VN Japana 05.-07.10.2018.

Odgovori
Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Re: VN Japana 05.-07.10.2018.

Post od dinca93 » Uto Okt 09, 2018 12:06 pm

Hamilton stao na stranu Fetela.

Slika
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
Jaguar F1
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 2:52 pm

Post od Jaguar F1 » Uto Okt 09, 2018 2:06 pm

Kimi gospodski:
Raikkonen: I should have left Max more space
“In an ideal world I could have left a bit more [space],” he said.

“I tried to go outside and leave him as much room as possible.

“I know that sometime when you come back over the kerbs it’s impossible to turn the car after you bounce over it and I don’t know if that was the case.

“I don’t think he purposely tried to hit anybody.

“If we both would be on the circuit next to each other he wouldn’t squeeze me because we all know what would happen.”
https://www.planetf1.com/news/raikkonen ... ore-space/
A haiter-i muk. :lol:

Mogao bi malo Max da nauči nešto iz ovoga i da zatvori malo svoja lajava usta i ponaša se kao gospodin. Uvideo bi da je to dobro za psihu. :D
Šalu na stranu, iako je uglavno u pravu (recimo protiv Botasa Monza i sada protiv Seba) treba ponekad gospodski oćutati. Do sada je pokazao dobru osobinu a to je recimo da ne kuka kada njega nego sabije ali mora da se razvija u tom smeru.
Primer: Kimi vs Max Austrija, prvi krug kako je Kimi izgurao Maxa na travu on ništa nije kukao:

od 1:32.
Ili kada ga je Luis izgurao u Kini pa on posle napravio glupost sa Sebom, itd...

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Uto Okt 09, 2018 3:12 pm

Kimi je uvek bio cist vozac i gospodin. Carls, Maks, Okon i ekipa treba da se mnogo vise ugledaju na Kimija, Batona i ostale iz stare garde nego da imitiraju ove rijaliti zvezde od vozaca koji su trenutno na vrhu.
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

#Kimi7 #CL16 #ForzaFerrari

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:
Pridružio se: Čet Avg 03, 2017 10:30 am

Post od Lesa091 » Uto Okt 09, 2018 3:24 pm

Jaguar F1 napisao:
Uto Okt 09, 2018 2:06 pm

Mogao bi malo Max da nauči nešto iz ovoga i da zatvori malo svoja lajava usta i ponaša se kao gospodin. Uvideo bi da je to dobro za psihu. :D
Šalu na stranu, iako je uglavno u pravu (recimo protiv Botasa Monza i sada protiv Seba) treba ponekad gospodski oćutati. Do sada je pokazao dobru osobinu a to je recimo da ne kuka kada njega nego sabije ali mora da se razvija u tom smeru.
Primer: Kimi vs Max Austrija, prvi krug kako je Kimi izgurao Maxa na travu on ništa nije kukao:

od 1:32.
Ili kada ga je Luis izgurao u Kini pa on posle napravio glupost sa Sebom, itd...
Austrije sam se prvo setio kad sam video ovaj kontakt u Japanu. Ali to sto kazes da se nije bunio, to je verovatno zbog onog sto se desilo do kraja prvog kruga u Austriji. ;)

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:

Post od Lesa091 » Uto Okt 09, 2018 3:27 pm

dinca93 napisao:
Uto Okt 09, 2018 12:06 pm
Hamilton stao na stranu Fetela.

Slika
Stao na stranu odbrane od novinara, ali i tu pokazuje da je na strani da je Seb taj koji je pogresio. Za razliku od ovog coveka i vozaca:
https://twitter.com/F1/status/1049330237148811265

8-)

P.S. Kako se ubacuje video/twitter/fb da se vidi i post a ne samo link?

