F1 Kviz - Ali ozbiljan

Odgovori
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

F1 Kviz - Ali ozbiljan

Post od iceman036 » Pon Nov 20, 2017 12:23 pm

Sta mislite da se kviziramo nakon VN Abu Dabija? Ionako ide zima a mogli bi da se zabavimo malo, i da vidimo koliko znate. Pravila kviza bi bila slicna kao na starom forumu ali bi mozda bila izmenjena samo malo cisto da bude zabavnije. Napravimo i tabelu, odredimo period takmicenja i pobednik dobija slavu i postovanje a ostali ban sa foruma za stalno ;) :D :D :D
Evo kako bih ja to predlozio.

Nakon VN Abu Dabija kviz pocinje u ponedeljak a zavrsava u petak - pitanja postavimo ili ja ili ko hoce ali ne jedno vec tri. Najbrzi odgovor se racuna. I tako jedno 5-6 trojka pitanja i napravimo tabelu. Ko pogodi postavlja sledeca tri. Zatim, opet u sledeci ponedeljak do petka i tako sve do prvih testova.
Sta mislite?
P.S.
Nece biti pitanja tipa resite integral ili orediti granicni sloj za ovaj profil i povrsinu vec neke zanimljivosti kao na primer ova - Ko je bio vozac Safety Cara na VN SAD 2002?

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Re: F1 Kviz - Ali ozbiljan

Post od poTTa20 » Pon Nov 20, 2017 12:48 pm

Mana je sto u doba interneta onaj ko bude na najvisoj poziciji ne mora nuzno najvise da zna, doviljno je da cesto bude na forumu.

Npr., odgovor na pitanje je Damien Faulkner

Iako nisam imao nikakvu predstavu, trebalo mi je oko 1,5 minut da dodjem do odgovora.

Naravno, ovo ne znaci da sam protiv, samo zakljucujem.

iceman036
Inženjer
Reactions:

Post od iceman036 » Pon Nov 20, 2017 1:33 pm

Recimo ovako - tvoj odgovor je tacan ali se ne vazi jer si ga dao nakon 20 minuta. Zato sam i napisao ko najbrze odgovori.

Ovako bi mozda izgledalo na grubo
Kviz traje 5 dana. igraju ga 5 takmicara i svaki dan jedno pitanje. Vreme je najbitnije jer odgovor posle 5 min i posle 5H nije isto. Trajanje kviza bi bilo najvise 20-25 min. Naravno, svi znamo da koristimo gugl ali imace pitanja za koja gugl bas nece biti od pomoci tako lako. U slucaju izjednacenja, subota i nedelja bi bili rezervisani za odluku o pobedniku gde bi pitanja postavio neko treci.
Za kviz se za prvu rundu prijavi 5 takmicara - prva pitanja postavi jedan pa ko najbrze odgovori postavlja druga. Najbolje plasirani ide u sledeci krug. I tako dok ne skupimo za pocetak 5 pobednika kola i onda finale. Iz finala ostaje jedan i tako dok ne skupimo 5 superfinalista pred recimo VN Australije 2018. I onda svecano proglasenje i sve ostalo, naravno o vasem trosku :D

E sad - treba znati i gde traziti i sta i kako. Nisu svi podaci na tacni a ni tacni.

Napravicemo jednu probu samo ako ima 5 dobrovoljaca za test :D

iceman036
Inženjer
Reactions:

Post od iceman036 » Pon Nov 20, 2017 2:24 pm

Evo ovako otprilike
Za ucesce se prijavljujemo za prvo kolo
-Zarko
-Rajs
-Parprika
-Centurion
-Iceman
---------------------------------
Prvi recimo postavlja pitanja Paprika

1. Ko je bio vozac koga su obilazili Hakinen i M.Sumaher u Belgiji 2000. u svom dvoboju?
2. Ko je startovao sa pol pozicije na VN Nemacke 2000.?
3. Sa kim se sudario M Sumaher na toj trci u prvoj krivini?
----------------------------------------------------
Vreme krece od okacenog posta i takmicari imaju 5 min da daju ogovor.
- recimo posle 2 min odgovori Rajs tacno na sva tri pitanja
- Rajs sutra postavlja tri pitanja
*ukoliko je pored rajsa recimo zarko odgovorio isto tacno, racunace se brze vreme tj blize.
*vazno je da se bude tu tih pet-sest minuta, i recimo da veme kviza bude kada svima odgovara - ne u 11.00 kada svi rade recimo.
- e sad recimo ovako - rajs je dao odgovor tacno na sva pitanja a na trece nije - racuna mu se pola, a sva tri jedan poen
- ukoliko je recimo zarko odgovorio tacno na sva tri a posle rajsa, zarko ce dobiti pola poena
- poenta je u tome da se smanji vreme za guglanje

Pitanja treba da budu manje-vise normalna a ne recimo koje su boje bile pertle Fandju na cipelama na VN Monaka 1958?

Znaci u primeru jedan Rajs ima jedan poen
Maksimalan broj poena je 5 sto je sasvim logicno.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Pon Nov 20, 2017 3:49 pm

Ako sam te dobro razumeo to bi znacilo da moramo u tacno vreme da budemo na forumu ako zelimo da ucestvujemo :?:

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Pon Nov 20, 2017 4:07 pm

I ja sam tako skontao. S' tim da bi se prijavljeni dogovarali koji dan i koje vreme dq bude

iceman036
Inženjer
Reactions:

Post od iceman036 » Pon Nov 20, 2017 4:28 pm

Bas tako - poenta je da se nadju rivali istovremeno ali moramo postovati posao i obaveze.

Odgovori