završimo sa puno uspeha i odradili dobar posao za tim. Podesili smo bolid onako kako mi je dogovaralo i to je dalo rezultata u kvalifikacijama. Vozio sam dobro i poboljšavao sam se tokom sesije. Uspeo sam da zabeležim dobre krugove. Startujem sa pozicije koja donosi slobodan izbor guma. Nadam se da imam dobre šanse da dođem do poena i da se lepo zabavim na stazi.” kazao je Marcus Ericsson – 12. mesto.
“Veoma sam srećan današnjim danom. Bile su to lepe kvalifikacije do samog kraja i lepo je da sezonu završimo na visokom nivou kako bi se na najbolji način zahvalili timu. Bila je ovo odlična godina i sutra želim da zabeležim što bolji rezultat. Jedva čekam trku.” dodao je Charles Leclerc – 8. mesto.

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Sub Nov 24, 2018 6:32 pm

fap napisao:
Sub Nov 24, 2018 5:20 pm
dinca93 napisao:
Sub Nov 24, 2018 10:57 am
fap napisao:
Sub Nov 24, 2018 8:33 am
Kad jedan Willijams ne moze da priusti top vozaca nego uzimaju placenike.Samo sramote sebe i uspehe koje su nekad imali.
Kubica nije top vozac?
Jel ti stvarno verujes da bi u istom bolidu bio bolji ili isti kao Vettel Hamilton ili Maks.
Da, nosio bi se sa njima bez problema, ukoliko mu ruka ne pravi problem, a kako kaze ne pravi ni malo. Sumaher je, dok je vozio u Mercedesu pola staze u Monaku odvezao sa jednom rukom, dok mu je druga bila na rucici za balans kocnica. Kubica je Eau Rouge 2010. u Renou odvezao sa jednom rukom, dok je drugu drzao na otvoru za F-duct. Zar mislis da bi ga Vilijams ubacio u bolid da on ne moze da vozi, da bi rizikovali njegov zivot i zivot ostalih ucesnika na stazi. Da li mislis da bi bilo koji vozac pristao da vozi i upustio se u to a da nije siguran u svoje sposobnosti. Sirotkin donosi mnogo veci paket od Kubice pa ga nisu zadrzali.

Imace dovoljno vremena da se pripremi za vreme zimskih testova. Kako je sam izjavio, nema nikakvih limitacija u bolidu, jedino mu treba vremena da se privikne na novi dizajn, gume, aerodinamiku. Srecom, sl. sezone se aero pravila malo menjaju, pa ce svi donekle morati ispocetka da uce.
Neverovatno brz vozac, koji zna da vozi, a to se ne zaboravlja.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Sub Nov 24, 2018 6:35 pm

Tamerlan napisao:
Sub Nov 24, 2018 4:18 pm
dinca93 napisao:
Sub Nov 24, 2018 3:03 pm
Mecka u trecem sektoru nema konkurenciju. Uspevaju da sacuvaju gume za sam kraj. Rupice rade posao.
U Singapuru nije bilo rupica a Luis odvezao jedan od najboljih Q3 svih vremena.
Ko kaze da nije bilo rupica? Naravno da je bilo.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Sub Nov 24, 2018 6:59 pm

If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Sub Nov 24, 2018 7:19 pm

dinca93 napisao:
Sub Nov 24, 2018 6:32 pm
fap napisao:
Sub Nov 24, 2018 5:20 pm
dinca93 napisao:
Sub Nov 24, 2018 10:57 am

Kubica nije top vozac?
Jel ti stvarno verujes da bi u istom bolidu bio bolji ili isti kao Vettel Hamilton ili Maks.
Da, nosio bi se sa njima bez problema, ukoliko mu ruka ne pravi problem, a kako kaze ne pravi ni malo. Sumaher je, dok je vozio u Mercedesu pola staze u Monaku odvezao sa jednom rukom, dok mu je druga bila na rucici za balans kocnica. Kubica je Eau Rouge 2010. u Renou odvezao sa jednom rukom, dok je drugu drzao na otvoru za F-duct. Zar mislis da bi ga Vilijams ubacio u bolid da on ne moze da vozi, da bi rizikovali njegov zivot i zivot ostalih ucesnika na stazi. Da li mislis da bi bilo koji vozac pristao da vozi i upustio se u to a da nije siguran u svoje sposobnosti. Sirotkin donosi mnogo veci paket od Kubice pa ga nisu zadrzali.

Imace dovoljno vremena da se pripremi za vreme zimskih testova. Kako je sam izjavio, nema nikakvih limitacija u bolidu, jedino mu treba vremena da se privikne na novi dizajn, gume, aerodinamiku. Srecom, sl. sezone se aero pravila malo menjaju, pa ce svi donekle morati ispocetka da uce.
Neverovatno brz vozac, koji zna da vozi, a to se ne zaboravlja.
Sirotkinovi sponzori su se po ukli iz Willijamsa navodno zbog slabih rezultata.
Nemam nameru da se sa pojedinima raspravljam sta moze Kubica .Po meni nista al eto videcemo sledece sezone..

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Sub Nov 24, 2018 7:22 pm

Renault očekivao više od kvalifikacija u Abu Dabiju
Slika
Samo je Nico Hulkenberg uspeo da dođe do Q3 dela.

“Imam osećaj da smo izvukli maksimum iz bolida i zadovoljan sam što sam ušao u Q3, ali nažalost ostali su imali više tempa od nas. Trebalo bi da budemo bolji tokom trke jer smatram da imamo dobar paket za borbu. Ispred nas biće četiri bolida iz sredine grida , pa tako biće veoma interesantno.” kazao je Nico Hulkenberg – 10. mesto.
“Bilo je ovo težak kraj kvalifikacija. Borba na sredini grida je dosta teška i pravi je izazov pronaći još nekoliko desetinki. Posle dobrog prvog kruga u Q2 u drugom sam se mučio sa preupravljanjem i blokiranjem zadnjih točkova i zbog toga sam ostao bez plasmanu u prvih deset. Uveren sam da sutra mogu do poena. Start, strategija i servis biće ključni ali mislim da smo spremni.” dodao je Carlos Sainz – 11. mesto.

Odgovori