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:

Post od Lesa091 » Uto Okt 09, 2018 4:46 pm

Ovo je tabela koju AMuS pravi posle svake trke, kako razumem u obzir se uzima samo bolid, verovatno prema GPSu sta oni vide ko je najbolji. E sad, da mi neko objasni: Australiju i Kinu (RB ispred sivih i crvenih), dodao bih i Spaniju ali izgleda da ne gledaju na gume, samo cistu snagu.
Slika

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:

Post od dinca93 » Uto Okt 09, 2018 7:21 pm

Ferari je nakon FP2 u Suzuki, pripremajuci se za FP3 i Q, uklonio dva skorasnja 'poboljsanja' na bolidu koja su donesena u Singapuru. Zadnje krilo je vraceno na staru verziju, i vraceno je staro zadnje vesanje. Oba vozaca su vec u prvim krugovima na treningu osetila poprilicno poboljsanje i kako kazu bili su veoma zadovoljni kako je auto radio. Cini mi se da je Fetel zavrsio samo desetinku iza Hamiltona, dok je na prva dva treninga razlika bila poprilicna. Medjutim, znamo sta se desilo u Q3.. Steta sto nismo imali cistu trku da vidimo njihov tempo, ali Fetel je vrteo veoma dobre krugove i pored ozbiljnog ostecenja bolida.

Da li je moguce da je Ferari sa 'poboljsanjima' koje je doneo u Singapuru, sam sebi pucao u nogu. Cim su promenili vesanje poceli su problemi sa zadnjim gumama.
Takodje, doneli su ono zadnje krilo, kao sto Ima Mclaren. Takav koncept proizvodi manje DF-a, ali omogucava progresivniju tranziciju ka maksimumu DF-a kad se auto 'baca' u krivinu. Ali opet, krilo proizvodi manje DF-a, sto ih je sigurno kostalo u Singapuru, trecem sektoru u Rusiji, i prvom u Japanu, gde su i najvise gubili u odnosu na Mecku.

Kako Ferari objasnava, razlog za ove nove delove je to sto su se igrali sa rake-om. Odatle i izmenjeno vesanje koje im je samo napravilo probleme sa zadnjim gumama, nikako da potrefe radnu temp. Ovako kasno u sezoni su pokusali da menjaju sam koncept bolida. Rake nije mala stvar, pa da se igra sa tim, i ocekuje da ce odmah biti nekih poboljsanja.
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
kimijevština
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 4:13 pm

Post od kimijevština » Uto Okt 09, 2018 7:38 pm

Ne kapiram čemu takve radikalne promene, posebno sa vešanjem, imajući u vidu da su cele sezone imali prilično dobar rad sa gumama i temperaturom istih...stvarno su kreteni
''Steering wheel. Gloves and steering wheel yeah. Gimme steering wheel! Hey! HEY! Steering wheel, somebody tell him to give it to me! COME ON! MOVE!''

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:

Post od Lesa091 » Uto Okt 09, 2018 7:50 pm

@dinca, vau, hvala za ove detalje to nisam znao. Neverovatno da su eksperimentisali u tom trenutku. Pa ko to radi ako se bori za titulu, bez reci sam. Ovu sezonu mogu da podele na pre i posle Markione-a.

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:

Post od dinca93 » Uto Okt 09, 2018 8:38 pm

Pazite, Mecka je redizajnirala zadnje vesanje i to uspesno. Ali njihov potez razumem, pa i da su zeznuli stvar, jer za razliku od Ferarija oni su morali da se pozabave zadnjim gumama, inace bi lagano zavrsili iza Ferarija i RB-a u Singapuru pa i u Rusiji.
Ali sto se tice Ferarija, stvarno ne kontam zasto su to radili. Ne treba menjati ono sto valja.. Veci rake je zahtevao izmenjeno zadnje vesanje, prednje krilo, i usput su promenili i zadnje krilo. Medjutm, od svega toga je na bolidu ostalo samo novo prednje krilo, sve je vraceno na staru verziju. I zasto su cekali toliko, cim su videli da ne valja, skidaj..
Sto kaze @lesa, ovo je sve posledica skoro preminulog Markione-a. Mislim da je u Ferariju borba za pozicije, svako gleda sebe, tim ispasta. Klimava je pozicija Aribavenea, ali i na tehnickom odeljenju se sve klima. Ovo ne predstavlja problem samo za ovu sezonu, nego je pitanje sada, sta se desava sa bolidom za sledecu...
Ne bi me cudilo, da RB-Honda i Renault izbiju ispred.

Odgovori