VN Japana 05.-07.10.2018.

Odgovori
Korisnikov avatar
Schumacherista
Reactions:
Pridružio se: Ned Jul 09, 2017 5:15 pm

Re: VN Japana 05.-07.10.2018.

Post od Schumacherista » Pon Okt 08, 2018 7:11 pm

fap napisao:
Pon Okt 08, 2018 5:57 pm
Schumacherista napisao:
Pon Okt 08, 2018 3:53 pm
Kolika je uživancija gledati Moto GP ovih par godina, toliko je smor gledati F1, to bih rekao i da je Ferari najbolji..... Sezona polako zalazi, sve se već zna, kletva pobednika VN Mađarske je skinuta, mada poslednji koji je to uradio pre Hamiltona, sledeće godine je ostao bez titule :mrgreen: ....Ali to sad nije važno.
Hamilton kad zvanično bude uzeo titulu, prvo treba da se zahvali ovim neandertalcima iz Maranela, realno više su mu oni doprineli nego Mercedes. Ne mogu da verujem koliko je Hamilton proteklih par godine napredovao na psihološkom planu, stvarno svaka čast, valjda to ide s godinama.
Fetel definitivno nije kadar da vrati Ferari na vrh, ili kako ja volim da kažem nije pravi Nemac za taj posao....Opet, i onaj pravi Nemac je tek pete godine uzeo prvu titulu sa Ferarijem, možda bi je uzeo i godinu pre da se nije desilo ono u Silverstonu.
Elem, ako na sledećoj trci Hamilton i matematički uzme titulu, do kraja sve pare na kladži, s moje strane, idu na Botasa....Koliko je Ferari retardiran, ne bi me začudilo da stigne i prestigne Fetela do kraja.
Sto se Ferrarija tice pa kad je Schumaher vozio rukovodstvo je bilo stabilno.Toga sada nema stalno neke promene.Bio sam misljenja da ce Ferrari sledece sezone da izdominira ali sa ovim desavanjem u timu nesto vise ne verujem.Jednostavo onaj Schumaherov Ferrari i ovaj danas druga prica
Ipak je Markioneova smrt bila preveliki udarac za njih sve ove sezone.....Jedini čovek u celoj kompaniji koji je samo poreklom bio Italijan, energija, vizija, entuzijazam i ostale liderske sposobnosti nesvojstvene Žabarima.

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Pon Okt 08, 2018 7:35 pm

Schumacherista napisao:
Pon Okt 08, 2018 4:58 pm

Inače danas je tačno 18 godina kako je Šumaher osvojio svoju prvu titulu za Ferari....Jbt kao da je bilo juče....
Eto od koga je Fetel naučio da na startu ide u stranu, samo spram ovog Šumaherovog načina, Fetel to radi potpuno suptilnije i manje.
Dobro nije skrenuo u protivnika Šumaher...
Slika
The best or nothing - Gottlieb Daimler

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:

Post od Mercedes-AMG/// » Pon Okt 08, 2018 7:38 pm

Schumacherista napisao:
Pon Okt 08, 2018 3:53 pm
kletva pobednika VN Mađarske je skinuta, mada poslednji koji je to uradio pre Hamiltona, sledeće godine je ostao bez titule :mrgreen:
Će skinemo i to. :mrgreen: :smajli_sa_pivom:

Hamilton kad zvanično bude uzeo titulu, prvo treba da se zahvali ovim neandertalcima iz Maranela, realno više su mu oni doprineli nego Mercedes. Ne mogu da verujem koliko je Hamilton proteklih par godine napredovao na psihološkom planu, stvarno svaka čast, valjda to ide s godinama.
Fetel definitivno nije kadar da vrati Ferari na vrh, ili kako ja volim da kažem nije pravi Nemac za taj posao....Opet, i onaj pravi Nemac je tek pete godine uzeo prvu titulu sa Ferarijem, možda bi je uzeo i godinu pre da se nije desilo ono u Silverstonu.
Elem, ako na sledećoj trci Hamilton i matematički uzme titulu, do kraja sve pare na kladži, s moje strane, idu na Botasa....Koliko je Ferari retardiran, ne bi me začudilo da stigne i prestigne Fetela do kraja.
Hahaha.
Slika

Korisnikov avatar
Schumacherista
Reactions:
Pridružio se: Ned Jul 09, 2017 5:15 pm

Post od Schumacherista » Pon Okt 08, 2018 7:47 pm

Mercedes-AMG/// napisao:
Pon Okt 08, 2018 7:35 pm
Schumacherista napisao:
Pon Okt 08, 2018 4:58 pm

Inače danas je tačno 18 godina kako je Šumaher osvojio svoju prvu titulu za Ferari....Jbt kao da je bilo juče....
Eto od koga je Fetel naučio da na startu ide u stranu, samo spram ovog Šumaherovog načina, Fetel to radi potpuno suptilnije i manje.
Dobro nije skrenuo u protivnika Šumaher...
Gledaj sledećeg vikenda F3 u Hokenhajmu, da vidiš šta je tatina škola isecanja putanje na startu..... :D :D

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od rajs41 » Pon Okt 08, 2018 8:59 pm

Vettel želi da razgovara sa Verstappenom iza zatvorenih vrata
Slika
Vozači Ferrarija i Red Bulla imali su incident na Spun kvirini tokom VN Japana.

