Star Wars saga (Zvezdani Ratovi)

Odgovori
Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Star Wars saga (Zvezdani Ratovi)

Post od zarko.s. » Pon Sep 04, 2017 1:29 pm

Slika

Evo tema za jednu od najvecih ako ne i najvecoj filmskoj fransizi. Svakako najprofitabilnijoj :D

Evo mog prvog i malo modifikovanog posta sa starog foruma
Evo sazeta istorija vezana za mene i SW.
Prvi put sam SW (delimicno) gledao sasvim slucajno negde 90-91 na TV-u kada sam imao 2-3 godine. I gle cuda, nije mi se dopao. Sta vise mrzeo sam ga. Film koji se prikazivao je bio Imperija uzvraca udarac. To sto je taj film veoma mracan je verovatno/ocigledno imalo negativan uticaj na mene, pa sam zbog toga cak imao i nocne more (ne zezam se). Pauza je trajala do 97 kada je izbacen Special Edition. Tada su se na tv-u vrteli trejleri za filmove i iz nekog razloga mi je trejler za Povratak Dzedaja ostao najvise urezan u pamcenju. Tada sam dobio zelju da odem u bioskop i dam Star Warsu drugu sansu, ali se to ipak nije desilo. Dakle u tom trenutku jos uvek ni jedan od tada tri filma koja su postojala nisam gledao u celosti. U periodu 99-2000 sam igrao prve SW igre na PC-u. Cini mi se Dark Forces, prvi Jedi Knight i Rogue Squadron 3D.
2001 krece moja zaludjenost za ovim filmovima. Pocetkom te 2001. godine sam dobio interaktivnu SW enciklopediju na 2 CD-a koja se zvala Behind the Magic. Cela stvar je bila fenomenalno upakovana, i tako dobro prezentovana da sam se navukao kao veverica na orahe. Naravno odmah sam otisao u video klub i u periodu od tri dana odgledao tri originalna filma ... naopacke od povratka dzedaja (idiot :lol: ) Kada sam konacno shvatio sta sam urradio i da sam idiot, otisao sam u video klub i ponovo iznajmlivao u naredna tri dana filmove, ali ovaj put po pravilnom redosledu.
Naravno omiljeni deo mi je bio Imperija uzvraca udarac i nakon toga jednostavno redovno pratim sta se desava, citam stripove, knjige itd.
E sad, cuveno pitanje koje deli milione. Prequel trilogija. Cinjenica da sam 2001 kada sam prvi put odgledao epizodu 1 imao 13 godina je svakako pomogla u tome i da mi se dopadne. Ja sam ona generacija koja je fakticki rasla uz prequel trilogiju i zbog toga nemam apsolutno nista protiv nje. Originalna trilogija je definitivno svetlosne godine ispred, ali ponavljam nemam nista protiv epizoda 1, 2 i 3. Potpuno razumem starije fanove kojima se ne svidjaju, ali kao sto je Goerge vise puta rekao, oni nisu ni pravjeni za njih.
Disney korporacija je 2012. kupila Lucasfilm najavljene su epizode 7,8 i 9 kao i zasebni filmovi koji ce biti bazirani samo na jednom odredjenom junaku.
Do sada smo vec dobili Epizodu 7 i prvi nezavisni film Rogue One.

Sledeca na redu je Epizoda 8 koja izlazi u decembru ove godine, a potom u Maju sledece film o Hanu Solou.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Re: Star Wars saga (Zvezdani Ratovi)

Post od zarko.s. » Uto Okt 10, 2017 7:13 pm

Sent from my iPad using Tapatalk

Odgovori