21. oktobar

21. oktobar

Postod djole_elita » Pet 21 Okt, 2011 14:53

1984.
Niki Lauda je uspeo sa 11. mesta da dođe do drugog na VN Portugala. To drugo mesto mu je osiguralo treću titulu svetskog šampiona, a pobedio je Alaina Prosta za samo pola poena. "Ovo je moja najteža sezona u karijeri. Poslednji krug je bio jedan od najdužih ikada. Ali, imam prednost od pola poena. Mogu da vam kažem da je Alaina veoma teško pobediti", rekao je Lauda nakon trke.

1990.
Suzuka je bila mesto gde se odigrala jedna od najkontroverznijih trka ikada, Ayrton Senna i Alain Prost su se borili za titulu. Senna je imao pol poziciju, ali je želeo da se pol pozicija pomeri na čistu stranu staze. Kada je FIA odbila njegov zahtev, ljut Senna je na prvoj krivini izbacio sebe i Prosta sa staze, znajući ako Francuz ne završi trku da je on novi šampion. “Ono što je on uradio je odvratno. Nisam spreman da se borim protiv neodgovornih ljudi, koji se ne plaše da umru", rekao je Prost. "Nije me briga šta on kaže, pokušao je da me uništi, ali nije uspeo. Prost je napravio najveću grešku što mi je zatvorio vrata, kada sam već bio sa unutrašnje strane", rekao je Senna.

2007.
Kimi Raikkonen je osvojio šampionat Formule 1 na Interlagosu, pobedivši Fernanda Alonsa i Lewisa Hamiltona za samo jedan poen. Hamilton je na poslednju trku u Brazilu, krenuo kao vodeći u plasmanu, sa vozačkom titulom u rukama. Veoma brzo se našao na četvrtom mestu, jer su Ferrariji i Alonso bolje startovali od njega. U pokušaju da obiđe Alonsa sa spoljne strane, izletao je sa staze i vratio se na osmo mesto. Stvari su krenule nizbrdo kada je pao na 18. mesto, zbog problema sa njegovim McLarenom. Iako je uspeo da završi trku na sedmom mestu, to nije bilo dovoljno i Raikkonenu je otišla titula. "Ovo je moja prva godina u Formuli 1, vratiću se jači sledeće godine. Dosta sam naučio tokom ove sezone. Neke greške koje sam prvaio ove godine, neću praviti sledeće", rekao je Hamilton. On je svoje obećanje ispunio 2008. godine, kada je u još dramatičnijim uslovima došao do prve titule u karijeri.

Slika
Slika
Korisnikov avatar
djole_elita
F1 vozač

Pridružio se: Uto 28 Sep, 2010 13:36

Re: 21. oktobar

Postod Cezar » Pet 21 Okt, 2011 17:34

2007.
Kimi Raikkonen je osvojio šampionat Formule 1 na Interlagosu, pobedivši Fernanda Alonsa i Lewisa Hamiltona za samo jedan poen.

Konacno je dobio titulu, koju je odavno zasluzio sovjom sjajnom voznjom u Meklarenu.

Usijane, tvodoglave, egiosticne budale su mu poklonile titulu, koju su imale u dzepu, a Meklaren dobio zasluzenu kaznu za spijuniranje.

Da li su je dobili svi koji su bili umesani, nikada necemo saznati.
Glavni arhivator Čvarkov, pri vezi.
Korisnikov avatar
Cezar
F1 vozač

Pridružio se: Čet 26 Mar, 2009 21:59

Postod zeta91 » Pet 15 Jul, 2016 18:51

es muy intresante aunque si se comprueba este se puede ver que tambien existe un tipo de informacion como la de este este. Muy importante comprobar este que tipos como este también disponen de esa información. este

es muy intresante aunque si se comprueba este se puede ver que tambien existe un tipo de informacion como la de este. Muy importante comprobar este que tipos como este también disponen de esa información. este
zeta91
Auto škola

Pridružio se: Čet 02 Jun, 2016 22:28

Postod Boxi » Pet 15 Jul, 2016 18:54

opet ovaj 'trol od zete'
Miki Häkkinen,Nikola Lauda,Ayrton Senad,Žile Villeneuve,James (Bond) Hunt,Miki Räikkönen
'Da, skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši, što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' James Hunt in brawl with Elio de Angelis - South African GP 79'
Korisnikov avatar
Boxi
GP2 vozač

Pridružio se: Ned 15 Mar, 2015 16:58

Postod Artband » Pet 15 Jul, 2016 19:52

Zeta, navijaš li za Alonsa? :mrgreen:
No se prokupe. Sad će banana slatka da ti se da.
Dženson Baton, Niko Hulkenberg, Karlos Sajnc

Honda, Snaga Indije
Korisnikov avatar
Artband
Nacionalna klasa

Pridružio se: Ned 05 Jul, 2009 20:53

Postod Vazovsky_P » Pet 15 Jul, 2016 20:32

Nisam shvatio taj fazon sa španskim pogotovo što je u prevodu nekakva besmislica? Jel to neka pošalica iz rijalitija?
5 Sebastian Vettel 7 Kimi Räikkönen
Korisnikov avatar
Vazovsky_P
Nacionalna klasa

Pridružio se: Pon 21 Apr, 2014 12:51

Postod Artband » Pet 15 Jul, 2016 23:49

Vazovsky_P je napisao:Nisam shvatio taj fazon sa španskim pogotovo što je u prevodu nekakva besmislica? Jel to neka pošalica iz rijalitija?

Koje Vazi?
Ovaj nuestro amigo Zeta i Morača?
Dženson Baton, Niko Hulkenberg, Karlos Sajnc

Honda, Snaga Indije
Korisnikov avatar
Artband
Nacionalna klasa

Pridružio se: Ned 05 Jul, 2009 20:53

Povratak na Na danasnji dan u F1...