VN Meksika 26.-28.10.2018.

Odgovori
Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Re: VN Meksika 26.-28.10.2018.

Post od zarko.s. » Ned Okt 28, 2018 8:31 am

Hulknberg: Sedmo mesto je najbolji mogući rezultat

Slika

Nemac smatra da je Renault danas izvukao svoj maksimum.

„Mislim da bolju poziciju od ove nisam mogao da tražim. Dobar je osećaj kada izvučete sve iz bolida i to je manje više sve što se i očekuje. Mislim da će timovi ispred nas imati veću prednost u trci. To još uvek nije naša specijalnost. Mi imamo našu borbu sa Haasom i ostalima. Trebaju nam čiste trke kako bi smo sakupili što više bodova“, izjavio je Hulkenberg.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Ned Okt 28, 2018 8:34 am

Perez: Ne vredi rizikovati sa hiper-mekim gumama na startu

Slika

Force Indija je žrtvovala prolaz u Q3 radi starta na boljim gumama za trku.

„Definitivno smo imali tempo za Q3 na hiper-mekoj gumi, ali smo smatrali da start na njima nije vredan rizika. Teško smo mogli do prvih deset na ultra-mekim, ali start na tvrđoj komponenti bi trebalo da nam donese prednost. Jedina žal je to što je Alonso ispred mene. Falilo mi je malo prijanjanja na kraju Q2 i uspeo je da me pobedi na hiper-mekim gumama. Verujem da imamo dobru strategiju ta sutra i da možemo da napredujemo“, izjavio je Perez.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Ned Okt 28, 2018 8:38 am

Razočaravajuće kvalifikacije za Haas u Meksiku
Slika
Oba vozača tima nisu uspela da prođu prvi deo kvalifikacija.

“Mi smo se poboljšali, ali to nije bilo dovoljno. Konkurencija na sredini grida je teška, gde nas je delilo dve desetinke u odnosu na deseto mesto. Odradili smo tri stinta sa hiper mekim gumama kako bi poboljšali naše šanse ali to nam nije uspelo. Moramo da analiziramo šta se događa, ali izgleda da je nešto što je vezano za ovu stazu. Do sada smo na svakoj trci bili dobri, ali ne odustajemo ni ovde. Videćemo na trci.” kazao je Romain Grosjean – 16. mesto.
“Teško je videti kada sa oba bolida završite već u Q1. Nismo uspeli da nateramo gume da rade. Svaki put kada samo izašli sa drugim setom i situacija je bila drugačija. Pokušali smo da uvek korigujemo balans, ali bilo je nemoguće. Ostali timovi odradili su bolji posao, tako da moramo da se poboljšamo. Svašta može da se desi na trci, ali danas je baš bilo razočaravajuće. ” dodao je Kvin Magnussen – 18. mesto.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Ned Okt 28, 2018 9:00 am

Toro Rosso verovao da može više na kvalifikacijama u Meksiku
Slika
Oba vozača tima borbu za poziciju na gridu završila su u drugom delu.

“Mislim da smo danas definitivno imali tempa, ali sam razočaran poslednjim krugom. Bio sam veoma srećan bolidom tokom celog vikenda, pa sam tako mislio da ćemo stići bar do 10. mesta. Mi smo u Q2 imali samo jedan set novih hiper mekih guma, pa tako u poslednjem pokušaju nisam imao pravi balans i staza nije napredovala onako kako smo mislili da hoće. U 12. krivi sam blokirao točkove i tako su propale moje šanse da prođem u Q3.” kazao je Brendon Hartley – 14. mesto.
“Mislim da su naše kvalifikacije bile dobre danas, ali naš fokus je na tri pošto ja ipak imam kaznu. Bio sam zadovoljan učinkom u Q1. Bilo je lepo proći u Q2 ali bilo je frustrirajuće jer tamo nisam mogao da se takmičim. Kako samo videli veliku degaradaciju guma tokom petka, održavanje guma biće ključ uspeha na trci. Nadam se da ćemo imati dobar bolid i voditi zanimljive borbe.” kazao je Pierre Galsy – 15. mesto.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Ned Okt 28, 2018 9:08 am

Sauber sa oba bolida u prvih deset na kvalifikacijama u Meksiku

Slika

Švajcarski tim je po drugi put u poslednje četiri trke uspeo da sa oba bolida dođe do Q3.

„Zadovoljan sam današnjim kvalifikacijama. Došao sam do devetog mesta i ostvario još jedan plasman u Q3. Naš tempo je bio odličan i odlično smo se oporavili nakon jučerašnjeg dana. Biće teško zadržati konkurenciju iza nas na trci pošto startujemo sa hiper-mekim gumama. Daćemo sve od sebe i nadam se da ćemo doneti ekipi bodove nakon dve trke u kojima stvarno nismo imali sreće“, izjavio je Leclerc.

