VN Meksika 26.-28.10.2018.

Odgovori
Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Re: VN Meksika 26.-28.10.2018.

Post od Nelson » Pon Okt 29, 2018 6:13 pm

Mercedes bolje da vozi na ruskim gumama. Kama je jedna od opcija i komotno mogu da potraju dve sezone.
Slika

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od zarko.s. » Pon Okt 29, 2018 6:42 pm

Strategija sa jednim stajanjem dovela Vandoornea u bodove

Slika

Belgijanac je na VN Meksika zahvaljujući rizičnoj strategiji došao do osmog mesta.

„Jako sam zadovoljan ovim rezultatom. Znali smo da su bodovi mogući danas, a dobro smo se i pripremili za trku. Mogli smo da biramo strategiju, a na kraju smo uspeli da sačuvamo gume sa samo jednom zamenom. Nakon prvog kruga smo bili na začelju, tako da je povratak bio odličan. Nije bilo lako, ali sam držao priključak i bio konstantan“, izjavio je Vendoorne.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Pon Okt 29, 2018 6:51 pm

Ericsson: Žrtvovao sam svoju trku za Charlesa

Slika

Šveđanin nije bio baš zadovoljan nakon trke u Meksiku.

„Plan je manje više bio da se pomogne Charlesu. Potpuno sam žrtvovao svoju trku kako bih njemu pomogao. Želeo sam ranije da menjam gume pošto sam znao da praktično uništavam sebi trku. Cilj mi je bio da zadržim bolide iza sebe kako bi on stvorio prednost. Pristao sam na to zbog tima, ali je bilo frustrirajuće“, izjavio je Ericsson.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Pon Okt 29, 2018 7:06 pm

Gasly: Sa Oconom je uvek isto

Slika

Francuz iz Toro Rossa veruje da ga je sunarodnik u Force Indiji izgurao sa staze u krivini 4.

„Sa njim je uvek isto. Znam ga dugo i sa njim uvek postoje šanse da se nešto desi. Mislim da nije bio srećan što sam ga obišao na startu i zato me je izgurao van staze. Po meni njegov potez nije bio fer pošto nije ostavio dovoljno prostora i mislim da pravila oko toga nisu jasno definisana. Na kraju me nije ni briga pošto sam završio ispred njega i u bodovima“, izjavio je Gasly.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Pon Okt 29, 2018 7:17 pm

Perez razočaran nakon otkazivanja kočnica

Slika

Meksikanac veruje da je bio u ozbiljnoj konkurenciji za bodove.

„Teško je. Mislim da smo mogli bar do sedmog mesta, a strategija koju smo započeli da planiramo na kvalifikacijama je davala rezultata. U ovom sportu neki put doživite veliko razočaranje kada nešto otkaže na bolidu. Mene su danas izdale kočnice. Do tog trenutka je trka bila uzbudljiva za mene. Napredovao sam već na startu, a kasnije i u trci. Imao sam trku pod kontrolom, i zao mi je mojih navijača koji uvek pružaju veliku podršku“, izjavio je Perez.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Pon Okt 29, 2018 7:22 pm

Ricciardo “završio” sa Red Bullom posle još jednog odustajanja
Slika
Australijanac je morao da odustane sa VN Meksika zbog problema sa bolidom.

Iako je Daniel Ricciardo osvojio pol poziciju na kvalifikacijama u Meksiku, trka se za njega nije na dobro završila jer je on morao da odustane zbog problema sa bolidom, dok je njegov timski kolega odneo pobedu. Ricciardo će na još dve trke natsupiti za tim iz Milton Kinsa, jer posle završnice sezone u Abu Dabiju prelazi u Renault.
“Mislim da je sam bespomoćan, to je najbolja reč. Još jedan problem sa bolidom, nisam imao čist vikend jako dugo. Ja sam veoma pozitivan momak. Baš sam se trudio da dugo ostanem takav. Ipak, moja ljubav prema ovom bolidu veoma je brzo nestala. Iskreno, ja ne vidim ponetu da dođem sledeće nedelje na trku, kao ni da odardim naredne dve trke. Ja ne verujem niti u kakve magije ili vradžbine, ali mislim da je bolid uklet. Nemam objašnjenja za stvari koje se dešavaju. Dajte bolid Galsy da ga vozi, ja sam završio sa tim.” kazao je Ricciardo.

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Pon Okt 29, 2018 7:36 pm

Schumacherista napisao:
Pon Okt 29, 2018 5:04 pm
Dosao da pita koliko mogu da razviju 😂😂😂
Ahahahahaha. :lol: :lol: :lol:
Pre će biti da sad Mercov žbira crvene, kolko mogu "didu". :D
Slika
The best or nothing - Gottlieb Daimler

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Pon Okt 29, 2018 7:39 pm

Seb prošao malo da Merca, da im se izreklamira. :D
Napravio bi Toto nešto od njega. :lol:
Zamislite ovaj scenario, Ham uzima titule i kad ode u peMziju, Seb se dovede u red i vozi za Merc, menja Hama. :D
Slika
The best or nothing - Gottlieb Daimler

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Pon Okt 29, 2018 7:52 pm

Renault dobrim rezultatom u Meksiku zaokružio američku turneju
Slika
Nico Hulkenberg je na VN Meksika zabeležio šesto mesto dok je sa druge strane Carlos Sainz morao da odustane.

“Imali smo dva veoma dobra vikenda za redom, gde smo sakupili dosta poena. Sa moje strane ova trka je bila solidna, koju sam jedno vreme proveo usamljen na stazi. Uspeli smo da kontrolišemo gume tokom celog vikenda, što nam je donelo dobar rezultat. Šteta je što je Carlos morao da odustane, jer bi smo tako imali još jedan bolid na visokom mestu.” kazao je Nico Huleknberg – 6. mesto.ž
“Baš je šteta, bili smo na čelu srednje grupe i bez upozoranje bolid se ugasio. To je frustrirajuće za sve nas, ali i to je trkanje. Nismo ove godine imali mnogo problema sa pouzdanošću, ali nam se sada tako nešto i desilo. Istražićemo uzrok kvara i nastaviti dalje, jer moramo da osiguramo četvrto mesto u konkurenciji konstruktora. Mislim da smo to zaslužili a svaka čast Nico na dobrom rezultatu. Takođe, čestitke i Hamiltonu na osvojenoj tituli.” dodao je Carlos Sainz.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Pon Okt 29, 2018 8:19 pm

Težak vikend za Haas u Meksiku
Slika
Vozači američkog tima su kao poslednji prošli kroz cilj.

“Ovo je bio težak vikend. Nismo dobili ono što smo zahtevali pre svega od ultra meke gume. Što se tiče super meke komponente, tu su stvari bile mnogo bolje ali one nisu mogle da rade dovoljno dugo. Izvukli smo maksikum. Patili smo puno od degradacije zadnjih pneumatika. Završio sam trku iza Kevina, ali to nam nije napravilo nikakvu razliku.” kazao je Romain Grosjean – 16. mesto.
“Mi smo sami sebe doveli u dobru poziciju, pa sam na servis otišao u 40. krugu. Kada sam bio na ultra mekim gumama stanje bolida bila je teško i ništa nije radilo kako treba. Mislim, ako smo želeli da se trkamo onda nam trebaju i dobre gume. To ovoga puta nam nije išlo kako treba. Ipak, nastavićemo dalje.” dodao je Kevin Magnussen – 15. mesto.

Odgovori