Pregled sezone 1970. (video)

Sve iz istorije najbržeg cirkusa
Korisnikov avatar
Paprika
Povrće puno vitamina C
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:47 pm
Kontakt:

Pregled sezone 1970. (video)

Post od Paprika » Čet Jun 01, 2017 7:36 pm

Formula 1, 1970.
Uživajte!

Poslato sa mog Tetrisa za poneti, uz pomoć WiFi moda

Slika
http://www.f1-serbia.com
http://www.f1-forum.eu

Korisnikov avatar
alzo61
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 3:47 pm

Re: Jedan mali live za sve nas :)

Post od alzo61 » Čet Jun 01, 2017 8:23 pm

Sjajno,odgledao i moglo bi češće (onaj smeško što ga nema) 8-) :D

Korisnikov avatar
Paprika
Povrće puno vitamina C
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:47 pm
Kontakt:

Post od Paprika » Pet Jun 02, 2017 1:04 am

Drugar i bivsi kolega, koji inace cesto boravi po forumu, ali se retko oglasava, je uspeo da iskopa negde skoro sve, od 1970. do 2000 i neke...
Tako da ce biti ovoga jos :)
Poslato sa mog Tetrisa za poneti, uz pomoć WiFi moda

Slika
http://www.f1-serbia.com
http://www.f1-forum.eu

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Pet Jun 02, 2017 8:55 am

ODgledao sam ovo natenane i šta da kažem...
Nisam bio ni u planu da se rodim u ovo vreme pa ne mogu da prokomentarišem "To su bila vremena", ali gledajući ovaj siže sezone imam takav utisak, da su to bila neka prava vremena.

Prvo i pre svega, ovo je bio pakao za vožnju, to je očigledno. Koliko ti bolidi klizaju po stazi, koliko ih je tesko kontrolisati, a opet nekako oprastaju greske. Imalo se vremena za korekcije, pa cak i za izletanje sa staze pa vracanje nazad. Mehaničari menjaju hladnjak u boksu 5 minuta i vraćaju vozača na stazu.
Power sliding korišćen mnogo čini mi se. Na bolidima zadnja krila pod uglom u stranu u zavisnosti od konfiguracije staze. Bolidi različiti, inovativni svaki na svoj nacin, čak ni ne liče jedan na drugi. Gume se seku perorezima...

Staze ludilo, ljudi u Monaku setaju po trotoarima dok pored njih prolaze bolidi brzinom od zilion km/h. Redari bacaju pesak na ulje prosuto na stazi i ciste metlama pa se sklanjaju kada cuju grmljavinu kako se priblizava. U garazama pljuge na sve strane, zene vozaca sede i zapisuju vremena. Gledaoci maltene izlaze na staze da bi bili što bliže svojim idolima i da bi što jače doživeli iskustvo koje se zove Velika Nagrada.
Ekipe izleću na stazu a onaj lik koji maše zastavicom krajnje hrabar čovek. Bolidi u punoj brzini proleću jedva metar od njega. Sviđa mi se onaj fazon za početak trke gde se maše zastavom zemlje u kojoj se vozi. Mogli bi to da uvedu opet, umesto zelene zastave koja označava da su svi vozači na svojim startnim pozicijama.

Oko staza vašar, ali pravi seoski vašar, sa šatorima, pljeskavicama, kobajama i ostalim propratnim sadrzajem. Samo sam cekao da se kadar baci na dlakavog rostiljdziju koji onim hvataljkama (mašicama ako vam je tako lepše) drnda po roštilju i viče "AJ´MO!!! TAZE KOD ČIKA LAZE", i na ringišpil gde baja koji ga uključuje priča na razglas "Ko uVati patku, dobije nagradnu vožnju"

Ovo je divno, za mene očaravajuće.
Sve ovo gorenavedeno je davalo predstavu da je gledalac deo trke, da su i ti vozači kao i ostali članovi tima obični ljudi tj. da i običan gledalac može šta i oni. Svako može da izvadi perorez i da iseče suvišni deo gume, svako može da drži tu zastavu i da sa njom maše, svako može da drži levak ili kanister i da natoči gorivo.

Mogao bih još tri puta ovoliko da napišem, ali možda kasnije. Mene je ovaj video stvarno opčinio toliko da zbog pisanja ovog posta kasnim na posao :)

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Pet Jun 02, 2017 9:13 am

Zaboravih da prokomentarisem kacige. Otvorene, zatvorene, jednobojne, izgrebane, iznosene, izakane... Na jednoj markerom ispisano ime (ne znam tacno cija).

To je to, obicni ljudi, heroji iz naroda, a ne vamzemaljci.

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Post od AndrejR » Pet Jun 02, 2017 12:21 pm

Paprika ovo je verovatno najbolji topic na celom forumu! Skidam sesir i nadam se nastavku :)

iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Pet Jun 02, 2017 1:20 pm

Paprika napisao:
Pet Jun 02, 2017 1:04 am
Drugar i bivsi kolega, koji inace cesto boravi po forumu, ali se retko oglasava, je uspeo da iskopa negde skoro sve, od 1970. do 2000 i neke...
Tako da ce biti ovoga jos :)
NeonXRay? :)

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Post od Nindza » Pet Jun 02, 2017 1:31 pm

Gledao sam do VN Amerike, nakon sto je poginuo Rindt, bilo mi kasno posle. Al zanimljivo je bilo. Lotus dosao sa totalno revolucionarnim bolidom.
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

Korisnikov avatar
kimijevština
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 4:13 pm

Post od kimijevština » Pet Jun 02, 2017 5:16 pm

Auuu...HVALA ti do neba za ovo :D
Kakvi snimci, kakvi bolidi, kakvi vozači...i kako su ginuli, kao glineni golubovi :( Stvarno šteta za Rinta, koliki je on talenat bio...
''Steering wheel. Gloves and steering wheel yeah. Gimme steering wheel! Hey! HEY! Steering wheel, somebody tell him to give it to me! COME ON! MOVE!''

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Pet Jun 02, 2017 6:07 pm

bem ti mozzilu, nece da mi pokrene ovaj video uopste iako sam danas abtejtovao flashplayer!
Moram da instaliram PalleMoon ili google chrom pa da probam
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Odgovori