Ayrton Senna

Odgovori
Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Re: Ayrton Senna

Post od maverick » Sre Mar 22, 2017 10:20 pm

Да ли се заборавља како је Шуми дошао до прве титуле?
Да ли се заборавља да је то исто покушао да уради и Вилневу исто за титулу?

Ништа мање пргав није ни био Вилнев, а његове трке су биле спектакл за гледаоце исто као и Сенине...Хант, па шта рећи о њему, него да је окренуо наглвачке Ф1, живео је пуним плућима, а показао је да је у стању да освоји титулу, све остало му није после тога било битно везано за Ф1....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
Senna Forever
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 10:39 pm

Post od Senna Forever » Sre Mar 22, 2017 10:46 pm

Sumaherovo osvajanje titula dokazuje da je on bio uopste prgav covjek, i na stazi i u bolidu a i van njega, kao i Prost i mnogo vozaca ima u toj grupi, ali Senna ne moze biti tu...
Svi znamo da su svi oni osvojili po jednu titulu na nacin izbacivanja glavnog konkurenta, razlika je sto je Senna prgav u bolidu a van njega je skroz druga osoba, dok su ovi koje sam pomenuo drugaciji...zato i nisu nikad bili miljenici tolikog broja publike, jer mislim da Ayrton drzi taj rekord.
"Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima"
"Racing is in my blood"
-Ayrton Senna

Korisnikov avatar
PilotEmbraer
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 2:29 pm

Post od PilotEmbraer » Sre Mar 22, 2017 11:40 pm

Mislim da se ovdje svi vi previse palite na komentare. Premijetio sam da nekad covjek ne moze da iznese svoje misljenje, a da neko toliko popizdi i kao da ga je takao u srce. To nije vezano za legendu kakav je bio Senna, to vazi i za druge stvari. Jednostavno ako ne mozete prihvatiti necije misljenje jednostavno iskulirajte ili ne ulaziti u raspravu. Svi smo ljudi, ali razlicitih karaktera i misljenja. Treba postovati legende kakvi su bili u Formuli 1 kakvi god oni bili jer kad se spomene F1 prva pomisao je na Sennu i MS. Neki su imali zadovoljstvo da uzivaju u voznjama jednog i drugog neki nisu. Premijetno je da mladje generacije vole Schumahera vise jer su istog gledali, dok neke vec starije generacije vole Sennu, a postuju Sumija. Ko je kakav covjek bio znaju samo oni koji su bili pored tih ljudi, mi to ne znamo i mozemo nagadjati.
Bez tenzija, uzivajte u narednom vikendu. :)

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Čet Mar 23, 2017 9:57 am

Veliki uvijek izazivaju i veliku polemiku. Neko voli, neko ne,ali svako ima strahopoštovanje... To je poenta velikih, u odnosu na male. Mali izazivaju podsmijeh, kad pokušavaju da rade ono što su prije njih radili veliki...
Zato, neka svako ima svoje mišljenje. Lijepo je to.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od zarko.s. » Čet Mar 23, 2017 9:32 pm

Prebacena tema i dodata biografija. Sad je uz ovo sto je kolega napisao uvodni post dugacak pola kilometra ali jbg. Zasluzio je covek valjda

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:

Post od Centurion » Čet Mar 23, 2017 10:20 pm

zarko.s. napisao:
Čet Mar 23, 2017 9:32 pm
Prebacena tema i dodata biografija. Sad je uz ovo sto je kolega napisao uvodni post dugacak pola kilometra ali jbg. Zasluzio je covek valjda
Bravo Žarko.
Odradio si posao maestralno... Dribling kao Ronaldinjo... Svaka čast.

