VN Brazila 09.11.11.2018.

Odgovori
Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Re: VN Brazila 09.11.11.2018.

Post od zarko.s. » Pon Nov 12, 2018 9:17 am

Dve totalno različite trke za vozače Saubera

Slika

Marcus Ericsson je nakon sjajnih kvalifikacija morao prerano da završi trku, dok je Leclerc bio najbolje plasirani vozač nakon šestorice iz tri vodeća tima.

„Za mene se vikenda završio loše nakon odličnog otvaranja. Imao sam kontakt sa drugim bolidom odmah nakon starta i nakon toga je bilo jako teško voziti. Balans se poremetio i bilo je sve teže kako je vreme odmicalo. Morali smo da se povučemo sa trke, ali vratićemo se jači na zatvaranju sezone u Abu Dabiju“, izjavio je Ericsson.

„Jako sam zadovoljan svojom trkom. Sedmo mesto je odličan rezultat i bilo je jako zabavno voziti na ovoj stazi. Učvrstili smo našu poziciju na osmom mestu u šampionatu konstruktora i jedva čekam da vidim kakav ćemo rasplet imati u Abu Dabiju“, rekao je Leclerc.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od zarko.s. » Pon Nov 12, 2018 9:29 am

Renault: Razočaravajuća trka

Slika

Vozači Francuskog tima nisu imali dobru trku na VN Brazila.

„Šteta je što sam odustao. Imali smo pregrevanje bolida i jednostavno nismo smeli da nastavimo. Imao sam drugačiju strategiju od ostalih i trebalo je da imam prednost u finišu trke. Bilo je zabavno trkati se sa Carlosom u par navrata. Bilo je blizu, ali smo ostavljali jedan drugome dovoljno mesta. Sada moramo da se resetujemo pred Abu Dabi i damo sve od sebe“, izjavio je Hulkenberg.
„Znali smo da će ovo biti težak vikend i na kraju nismo imali brzinu za bodove. Na startu smo nadoknadili tri pozicije, a potom smo imali i neke dobre duele. Međutim, kada se trka primirila, nismo imali tempo iako smo davali sve od sebe. Želeo sam više danas i moramo da pokušamo da to nadoknadimo u Abu Dabiju“, rekao je Sainz.

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Post od AlexPb » Pon Nov 12, 2018 10:04 am

AlexPb
Reactions:

Post od AlexPb » Pon Nov 12, 2018 10:06 am

Evo i sa F1 kanala duel Ferstapen-Okon.

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Post od Nelson » Pon Nov 12, 2018 10:50 am

Slika dana.

Slika
Slika

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Post od Nelson » Pon Nov 12, 2018 10:56 am

djdragan napisao:
Ned Nov 11, 2018 11:41 pm
Nije mi jasno sta ste toliko osuli paljbu po Oconu.
Da li je prekrsio neko pravilo, nije.
Ima li pravo da se vrati u krug ako je brzi, ima.
Je li bio brzi par krugova i stigao Mentola. jeste.
Krenuo u preticanje i Mentol je pokazao da je jos uvek zasluzuje ime Mentol.
Umesto da ga prosto propustio jer je Ocon njemu bio beznacajan on ulazi u duel i zavrsava kako zavrsava.
Nista on nije naucio do sada. Ako sledece godine bude u borbi za naslov i ako bude ovako nekotrolisan ne pise mu se dobro.

Ako bude neke kazne za sledecu trku ja je ocekujem za Mentola jer njegovo ponasanje je potpuno neprihvatljivo.
Mogao je Ocon lepo da ga opali kacigom koju je imao u rukama po onoj ludoj glavudzi posle prvog fizickog kontakta.
Mentol je definitivno zasluzio vaspitnu i nekako mi se cini da ce do toga i doci u skorijoj buducnosti jer se prosto ne konrolise.
On bi da bije nekoga jer mu se ne svidjaju pitanja, da bije nekoga ko se usudi uci u duel sa njim...

Sto se tice Luisa, prosto ga hoce.
Ne kazu dzaba: Radi me majko srecnog pa me slobodno mozes i baciti u septicku jamu.
Mercedes ni slucajno nije imao auto za pobedu ovde bez obzira na odlican timski start.

RB kao i obicno odlican na kraju sezone, vozaci na visini zadatka, oba, ne samo Mentol. Rikardo je isto dobro odradio ali je mao losiju startnu poziciju i zato je ostao bez postolja. I pored odlicnih zavrsetka sezone obicno malo slabije udju u sledecu. Videcemo sat ce biti dogodine, lako bi se moglo desiti da se ima sest koliko toliko ravnopravnih automobila na vrhu.

Najbolji utisak za mene je ostavio Sauber, prosto je neverovatno kako su napredovali sto su dobro formulisli u FI.
Cini se da ce mo Kimija sledece sezone gledati u dobrom automobilu i svasta je moguce. Bodovi ce verovatno biti redovni.
+1

Sad zašto je Ocon kažnjen 10 stop/go a ovaj idiot se bezbroj puta sudarao i bezbolnije kažnjavan ?
Slika

Korisnikov avatar
kimi33
Reactions:
Pridružio se: Pon Feb 27, 2017 3:50 pm

Post od kimi33 » Pon Nov 12, 2018 11:27 am

Meni je velika svetla tačka ovaj Sauber i Leclerc. U race pace-u imaju zaostatak 0.6 sekundi po krugu od Hama što bi bila odlična tačka sa koje bi mogli krenuti 2019tu
Da bar prestignu Toro Roso za 7mo mesto pa da pokupe koji dolar više pošto to stvarno zaslužuju

Sent from my F5321 using Tapatalk

Kimara 777

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Pon Nov 12, 2018 11:31 am

Nelson napisao:
Pon Nov 12, 2018 10:56 am
djdragan napisao:
Ned Nov 11, 2018 11:41 pm
Nije mi jasno sta ste toliko osuli paljbu po Oconu.
Da li je prekrsio neko pravilo, nije.
Ima li pravo da se vrati u krug ako je brzi, ima.
Je li bio brzi par krugova i stigao Mentola. jeste.
Krenuo u preticanje i Mentol je pokazao da je jos uvek zasluzuje ime Mentol.
Umesto da ga prosto propustio jer je Ocon njemu bio beznacajan on ulazi u duel i zavrsava kako zavrsava.
Nista on nije naucio do sada. Ako sledece godine bude u borbi za naslov i ako bude ovako nekotrolisan ne pise mu se dobro.

Ako bude neke kazne za sledecu trku ja je ocekujem za Mentola jer njegovo ponasanje je potpuno neprihvatljivo.
Mogao je Ocon lepo da ga opali kacigom koju je imao u rukama po onoj ludoj glavudzi posle prvog fizickog kontakta.
Mentol je definitivno zasluzio vaspitnu i nekako mi se cini da ce do toga i doci u skorijoj buducnosti jer se prosto ne konrolise.
On bi da bije nekoga jer mu se ne svidjaju pitanja, da bije nekoga ko se usudi uci u duel sa njim...

Sto se tice Luisa, prosto ga hoce.
Ne kazu dzaba: Radi me majko srecnog pa me slobodno mozes i baciti u septicku jamu.
Mercedes ni slucajno nije imao auto za pobedu ovde bez obzira na odlican timski start.

RB kao i obicno odlican na kraju sezone, vozaci na visini zadatka, oba, ne samo Mentol. Rikardo je isto dobro odradio ali je mao losiju startnu poziciju i zato je ostao bez postolja. I pored odlicnih zavrsetka sezone obicno malo slabije udju u sledecu. Videcemo sat ce biti dogodine, lako bi se moglo desiti da se ima sest koliko toliko ravnopravnih automobila na vrhu.

Najbolji utisak za mene je ostavio Sauber, prosto je neverovatno kako su napredovali sto su dobro formulisli u FI.
Cini se da ce mo Kimija sledece sezone gledati u dobrom automobilu i svasta je moguce. Bodovi ce verovatno biti redovni.
+1

Sad zašto je Ocon kažnjen 10 stop/go a ovaj idiot se bezbroj puta sudarao i bezbolnije kažnjavan ?
Zato sto Maks nije udarao one koji ga obilaze za ceo krug?

djdragan
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 28, 2017 4:47 pm

Post od djdragan » Pon Nov 12, 2018 11:56 am

O cemu ti to pricas?
Pogledaj dobro snimak pa onda ces shvatiti da je Mentol prosto zalupio vrata Oconu jer po njemu ovaj nema sta da ga pretice.
Oconov manevar je bio cist, Mentol je kao i obicno isao prljavo i ovoga puta mu to bas i nije upalilo.

Jos jednom je pokazao da je glupa mentolcina a kazna je samo jos jedna u nizu sumanutih odluka sudija koji su odavno izgubili kompas i svaku vezu sa realnoscu.

Vec sam rekao, Ocon je trebalo kada ga je ?#@*&%! prvi put fizicki dotaknuo da ga nokautira kacigom koju je imao u rukama, da ga odvali po onoj supljoj usijanoj glavudzi pa neka ga onda kaznjavaju, zabole ga tuki.

Nije mi samo jasno kako neko uopste moze da vise optravdava Mentola i njegovo mentolsko ponasanje, to prosto vise nije normalno. Nema tu vise neiskustva, vec godinama je tu, cisto nevaspitanje i bezobrazluk. Taman sam mislio da se u zadnje vreme malo unormalio a on jos gori. Ponasanje na prosloj trci, ponasanje na ovoj trci, za mene nema opravdanja i ostace zauvek Mentol.

Prirodna brzina, a on zaista jeste brz na stazi, nije dozvola da radi to sto radi i da su neki normalni ljudi u timu odavno bi se nasao neko ko bi ga malo prizemljio. Videcu onog idota Marka kada budu u mnogo boljoj poziciji u prvenstvu a Mentol bude i dalje radio idiotarije po stazi i prosipao bodove da li ce tada mozda da mu dodje iz dupeta u glavu.

AlexPb
Reactions:

Post od AlexPb » Pon Nov 12, 2018 12:36 pm

Pod jedan, zanimljiv primer ponasanja sportista. :D

Odgovori