„Nakon teškog petka, radili smo preko noći kako bi danas imali dobar bolid. Ovaj rezultat samo pokazuje da je tim obavio odličan posao. Napravili smo dosta promena i isplatilo nam se. Bolid je bio mnogo bolji i to se videlo već na trećem treningu. U nedelju imamo priliku za dobar rezultat pošto su kvalifikacije bile dobre“, rekao je Ericsson.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Ned Okt 28, 2018 9:15 am

Razočaravajući dan i za Williams u Meksiku
Slika
Oba vozača tima zauzali su poslednji startni red.

“Imao sam dobar krug u svom drugom pokušaju, gde sam uspeo da popravim vreme za oko pola sekunde, zahvaljujući evoluciji staze, ali sam kasnije napravio grešku na sedmoj krivini. Možda sam mogao i bolje, ali razlika za prvim sledećim bolidom bila je oko sedam desetinki. Nismo imali tempa da budemo konkurentni ovog vikenda. Realno, biće ovo teška trka.” izjavio je Lance Stroll – 19. mesto.
"Bila je ovo veoma teška sesija, iako su vremenski uslovi bili drugaiji nego juče, jer nam to nije odgovaralo. Imao sam loš krug i zbog toga preuzimam punu odgovornost i potpuno sam razočaran. Nisam uspeo da maksimalno iskoristim svoje performanse.” dodao je Sergey Sirotkin – 20. mesto.

Korisnikov avatar
nmc
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 9:57 am

Post od nmc » Ned Okt 28, 2018 9:53 am

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Jaguar F1
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 2:52 pm

Post od Jaguar F1 » Ned Okt 28, 2018 10:59 am

DzonyDLG napisao:
Sub Okt 27, 2018 9:20 pm
Cestitke Red Bulu na 1-2! Fantastican rezultat kako za RB tako i za sampionat, videcemo sta ce biti sutra, start i prvi krug ce biti ludnica, jedva cekam!!! Sada nam je Jaguar u transu sto posto. :D :smajli_sa_pivom:
:D
Suviše sam mator da bih padao u trans, ali sam zadovoljan prikazanim. Pogotovo što je razvoj ovog bolida prekinut odavno i sada se donose delovi koji mogu da pomognu i u sledećoj sezoni. Sa te strane posmatrano RB je bio najbrži u Monaku a i sada u Mexicu gde je uticaj motora najmanji na rezultat. To je dobra vest.
Riki sjajan, Max se i dalje bori sa svojim demonima. Ako nastavi ovako preti da prestigne Luisa po sujetnosti. :lol:
Danas samo želim čistu prvu krivinu a dalji rezultat nije bitan.
Prokomentarisao bih još Hondu.
Podržavam da do kraja sezone menjaju delove motora maksimalno i da naprave dobru osnovu za motor u 2019.
Inače je Horner (posle trke u Ostinu), na pitanje Eddie Jordan-a da bi im Honda ovde donela 0.5s , rekao da bi im ovde donela 0.6s !! Mark (Webber) je bio u šoku. E sada, ja stvarno ne znam da li je to PR i ili su cifre stvarne (i sam Edi je imao informaciju o 0.5s) ali ako je to tačno...
Hondi ostaje da "samo" sredi pouzdanost i ako dodaš 0.2-0.3s na samu bolju integraciju sa šasijom (sa Renoom odavno već nemaju pojma kakav će motor biti i stalno budže njegovu integraciju) to je extra osnova za sledeću sezonu.
Znam da ima mnogo ako, samo, kada.. ali ljudski je nadati se. :lol:

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Ned Okt 28, 2018 11:40 am

Како је кењао макс за све паре...у првом сектору је имао 0,2 секунде предности у ондосу на Рикија, а сво време је изгубио у другом сектору...значи оно њефово, проблеми са затрзавањем нису тачни....

If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Ned Okt 28, 2018 1:00 pm

Koja razlikica, Max agresivnije napao prvi sektor.
Danas dobre šanse da bude s*anja na startu, Fetel i Max povećavaju šanse za tako nešto. :lol:
Ako Rikiju izdrži bolid i neko ga ne izbaci sa staze, mislim da pobedjuje.
RB ako zadrži 1-2 na startu ima lepe šanse da to dotera do cilja.
Hama očekujem na 3, mada ko zna šta će sve biti i da li će uspeti da sačuva poziciju na pravcu.
Uglavnom, mislim da će Max udariti Fetela ili Hama, ako već ne može da dohvati Rikija.
A RB će opet da ugasi Rikiju bolid...
Riki najviše DNF ove sezone, 7 čak, tuga...
Slika
The best or nothing - Gottlieb Daimler

Odgovori