Anime i Manga

iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Anime i Manga

Post od iceman036 » Ned Okt 08, 2017 9:59 pm

E pa kada moze DC i ostali super ultra heroji mogu i mange. Ima li vas mangasi i animasi?
Secate se mog avatara pre Velikog Odmora? Sta mislite, koliko je film dobar? Meni se djasvi iako je zapravo kombinacija prvog i drugog filma. Serija Stand Alone Complex je jos bolja.
Daklem ako volite japanese piece of comics - izvol'te ! Domo Arigato Takuma Sato!

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Re: Anime i Manga

Post od AndrejR » Pon Okt 09, 2017 2:04 am

iceman036 napisao:
Ned Okt 08, 2017 9:59 pm
E pa kada moze DC i ostali super ultra heroji mogu i mange. Ima li vas mangasi i animasi?
Secate se mog avatara pre Velikog Odmora? Sta mislite, koliko je film dobar? Meni se djasvi iako je zapravo kombinacija prvog i drugog filma. Serija Stand Alone Complex je jos bolja.
Daklem ako volite japanese piece of comics - izvol'te ! Domo Arigato Takuma Sato!
Yo Ice-san! Nisam gledao stand alone, barem ne jos, pa necu komentarisati. Ako mislis na live action film meni je bio skroz ok. Ljudi nikad nece biti zadovoljni i vazda im nesto nece valjati. Kakve sam recenzije procitao ocekivao sam smece, a bilo je skroz ok.
Od malih nogu sam voleo stripove, tu su bili neki Gaston, Tangi i Laverdir, Asteriks i Talicni Tom od mog starog, pa sam uz njih naucio da citam i pre nego sto sam krenuo u skolu :D Sad sto se vise stari, sve vise obaveza, pa je najlakse preko telefona iscitati mangu u nekom putu ili slicno. Iscitani ili pogledani Cowboy Bebop, Naruto, DBZ, Initial D, Tokyo Ghoul, Death Note i cita se One Piece. :D :geek:

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od zarko.s. » Sre Okt 11, 2017 8:17 am

Robotech, Robotech i 15 miliona puta Robotech. A može i Attack on Titan. Moram da sednem da odgledam drugu sezonu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Post od Nindza » Sre Okt 11, 2017 9:59 am

U vezi sa GITS filmom, ovde u japanu se zadrzao u bioskopima mozda max 3 nedelje. A hteo sam da ga gledam, iako nisam ocekivao nista spec.

Na temu animea i mangi preporucujem svim da odgledaju jednu od najboljih serija ikada, Monster.
Psiholoski triler/horor smesten u vreme nakon hladnog rata u nemackoj.
74 epizode doduse.

Ko voli over the top akciju nek gleda Jojo's Bizarre Adventures i One Punch Man. i naravno nezaobilazni Tengen Toppa Gurren Lagann (serija)

Od komedija Great Teacher Onizuka (moze manga, moze anime. manga mozda ima malo vise content-a)
Daily Lives of Highschool Boys, pisanje od smeha.
Moze i Detroit Metal City.

Sakamichi no Apollon: Kids on the Slope. Slice of life naslov, odlicna muzika.

Od trkackih anime Initial D (paljevina, driftovanje po planinskim prolazima itd) i Wangan Midnight (trkanje po Wanganu, autoputu koji kruzi oko Tokija).
Moze i film Redline (neverovatno detaljna animacija). Trkanje je smesteno u daleku buducnost. Isto paljevinski naslov.

Sto se mangi tice preporucujem Berserk, mozda i najbolji crtez ikada vidjen.
I naravno moj omiljeni Yotsubato!, komedija za sve uzraste.

PS ne znam koliko ste upoznati al Darkwood izdaje One Piece i Attack on Titan mange prevedene na srpski.
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

Korisnikov avatar
Paprika
Povrće puno vitamina C
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:47 pm
Kontakt:

Post od Paprika » Sre Okt 11, 2017 11:57 am

Initial D
Poslato sa mog Tetrisa za poneti, uz pomoć WiFi moda

Slika
http://www.f1-serbia.com
http://www.f1-forum.eu

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Sre Okt 11, 2017 1:23 pm

tenticlesssss
Slika

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:

Post od AndrejR » Sre Okt 11, 2017 7:17 pm

Nindza napisao:
Sre Okt 11, 2017 9:59 am
PS ne znam koliko ste upoznati al Darkwood izdaje One Piece i Attack on Titan mange prevedene na srpski.
Guma-guma pistolj? :lol: :smajli_sa_pivom:
Moram naci da vidim prevod i dokle su stigli. :D

iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Sre Okt 11, 2017 9:37 pm

zarko.s. napisao:
Sre Okt 11, 2017 8:17 am
Robotech, Robotech i 15 miliona puta Robotech. A može i Attack on Titan. Moram da sednem da odgledam drugu sezonu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
A Sablja i Zvezdani Serifi, to nista na dud?
Salim se, Robotech je i moja omiljena franziza a da ne govorimo o Transformersima koji su cak i vezan jednim detaljem za Robotech. Da li znate kojim?

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Post od Nindza » Čet Okt 12, 2017 4:31 am

Sablja i Zvezdani serifi zapravo nisu nimalo popularni u Japanu. Potpuno random je seriju otkupila neka nemacka kuca (ako se ne varam) i odradila sinh, nakon cega je postalo popularno po evropii valjda dalje i u americi.

A Robotech je SDF Macross iskasapljen za zapadne potrebe. Pored toga Macross je fransiza sa desetinama naslova.

Transformersi G1 (oni sa RTB sinh) su zapravo siva zona kada je anime u pitanju. Iako je linija igracaka originalno nastala od japanske kuce, Transformers igracke su Hasbro-ove, dok su u samom crtacu animacija i produkcija su podeljeni na japan i ameriku respektivno. Previse komplikovano.
Al bez sumnje moj omiljeni crtani kad sam bio klinac. To i Nindza kornjace.

AndrejR napisao:
Sre Okt 11, 2017 7:17 pm
Guma-guma pistolj? :lol: :smajli_sa_pivom:
Moram naci da vidim prevod i dokle su stigli. :D
Mislim da su negde oko 15 toma.

Zaboravio sam da preporcim najmanlyman naslov a to je Fist of the North Star (Hokuto no Ken).
Posto se davalo na nasoj tv cenim da su svi bar jednom videli.
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:

Post od AndrejR » Čet Okt 12, 2017 10:39 am

Zaboravih da pomenem Full Metal Alchemist: Brotherhood, mnogo dobra stvar. Jedna od najboljih stvari koje sam gledao.
Takodje Samurai Champloo nije los. Ima li neko da je zavrsio Hunter X Hunter? Je li bolja manga ili anime? Vidim da manga jos nije gotova, a serija trajala svega par godina.

Odgovori