Igrice za PC, PS, XBOX i ostalo

Korisnikov avatar
Paprika
Povrće puno vitamina C
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:47 pm
Kontakt:

Re: Igrice za PC, PS, XBOX i ostalo

Post od Paprika » Ned Mar 04, 2018 12:44 am

DzonyDLG napisao:
Sub Mar 03, 2018 5:08 pm
Jaoooo Paprika zasto mi to radis? Taman sam uspeo da se nateram da ne igram Assetto kao manijak i odustao od kupovine novog volana a onda vidim ovo. :lol: Inace svaka cast za rad, odlican pet! Detalji su vrhhhh, gde je link za download??? :smajli_sa_pivom:
Pazi, ovo su prakticno skriniji iz alfa verzije koju smo do sinoc testirali u multiplayeru :) I ispalo je jaaakojako zabavno. :) Vozim iza druge alfe i dozivljavam upravo ono sto sam iznova i iznova gledao na onboard snimcima iz te godine :D

Za to link mo's da dobijes odmah, a ako ti se ne zuri, onda da sacekas da prodju izbori (jer izgibosmo na poslu oko toga), jer testovi su pokazali gde treba da se dotegne. I drago mi je da se ispostavilo da bas malo dotezanja treba :)
Poslato sa mog Tetrisa za poneti, uz pomoć WiFi moda

Slika
http://www.f1-serbia.com
http://www.f1-forum.eu

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Ned Mar 04, 2018 8:32 am

Paprika napisao:
Ned Mar 04, 2018 12:44 am
DzonyDLG napisao:
Jaoooo Paprika zasto mi to radis? Taman sam uspeo da se nateram da ne igram Assetto kao manijak i odustao od kupovine novog volana a onda vidim ovo. :lol: Inace svaka cast za rad, odlican pet! Detalji su vrhhhh, gde je link za download??? :smajli_sa_pivom:
Pazi, ovo su prakticno skriniji iz alfa verzije koju smo do sinoc testirali u multiplayeru :) I ispalo je jaaakojako zabavno. :) Vozim iza druge alfe i dozivljavam upravo ono sto sam iznova i iznova gledao na onboard snimcima iz te godine :D

Za to link mo's da dobijes odmah, a ako ti se ne zuri, onda da sacekas da prodju izbori (jer izgibosmo na poslu oko toga), jer testovi su pokazali gde treba da se dotegne. I drago mi je da se ispostavilo da bas malo dotezanja treba :)
Terajte se obojica!!! :evil:

Šta, sada opet trebam da jurim neki volan :?:
Da se kao cimam da učim da vozim i onda da me Džoni opet "obrije" u Eau Rouge-u dok jednom rukom vozi a drugom prdržava volan da mu ne spadne sa stola? :oops:
I Srbin i Yikwo da me "operu" žmurećki? :x
NEMA ŠANSE, nisam zainteresovan da opet podnosim toliku sramotu

By the way... Paprika, stvarno odličan posao

P.S. Ako neko vidi povoljno volan za PC neka javi na PM :D

iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Ned Mar 04, 2018 12:50 pm

Paprika napisao:
DzonyDLG napisao:

A da napravis ti neki svoj model tipa Pepper C1 recimo? :)

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Ned Mar 04, 2018 12:55 pm

Paprika napisao:
DzonyDLG napisao:

Sto se mene tice ne treba ni malo dotezanja, a sada idem da vozim i vooooozim ceo dan! :D

poTTa20 napisao:
Ned Mar 04, 2018 8:32 am
Paprika napisao:
DzonyDLG napisao:

Terajte se obojica!!! :evil:

Šta, sada opet trebam da jurim neki volan :?:
Da se kao cimam da učim da vozim i onda da me Džoni opet "obrije" u Eau Rouge-u dok jednom rukom vozi a drugom prdržava volan da mu ne spadne sa stola? :oops:
I Srbin i Yikwo da me "operu" žmurećki? :x
NEMA ŠANSE, nisam zainteresovan da opet podnosim toliku sramotu

By the way... Paprika, stvarno odličan posao

P.S. Ako neko vidi povoljno volan za PC neka javi na PM :D
Cuti ne znam ni sam kako sam onako vozio, sad sam nekako fiksirao volan i nikako ne mogu da se naviknem da vozim sa obe ruke. A jeste ono u Eau Rouge bilo hard core mada si mi posle vratio u Monci u Parabolici. :lol:

Ps: Ko nadje povoljan volan neka javi i meni, pa ko bude brzi od nas dvojice. Hahahha :D
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

#Kimi7 #CL16 #ForzaFerrari

Korisnikov avatar
Paprika
Povrće puno vitamina C
Reactions:
Kontakt:

Post od Paprika » Pon Mar 05, 2018 12:51 am

iceman036 napisao:
Ned Mar 04, 2018 12:50 pm
A da napravis ti neki svoj model tipa Pepper C1 recimo? :)
Pa to svakako, smao da prvo naucim malo bolje da baratam alatima u max-u :)
Na ovoj Alfi se ujedno nalazi i prvi 3d objekat koji sam napravio u max-u from scratch. :) (i posle njega odmah jos nekoliko, posto se ispostavilo da nije prevelika komplikacija kako je delovalo s pocetka)

I nece biti C1, nece biti ni Pepper. Pap-one eventualno, ili pap nesto drugo. Pa i ova Alfa je zavedena kao pap_alfa_btcc_1994 xD

Slika

Korisnikov avatar
Paprika
Povrće puno vitamina C
Reactions:
Kontakt:

Post od Paprika » Pon Mar 05, 2018 4:37 am

DzonyDLG napisao:
Ned Mar 04, 2018 12:55 pm
Sto se mene tice ne treba ni malo dotezanja, a sada idem da vozim i vooooozim ceo dan! :D
Probao? Valja? :)
Daj vici da dizemo neki server :D

Slika

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Uto Mar 06, 2018 1:21 am

Paprika napisao:
Pon Mar 05, 2018 4:37 am
DzonyDLG napisao:
Ned Mar 04, 2018 12:55 pm
Probao? Valja? :)
Daj vici da dizemo neki server :D
Valja, eeekstra je! :) Evo vicem, DIZIMOOOO SERVEEEER! :D Daj stvarno da se okupimo neko vece da djiramo malo. :D

Slika

Slika
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

Korisnikov avatar
TypeR
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 4:18 am

Post od TypeR » Uto Mar 13, 2018 10:30 pm

iceman036 napisao:
Ned Dec 24, 2017 4:56 pm
Zasto (ne) igrati Need For Speed Payback

Posto sam kompletirao igricu, red je da napisem par redova o istoj. Svi ljubitelji NFS-a se slazu u jednom - fransiza je krenula da pada nakon Need For Speed Pro Street-a. Koliko je prelazak na americki sistem Fast and Furious sa sve nitro boostom doneo polularnost medju mladjarijom ocaranom sarenilom i izlgedom tjuniranih masina, toliko je ozlojadio i iznervirao ljubitelje performansi i relanih situacija. OK NFS nije ni blizu pojmovima realnosti, ni blizu recimo Asseto Corsi ili PRoject Cars ali NFS Shift je pokusao da se na tom polju na neki nacin dokaze. Nije bas ispalo najbolje ali je to mozda poslednji pravi NFS kakav ocekuju oni hardcore fanovi.
No, Payback je nastavak nekih avantura zapocetih 2013 - Rivals, Run, Most Wanted 2 i na kraju rebootom 2015. Sada se nalazite u svetu kocke, ilegalih ulicnih trka i - visoke tehnologije. Fortuna Veli iliti Dolina Srece dom je akcije u kojoj Tajler Morgan bezbrizno jurca sa svojom ekipom i dobijaju zadatak da ukradu "prototip" Koenigseg Regeru (koji je u vreme razvoja i objave igrice uveliko serijski auto). Njegova ekipa, koju cine Dzesika, Mek i "svemoguci mehanicar" Rav, i kasnije izdajica Lina Navaro, kradu Regeru od izvesnog Kockara (hehehehhe Kija Kockar :lol: ) ali Lina se odlucuje da za racun mafijaske organizacije zvane Kuca, Regeru preda njima i time dobije status prvog vozaca i uz pomoc "napredne tehologije" oz Regere da namesta trke u gradu. Naravno, Tajler i ekipa krecu u osvetu i sve tece po scenariju kao u filmu, gde se on kroz obracune sa ekipama (nesto slicno bilo u NFS Carbon) na kraju dokopava poslednje trke zvane Outlaw's Rush. Tu naravno pobedjuje i sveti se izdajici Lini koju na kraju Kuca likvidira (scena se ne vidi ali Lina verovatno nije prezivela poraz iz trke u kojoj je ulog bio ogroman). Pre toga, Taj uspeva da vrati hipetehnoloski naprednu Regeru (Regera zapravo nema nista revolucionarno na sebi sem menjaca od jednog stepena prenosa sve ostalo je dobro poznato, cak je elektronika Regere smesna u poredjenju na onu iz P1 ili LaFerarija).
Zanimljivo je da u igrici postoje svi vidjeni elementi - trka na krug, sprint, Drag, drift, i novouvedeni Off-Road mode. Tu je i Lov na Relikvije gde nalazite sasije i karoserije nekih modela i onda ih od krsa pravite u ultimativne trkacke masine. Cak je i izasla skoro ekspanzija gde je ceo jedan segment posvecen necemu sto jako lici na X-games.
Medjutim, igrica je i pored svega toga po meni jako losa. Prvo, sve se desava po nekom filmskom scenariju a la Majkl Bej. Drugo, fizika automobila je krajnje losa ali cak i ako izuzmemo da NFS fransizi to nije primarno, za neke stvari ipak nema opravdanja. Ptimera radi, u scenama predzadnje trke, Korvete policije koje nemaju klirens veci od 5cm idu paralelno po Off road deonicama sa recimo jednim Land Roverom ili Mercedesom G klase kao da su i same off road masine. Izbor automobila je mogao biti bogatiji, a tek bi opcije za prepravke mogle biti i bogatije i raznovrsnije. Najgore od svega, performans unapredjenja nisu klasicna vec u vidu kartica i ako vam zapadne losa kartica moze da se desi da vam auto bude inferioran. No to se resava kupovinom u performans sopu ali to ce kostati. Protivnici su ili prelaki ili preteski, a za pohvaliti je ogromna mapa koja bi trebalo da bude dostupna i u post end modu. Na zalost, igrica nece biti popularna kao Shift ili tek ne kao High Stakes, ali opet za one koji vole NFS predstavlja makar malo zabave do nadamo se novog dela.
I za kraj ono za sta ja smatram da je preterano - zahtevnost je ogromna, RAM-a i GPU RAM-a nikad dovoljno, sve u svemu, ANSYS manje zahteva za neke stvari od ove igrice. Uzevsi u obzir, da ce vam trebati doobar PC za ovu igricu, preporucujem Playstation varijantu - udobnija i bolja.

Svaka cast na detaljnom opisu propasti Need for speed naslova. Nigde nema review koji je ovako dobro opisao jos jedno ?#@*&%! od nfs-a i sam sam se uverio u to. 2015 nfs mi se dosta svideo atmosfera je odlicna ali voznja katastrofalna ne mogu da prezalim 5000 din sto sam dao, payback jos gore...
Slika

Korisnikov avatar
TypeR
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 4:18 am

Post od TypeR » Uto Mar 13, 2018 11:05 pm

Kao strastveni igrac kompjutera resio sam da se prikljucim ovoj temi i da dam par predloga sta bi ste mogli kao moji drugari sa foruma da igrate.
Nema boljeg osecaja kada posle faksa, treninga i svih drugih stvari sednem za komp i uzivam u igri.

Konkretno od mene svaka preporuka za Gta IV i V , Project cars 1-2, Dirt 4, Need for speed Underground 2 , Player unknowns battleground, f1 2017, Call of duty ww2, battlefield 1, Car mechanic simulator 2018, civilization 5, total war bilo koji deo i Asassins creed.

GTA IV i V
Gta IV po meni mnogo bolji sto se tice svega sem grafike plus glavni lik je nas covek, veliki minus je taj sto je igricca jako lose optimizovana :D
Gta V mnogo dobra grafika i mnogo mogucnosti nije ni upola reala kao GTA IV i po meni napredak samo u pogledu grafike prica nije nesto

Project cars 1-2
Project cars po meni najbolje nesto sto se desilo u poslednjih 10 godina u svetu trkackih igrica, ulozio sam dosta para u monitor, volan i naravno komp kako bih mogao na ulra podesavanjima da uzivam u ovoj igrici, naravno vozim bez assistova na najtezim mogucim podesavanjima specijalnost mi je nirburg ring. Project cars 2 je malo nazadovao po pitanju voznje super automobila je l odaju utisak da su vozila mnogo teska i potrebno je cackati po setapu. Posto sam vremenom postao neka vrsta eksperta za ovu igru razmisljao sam da pocnem da kacim snimke na yt kako postavljam vremena al nikako da skupim hrabrosti za to :D

Dirt 4
Odlicna igrica jako zanimljiva takodje veomaizazovna kada se igra bez assistova, za nijansu laksa od Project carsa i lako se covek navikne na auto kojim upravlja inace po meni nesto najblize simulaciji relija.

Need for speed underground 2
Po meni najbolji nfs koji je izasao, voleo bih da naprave remake. Cak je taj nfs dosta realniji od ovih naslova sada gde vozila imaju realna ubrzanja na pocetku igrice gde je zadovoljstvo manuelno menjati brzine, gde je odnos brzina identican kao u stvarnom zivotu i svako unapredjenje vozila primetno u samoj voznji u igrici.

PUBG ( Player unknowns battleground )
Odlicna igrica za sve one koji vole malo da pucaju svaka partija krece kada 100 igraca iskacu iz aviona na neko ostrvo ( ogromno ostrvo sa mnostvo gradova i sela ) biraju naravno gde ce da slete traze oruzje i opremu po kucama i svako za sebe se snalazi i svako je svakom neprijatelj i ko poslednji ostane taj je pobedio. Moguce je igrati igricu u timovima i na ostrvu ima dosta vozila koje igrac moze da upotrebi.

F1 2017
Moja jos jedna omiljena igrica posle project cars serijala takodje preporucujem voznju bez assistova jer igra postaje dosta izazovnija i zanimljivija.

Car mechanic simulator 2018
Simulacija auto mehanicara koja nudi bezbroj mogucnosti kao sto su unapredjivanje sopstvene garaze, budzenje automobila, popravka automobila restauracija, trkanje, kupovina starih kola na aukciji i po meni jedna jako dobra igrica za uzivanje i mislim da bi se svakome sa ovog foruma svidela.
Jos je moguce ubaciti preko steam workshopa bilo koji model auta u igricu.

Call of duty ww2 i battlefield 1
Odlicne igrice mozda najbolje u tom zanru u poslednjih par godina, mozda nesto sto su ljubitelji ratnih igrica iscekivali, vracaju se prva dva rata na velika vrata. Battlefield 1 je dosta bolji po meni al svakako dve odlicne igrice.

Civilization 5, total war bilo koji deo
Odlicne strategije za one koji vole da upravljaju nekom zemljom na poteze. Po meni igrice za uzivanje i ubijanje vremena.

Asassins creed serijal
Po meni odlican serijal igrica sa uzbudljivom pricom i jako dobrom grafikom po meni Origins i black flag najbolji delovi koji su izasli. Svaka preporuka.

Na zalost u poslednje vreme nesto nisam u mogucnosti da igram komp zbog obaveza na fakultetu, treniranja i vidjanja sa devojkom plus i radim nesto privatno pa samo kad stignem obrnem koji krug sa Hondicom na Nirburgringu :D
Slika

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Sre Mar 14, 2018 5:07 pm

Dobri predlozi kolega. :smajli_sa_pivom:

Odgovori