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:

Post od Centurion » Pon Maj 01, 2017 12:15 pm

I još jedan omaž.
Dan kao svaki drugi, rekli bi mnogi...
Ali, ako sa aspekta F1 pogledamo 1. maj, onda vidimo da je to momenat u vječnosti kad nas je napustio Grande One, sada već davne 1994.
Godine idu, ostaje sjećanje.
Neki vele, zaborav.
Ne, samo naviknemo živjeti sa time...
To je poenta. Tako i svi Aertonovi navijači žive sa činjenicom da je otišao na način koji je i želio, možda negdje potajno priželjkivao. Da na odgovarajući, prikladan način napusti ovu dolinu suza.
Elem, 23. godine nezaborava, priče, prisjećanja.
I ja , kao i mnogi, preturam po mislima, tražeći nešto da pomenem. A ono, ne izlazi ništa. Teško je istaći sada nešto od čovjeka kom je čitava karijera bila jedan blistavi niz, jedna neprekinuta pirueta ljudskog motiva, strasti, i fascinantne želje da se bude najbolji, u nečemu što obožavaš.
Sad mi pred oči izlazi ona kolona, onaj vatrogasni kamion na kom je tijelo Aertona voženo kroz posljendje odredište, na ovom svijetu.
Tek kad sam upratio tragediju fudbalera Čapea zimus, shvatio sam koliku važnost u životima Južne Amerike predstavlja taj kamion. I ko dobija prilku da njegovi zemni ostaci budu položeni na platformu tog prevoznog sredstva.
Samo najveći, najveći ljudi koji svojim životnim djelom u amanet budućim generacijama ostavljjau zapis koji tek treba pročitati.
Uglavnom, Monako 1988. Donington 1993. i mnoge soatel ,samo su primjer šta je taj čovjek bio u stanju, šta je njegov talenat mogao.
I danas se iskreno divim, harizmi, pristupu, fanatičnosti.
Takvi rijetko ulaze u ovaj sport, i sve je manje tih iskrenih vozača, koji svaki svoj slobodni trenuak provode u boksu sa inžinjerima, da bi u nekoj krivini, nekom zavoju staze, pronašli desetu vremena za svoj bolid...
Rulaj šampione, danas je idealan dan da Gore obilježiš toliko godina da si otišao u Vječnost. To je privilegija, otići na takav način.
U sedlu, što ono vele...
Samo rulaj, zagrij gume. Slijedi koji krug za Vječne...

Korisnikov avatar
Dekio
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 8:21 am

Post od Dekio » Pon Maj 01, 2017 1:07 pm

Always be yourself, unless you can be Batman. Then always be Batman.

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Uto Maj 02, 2017 11:07 am

I've shared this in a previous "how did you get into F1?" Thread before and I think it's worth it again in this post (copied text):
My story is very weird and I may give some semi-personal info about myself here. I was born on May 1st in the middle of the 80s, born with the name "Seann". My dad wanted to name me "Jody" after Jody Sheckter - as he was my country's last F1 world champion. My mom refused and settled with "Sean". My dad asked if my mom wouldn't mind adding another "n" to the end of my name, without giving a reason, and eventually she agreed.
Fast forward to May 1, 1994 - that fateful race day at Imola, also, my birthday. That night my parents had a minor argument and my mom told me I would have to relearn to write my name - without the extra "n" at the end of my name.
Turns out, my dad wanted the extra "n" as an anagram of "Senna". And he felt super weird that he died on my birthday.
Anyway, my mom was a little pissed and my dad was paranoid, and that week they went down to the courts to have my birth certificate changed. They explained it all to me the Tuesday, who this Senna guy was, and I took an interest in it all. Been an F1 fan and follower since May 3, 1994.

sve je pocelo sa udesom barikela

Slika

Korisnikov avatar
Artband
Reactions:
Pridružio se: Sub Mar 25, 2017 12:11 pm
Kontakt:

Post od Artband » Uto Jun 27, 2017 11:50 am

Emotivno:

Montmelo 2018 0,4 kao dlaka kraće
Alemanija 2018 Suša je velika, linije blijede, farbu štede