Anime i Manga

iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Re: Anime i Manga

Post od iceman036 » Čet Okt 12, 2017 11:32 am

Saber Rider su otkupili prvo ameri za svoje sindikalne kuce emitera i to je prva japaska anima koja je presla iz Japana u SAD i Evropu. No, za nas je serija odlicna, za njih nije i to je ipak stvar ukusa. Meni su recimo neke japanske anime skroz bezveze ali ima koje mi se svidjaju.

Skoro odgledah par epizoda necega sto se zove Girls Und Panzer - devojke uce za tenkiste i podeljene su grupe gde svaka ima tenkove iz zemlje koju predstavlja. Zanimljivo ali uvrnuto.

E o Roboteku par reci - Superdimenzionalna Tvrdjava Macross je morala da bude preradjena za SAD inace originalni Macross nije bas bio po meri za trziste. Ono sto smo mi gledali ovde je Robotek a ovamo je Macross i ima podmilion nekih delova. Da ne idemo presiroko sad od Da li se secas Ljubavi itd its.

Transformersi - Headmasters su japanski nastavak posle 5. sezone i tamo su bili ekskluzivna serija, Headmasters nikada nije bio emitovan u Evropi a tek mozda kasnije u SAD. Dosta se razlikuje od originalne Prve Generacije, cak i od stripa.

I niko ne odgovori sta je zajednicko Roboteku i Transformersima...

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Post od Nindza » Čet Okt 12, 2017 1:23 pm

iceman036 napisao:
Čet Okt 12, 2017 11:32 am
Saber Rider su otkupili prvo ameri za svoje sindikalne kuce emitera i to je prva japaska anima koja je presla iz Japana u SAD i Evropu. No, za nas je serija odlicna, za njih nije i to je ipak stvar ukusa. Meni su recimo neke japanske anime skroz bezveze ali ima koje mi se svidjaju.
Jel si siguran za ovo, posto su i primera radi Pcelica Maja i Triton (nesto sto su svi gledali) naslovi daleko stariji od Serifa, nestvarno mi da nisu dosli na zapad pre njega.
iceman036 napisao:
Ako izuzmemo transformisanje... Skyfire?
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

Korisnikov avatar
Artband
Reactions:
Pridružio se: Sub Mar 25, 2017 12:11 pm
Kontakt:

Post od Artband » Čet Okt 12, 2017 3:36 pm

"Asto klinja" (Astro boy) se smatra začetnikom anime kulture.

"Kalimero" je japansko-italijanske produkcije, a iz '70-ih je.

Anime koji je ostavio najviše uticaja na mene, koji čak nije ni poznat u Japanu i nema ga u potpunosti na internetu nažalost:

Montmelo 2018 0,4 kao dlaka kraće
Alemanija 2018 Suša je velika, linije blijede, farbu štede
Mađarski gulaš 2018 Minimal steering jer ja imam filing

iceman036
Inženjer
Reactions:

Post od iceman036 » Čet Okt 12, 2017 4:09 pm

Nindza napisao:
Čet Okt 12, 2017 1:23 pm
iceman036 napisao:
Jel si siguran za ovo, posto su i primera radi Pcelica Maja i Triton (nesto sto su svi gledali) naslovi daleko stariji od Serifa, nestvarno mi da nisu dosli na zapad pre njega.
iceman036 napisao:
Ako izuzmemo transformisanje... Skyfire?
Evo zna covek - Skyfire, tri iljade za gospodina!

Koliko sam ja shvatio, Saber Rider je zapravo prva anime koja je otkupljena za trziste SAD i sad ono najvaznije - doradjena za to trziste posto je original Saber Ridera Seijushi Bismarck. A Pcelicu Maju i Tritona priznajem nisam gledao. U stvari jesam ali ne kao klinac. Mada pitnaje je sada da li mozemo Pcelicu Maju da svrstamo u isti kos sa Sabljom, Voltronom i Robotekom. Ne po animaciji vec po sadrzaju.

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Post od Nindza » Čet Okt 12, 2017 5:02 pm

pa dobro imas razlicit target audience... nesto za predskolsu decurliju, nesto sa osnovce itd...
Tritona je pustao cini mi se RTB, mozda gresim. I nije bilo lose.
Mada kod nas je Dragon Ball bio daleko najpopularniji.

Granzort je isto jedan od animea koji bio kod nas. I koji vecina zna.
Naravno kad sam sve to gledao kao klinac nisam imao pojma sta je anime, crtani je bio crtani i to je to.
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

iceman036
Inženjer
Reactions:

Post od iceman036 » Čet Okt 12, 2017 6:06 pm

Da Grandzord eh kako sam bacao u baru kao mali kojekave plasticne kugle i cekao da izadje robot-glava...Eh...Eto i to je imalo uticaja da odem na tehnicke nauke, ti meka crtaci i ti roboti. Voltron recimo je bio toliko kod mene aktuelan da se taj dan nije izlazilo dok se ne odgleda kraj spice, a da ne pricam kako sam plakao kada je Voltron kao umro i dospeo na kraj svemira pa ga ozivi duh...Eh decija dusa...
Otkrica bez granica imam na DVD-u i to prilican broj epizoda, rapidserbia nekada je imala i to i gomilu jos stvari.

Ako mene pitate, sinhronizacija je tim crtacima davala jos jedan stepen kuloce tj sa kul su presli na ubercool :D

iceman036
Inženjer
Reactions:

Post od iceman036 » Ned Okt 15, 2017 9:56 pm

Sto se tice Dragonball-a - odatle je ono motko izduzi se :D

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm