Ayrton Senna

Odgovori
Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Re: Ayrton Senna

Post od zamlatuljko » Sre Mar 22, 2017 11:10 am

Centurion napisao:
Sre Mar 22, 2017 10:25 am
zamlatuljko napisao:
Sre Mar 22, 2017 8:46 am
Zaista nisam ljubitelje Sene, i dosta stvari oko njega ne volim.
Neki dvostruki arsini se vode kad je Sena u pitanju.

Imam priliku da idem u Imolu ove godine poslovno pa ako stigne otici cu do staze i kobne krivine.
Kako misliš dvostruki...
Mislim da je sve što se tiče njega uglavnom decidno. Trudio se voziti i živjeti čisto, bez britanske kurtoazije koja radi po principu - jedno pričaj, drugo misli, treće radi. On se toga gnušao.
Iako su svi vozači sem njega i sjajnog Hanta imali taj britanski pristup, mislim da je samo on i pomenuti Džejms deklarisao kako treba živjeti kao zvijezda,a uskladu sa svima...
To što se rokao na stazi, gurao protivnike, izguravao ih... Msm da tako treba, ia ja bih isto vozio. Ko tebe, i ti njega. No pardon... :D
Ovo je samo moje skromno misljenje, nije nikakv hejt ili kontra prema vama koji ste gledali i voleli Senu.
neko ko je odrastao na brojkama i rekordima kajzera i neko ko mozda nema duhovnu stranu da bi prihvatio Senu ko sto vi prihvatate
naucio samo na rekorde i statiske hladnog svabe u toplo crvenom autu

Upozorenje: nemoj citati ako previse volis Senu, mozda ti zamlata ne bude vise kul

Njegova voznja mozda jeste cista kad je na stopericu vozio al kad su bili dueli u pitanju onda je imao taktiku.

Od ranijih kategorija je uvek vozio preko limita i napadao na nekim nemogucim mestima, jednom kad bi usao u glavu tom vozacu ovaj je sledeci put imao priliku ili da otvorena vrata ostavi otvorena ili da se slupa sa Senom (u tom slucaju ko si ti da se sudaras sa velikim senom)
Ko je balavac Edi irvajn da se vrati u krug sa vodecima i pritom prestigne Senu.

“If you no longer go for a gap which exists you are no longer a racing driver”

Sena je bio sve samo nije bio svetac, nazalost prerana smrt ga je ucinila svevisnjim jer je bio brazilac i veliki vernik.
Koliko je sampiona pre i posle njega imalo poteze pa su zavrsavali na stubu srama,
Kad bih sabrao sve udese(kontakte) koji su svetski sampioni napravili verovatno bi imali manje od Sene, a opet on je najveci.
Zasto, zato sto je vise mrzeo da gubi nego da pobedjuje, verovao je da je Bogom dan da pobedjuje i to je njegova misija bila, nekad su te sile bile jace od njega nekad je on bio jaci.
Odgledao sam svasta vezano za senu i procitao, jedino ne mogu da se otmem utisku da je njegova smrt magnifikovala sva njegova dostignuca.
kao sto vecina navijaca magnifikuje Zila, jer eto tih 6 pobeda je sigurno moglo biti 12 i jedna titula u dzepu.
Zil se nije dogo navozao niti cesto borio za titule kao Sena pa da pokaze mozda tu mracnu stranu.

Sena ili Sumaher brojke kazu jedno navijaci kazu ne gleda se statistika

Sena ili Vilnev , tri titule protiv 6 pobeda (sad se gleda statistika)

Ta trka u Monaku kad mu je oduzeta pobeda u Tolemanu mnogo je uticala na njega, imam utisak da je tad pobedio da bi to bila jedina pobeda.
OVako Fia je otela pobedu i on je tad resio da pobedjuje birokratiju i saksonce sa njegovim apostolsko filozofskim uverenjima. Navukao armiju navijaca i sve ostalo je istorija.

Mozda najveca razlika izmedju Sene i Kajzera, ovaj drugi je saradjivao sa FIA igrao po njihovim pravilima i dostigao za sada nemoguce.

Kajzer je robot modernog vozaca f1,
Sena je miks Vilneva i Kajzera
Vilnev je cesto preterao u voznji.

Molim vas nemojte sad ici u lov na mene :oops:
Slika

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Sre Mar 22, 2017 12:02 pm

Zamlato ja apsolutno razumem o čemu pričaš i slažem se da je Senina smrt mit o njemu stavila "na steroide". Dok je vozio ljudi su se delili na dve grupe, oni koji ga obožavaju, i oni koji ga mrze. Baš zbog njegovog načina vožnje, koji je bio na ivici. Nekome se to sviđa i takve stvari odobrava, nekom ne. Meni je sasvim ok tvoj stav da nemaš neko preterano mišljenje o njemu i jedan si od retkih koji se ne boje da to javno priznaju.
Sa druge strane, iako lično volim nemačku hladnokrvnost i preciznost, u ovom sportu mi se jako sviđa kada neko ima drugačiji pristup, kada je otvorenog uma i spreman da uđe u rizik i da vozi na ivici (ne pričam o pravilima, ionako ih je toliko da smem da se kladim da ih ni oni koji su ih pisali ne znaju).
Sena je bio takav vozač, a uz to je imao taj šarm, kako ti reče u drugoj temi, faktor X. Pokazivao je da je živo biće, da je čovek od krvi i mesa, a opet, nije to radio na ružan način kao neki danas, recimo.

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:

Post od zamlatuljko » Sre Mar 22, 2017 12:09 pm

Hvala Potta20
Slika

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Sre Mar 22, 2017 12:26 pm

zamlatuljko napisao:
Sre Mar 22, 2017 11:10 am
Centurion napisao:
Sre Mar 22, 2017 10:25 am
zamlatuljko napisao:
Sre Mar 22, 2017 8:46 am
Zaista nisam ljubitelje Sene, i dosta stvari oko njega ne volim.
Neki dvostruki arsini se vode kad je Sena u pitanju.

Imam priliku da idem u Imolu ove godine poslovno pa ako stigne otici cu do staze i kobne krivine.
Kako misliš dvostruki...
Mislim da je sve što se tiče njega uglavnom decidno. Trudio se voziti i živjeti čisto, bez britanske kurtoazije koja radi po principu - jedno pričaj, drugo misli, treće radi. On se toga gnušao.
Iako su svi vozači sem njega i sjajnog Hanta imali taj britanski pristup, mislim da je samo on i pomenuti Džejms deklarisao kako treba živjeti kao zvijezda,a uskladu sa svima...
To što se rokao na stazi, gurao protivnike, izguravao ih... Msm da tako treba, ia ja bih isto vozio. Ko tebe, i ti njega. No pardon... :D
Ovo je samo moje skromno misljenje, nije nikakv hejt ili kontra prema vama koji ste gledali i voleli Senu.
neko ko je odrastao na brojkama i rekordima kajzera i neko ko mozda nema duhovnu stranu da bi prihvatio Senu ko sto vi prihvatate
naucio samo na rekorde i statiske hladnog svabe u toplo crvenom autu

Upozorenje: nemoj citati ako previse volis Senu, mozda ti zamlata ne bude vise kul

Njegova voznja mozda jeste cista kad je na stopericu vozio al kad su bili dueli u pitanju onda je imao taktiku.

Od ranijih kategorija je uvek vozio preko limita i napadao na nekim nemogucim mestima, jednom kad bi usao u glavu tom vozacu ovaj je sledeci put imao priliku ili da otvorena vrata ostavi otvorena ili da se slupa sa Senom (u tom slucaju ko si ti da se sudaras sa velikim senom)
Ko je balavac Edi irvajn da se vrati u krug sa vodecima i pritom prestigne Senu.

“If you no longer go for a gap which exists you are no longer a racing driver”

Sena je bio sve samo nije bio svetac, nazalost prerana smrt ga je ucinila svevisnjim jer je bio brazilac i veliki vernik.
Koliko je sampiona pre i posle njega imalo poteze pa su zavrsavali na stubu srama,
Kad bih sabrao sve udese(kontakte) koji su svetski sampioni napravili verovatno bi imali manje od Sene, a opet on je najveci.
Zasto, zato sto je vise mrzeo da gubi nego da pobedjuje, verovao je da je Bogom dan da pobedjuje i to je njegova misija bila, nekad su te sile bile jace od njega nekad je on bio jaci.
Odgledao sam svasta vezano za senu i procitao, jedino ne mogu da se otmem utisku da je njegova smrt magnifikovala sva njegova dostignuca.
kao sto vecina navijaca magnifikuje Zila, jer eto tih 6 pobeda je sigurno moglo biti 12 i jedna titula u dzepu.
Zil se nije dogo navozao niti cesto borio za titule kao Sena pa da pokaze mozda tu mracnu stranu.

Sena ili Sumaher brojke kazu jedno navijaci kazu ne gleda se statistika

Sena ili Vilnev , tri titule protiv 6 pobeda (sad se gleda statistika)

Ta trka u Monaku kad mu je oduzeta pobeda u Tolemanu mnogo je uticala na njega, imam utisak da je tad pobedio da bi to bila jedina pobeda.
OVako Fia je otela pobedu i on je tad resio da pobedjuje birokratiju i saksonce sa njegovim apostolsko filozofskim uverenjima. Navukao armiju navijaca i sve ostalo je istorija.

Mozda najveca razlika izmedju Sene i Kajzera, ovaj drugi je saradjivao sa FIA igrao po njihovim pravilima i dostigao za sada nemoguce.

Kajzer je robot modernog vozaca f1,
Sena je miks Vilneva i Kajzera
Vilnev je cesto preterao u voznji.

Molim vas nemojte sad ici u lov na mene :oops:
Ma kaki... Dont bi krejzi... Pa zašto lov.
Više volim tvoj iskren stav, nego da se tapšemo po ramenu ,a ne misliš tako.
Opet, čemu lov. Mene su popljuvali neke godine,kad rekoh iskreno za Fetela. Ali, biga je, mislim...
Kod tvog pisanija,ma tu objektivnog gledanja ima najviše.
Lično mene je dojmio, kako i Pott veli, tim ljudskim, iskrenim pristupom. Nije se nešto duvao ,glumio zvijezdu.A mogao je, mnogo više i od Luisa danas. Luisov ćaća je goljo kao i mi, neka više srednja klasa, i nije mu mogao priuštiti od malih nogu ovakvo kurcanje. A on se kurca od kako je u prilici za to. Sena bogami jeste imao priliku da se duva, i te kako. Ali nije htio, bio je običan lik. Jednostavan, narodski...
Tu je razlika. Prizemlje i paranje neba nosurdom.
Opet, sa druge strane,njegova posvećenost vjeri odvajala ga je od ovih ateista koji bi svoju djecu prodali za novac, ili bolji tim, kamoli dušu. On je bio neki definisan Bogoljubac, i javno je to deklarisao. Zato jre sem staze izbjegavao veće konflikte, sem verbalnih...
Na rubu, da. Svaka trka. Tako treba. Ja sam obožavao Kobajašija dok je vozio u Zauberu,, jer je imao taj nerv,ali nije izazivao koliziju kao Maldonado. Na rubu, kontrolisano.Pa Alonso je tako Šumiju uzeo obe titule. Agresivno, preko prednjeg točka, do maksimuma podupravljanja... Da ne ode u njesra...
Treće, vozio je onako kako je u tom trenutku moralo da se vozi. Pa Prosta je porazio tako što je uradio neočekivano, ono što Francuz nikad ne bi očekivao. Zato je to prošlo. Ovaj je taktizirao, on ga je sasjekao. Većina bi.
Ja takve volim. Obožavam. Danas takvi ne voze, zato ni nemam favorita među vozačima. Svi cojones ostave kući, da ih pripazi žena...Kad kreću na trkalište.
Mali Princ je obožavan od moje malenkosti radi svoje nežne prirode, a opet sa druge strane, to je prerastalo u goropad na stazi. Teško bih se odlučio za jednog od njih dvojice... Bez obzira na tri Senine, ne znam .Teško.
Baron, ne. Do prve titule došao je pod nerazjašnjenim okolnostima. Njui tvrdi, prije je tvrdio još više, dok se nije digla prašina, da je taj Beneton imao aktivno ogibljenje, odnosno elemente koji su bili dovoljni za titulu. Prvu titulu Baronu donio je tim. Tako i zadnju. Većina konkurentnih bolida tukla je Barona na stazi. Hakinen recimo.
Pet od sedam titula plod je dominacije Ferarija na stazi, kao što dominira Merc ove tri sezone. Svi se slažemo da Niko nije bio najbolji prošle sezone, je li da. A titulu je uzeo glatko. Ili Lui, sezone prije toga...
Vožnje Šumija, u Mercu povratniku ,dale su jednu potpuno drugu sliku, vozača koji ne može da dominira.Sjeti se kad je Rubena natjerao na zid, prilikom onog manevra preticanja.
Pričam ti ovo iz jednog razloga, svaki vozač može se osporiti, i može mu se naći dosta toga da umanji njegovu veličinu i auru.Ja lično, gledam ljudskot, nerv, i vožnje u lošjim bolidima od onog šampionskog, najbržeg. To tražim.
Zato volim Žileta, Senčija, Alonsića iz vremena u Renou... Takve tražim. Lako je biti siromah u bogatom selu, kako ono kažu, i šampion u najboljem bolidu... :D
Tu smo da polemišemo. Ali da je bio lud, bio je. Moraš priznati...

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:

Post od zamlatuljko » Sre Mar 22, 2017 12:45 pm

Dosta ljudi voli senu i kad ja kazem da nisam poklonik istog svi imaju stav bogohuljenja.
a nisam zeleo da kvarim temu sa nekim klasicnim hejtom.
Nemoj prjlati temu sa luisom...moze da se ofarba u senu zuto pa opet nece biti taj mag

Vozacke sposobnosti ne sporim, znao je da oseti asfalat sto bi rekli vozaci.

Karakterne osobine takodje.

Lud je bio kao i svako ko sedne u taj sklop i pokusava biti savrsen spoj covek i masine. Mozda je on bio najblizi tom horizontu bez povratka.

Mene eto ta Aura oko njega koja je magnifikovan ostavlja ravnodusnim.

Prvo secanje na senu je nazalost njegova pogibija, isao sam tad u prvi razred i svi su pricali kako je neki sampion pogiunio.
Bilo sunce mi idemo pesaka i pricamo kako je isao gazilion na sat. Ja sam tad gledao f1 i bio srecan ako ona mrcina od motora v12 osvoji neki bod. podijum sam slavio ujak me vodio na sladoled.
Moj ujak je gledao f1 navijao je za crvene, on je plakao kao godina.

Kad smo vec kog vozaca.

Mozda da otvorimo temu i da svako opise svog vozaca. da vidimo kako neki vozac izgleda kroz tudje misli i stavove.
Slika

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:

Post od poTTa20 » Sre Mar 22, 2017 12:58 pm

Ja već zamišljam otvaranje te Pandorine kutije :)

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:

Post od zamlatuljko » Sre Mar 22, 2017 1:02 pm

poTTa20 napisao:
Sre Mar 22, 2017 12:58 pm
Ja već zamišljam otvaranje te Pandorine kutije :)
:arrow: (ovo nije slika)https://www.google.rs/url?sa=i&rct=j&q= ... 0542198695

:arrow: (ovo jese slika)
Slika
Slika

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:

Post od poTTa20 » Sre Mar 22, 2017 1:31 pm

Ne vidi se slika :/

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Sre Mar 22, 2017 1:39 pm

Beograd. Neki splav na Savi, ljetni dan. Podne...
Oko tridesetak ljudi, uglavnom srednje životne dobi, u određenom trenutku dolazi sa nekoliko automobila.
Ručaće na tom splavu, pripremili su kompletan scenario...Polemika, diskusija, pa možda i pokoja replika.
U prtljažnicima vozila, vješto zamaskirani, nalaze se aspekti i stavovi većine, uglavnom pristalica onih koji voze... To su bejzbolke, štangle, pokoji kompakt ašov...
Elem, nakon onih finalnih, poslijepodnevnih replika, moglo bi doći i do potezanja za rever.
E, e kolege, to bi bio idealan scenario za ovakvu vrst rasprave.
Onih trideset, to bi trebalo biti odabrano društvo sa ovog foruma...
Stavite prst na čelo, i razmislite. Prije toga, udahnite vazduh...
Kakva bi to polemika bila... HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...
Opalilo me sunce danas.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Sre Mar 22, 2017 2:01 pm

Можете да га волите, можете да га мрзите, али пре свега је био људско биће. А то и показује овај његов поступак....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Odgovori