Sebastian Vettel veruje da mu Max Verstappen nije ostavio dovoljno mesta na prillazu ka Spun krivini, posle čega se desio kontakt što rezultiralo okretanjem vozača italijaskog tima. Ranije, vozač Red Bulla imao je i incident sa Kimijem Raikkonenom, zbog čega Sebastian Vettel želi da ima razgovor sa Holanđaninom iza zatvorenih vrata.
“On je brz, ali pre toga imao je i jedan incidents a Kimijem. Ne želim da se ova stvar završi na način da je Sebastian reko ovo a Max ono. Ja ću razgovarati sa njim kada bude bilo pravo vreme, i rećiću mu šta mislim. To je moj odgovor.” kazao je Vettel.
Verstappen je pre incidenta bio obavešten da je dobio kaznu dodavanjem pet sekundi na završno vreme, zbog čega svi u padoku misle da je Vettel mogao još malo da sačeka da napadom na vozača Red Bulla.
“Šta mislite koliko puta možete to sebi da priuštite? Očigledno ja se ne trkam samo protiv njega. Takođe, trkam se i protiv ostalih bolida. Njegova baterija u tim omentima bila je prazna. Video sam to po crvenoj lampici, zbog čega sam ja sačuvao moju bateriju, želeo sam da u S krivinama ostanem pored njega i da imam dobar izlaz. U 12. krivini sam imao veliku zavetrinu, posle čega samo bili paralelno jedan pored drugog gde sam pokušavao da prođem pored. Dao sam sve od sebe da izbegnem kontatkt.” kazao je Nemac.

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:

Post od Mercedes-AMG/// » Pon Okt 08, 2018 9:06 pm

Šmekerski od Fetela što hoće u 4 oka, a ne za javnost.
Slika

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Pon Okt 08, 2018 10:00 pm

Sto je najveca fora, za razliku od Rusije, mislim da je ovde Ferari imao realne sanse da pobedi. Fetel je imao i vise nego odlican tempo i pored toga sto mu je falila cela desna strana bolida. Da je prosao Maxa i bio na trecoj poziciji, na Softu bi sigurno uspeo da parira pa i da bude brzi od Mecke, videli smo da su Mercedesi podbacili na Medium, samo nije bilo nikoga da ih pritiska. I to je prica drugog dela sezone. Od Italije Mercedes je rasterecen, u trci rade sta hoce, cuvaju gume, steluju motor kako hoce itd. Ne gledam tempo, nego gledam samo pozicije na kojima je Ferari u Q ili u trci, i to zbog gresaka. Moras biti u borbi da bi se borio, a oni su uvek negde levo. Steta..
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:
Pridružio se: Čet Avg 03, 2017 10:30 am

Post od Lesa091 » Uto Okt 09, 2018 8:07 am

Jesi siguran da su podbacili? Mislim da su odvezli koliko je trebalo

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:

Post od dinca93 » Uto Okt 09, 2018 9:05 am

Lesa091 napisao:
Uto Okt 09, 2018 8:07 am
Jesi siguran da su podbacili? Mislim da su odvezli koliko je trebalo
Nisu mogli da ih dovedu na potrebnu temp. Zato je npr. Botas imao problema da uspori bolid pred sikanom, dosta je lock-upovao i Max je vrsio jak pritisak u prvom sektoru, dok na ostalim delovima Meckin motor pravi prednost.

Nevezano za to da li su imali ili nisu imali problema na Medium, da je Ferari bio iza, mozda je mogao prelaskom na Soft da undercutuje Mecku s obzirom da je razlika brzini izmedju dve komponente poprilicna, i da bar na neki nacin pritisne Mercedes.
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:

Post od dinca93 » Uto Okt 09, 2018 11:40 am

FIA se oglasila vezano za taj famozni drugi senzor na Ferariju. Kako kazu Ferari ni u kom pogledu nije povredio pravila, i zadovoljni su sa onim sto su nasli, i taj pad brzine nije uzrokovan nikakvim senzorom.

Ono sto su mnogi primetili jeste da Ferari gubi u sporim krivinama. U singapuru su gubiil vreme u svim sektorima, u Rusiji S3 0.4 sporije od Mecke, a u Japanu S1 0.3. Ili je Mercedes nasao brzinu, ili je Ferari nesto zeznuo sa podesavanjima i sada ne znaju u kom ce pravcu.

Odgovori