Prvi-drugi vozač u timu

Odgovori
bora11060
Reactions:
Pridružio se: Sub Nov 18, 2017 7:13 pm

Prvi-drugi vozač u timu

Post od bora11060 » Pon Nov 20, 2017 8:23 am

Bez obzira što navijam za Maxa ono propuštanje Rikarda na prošloj trci je po meni bio nesportski gest kao i uopšte postojanje pravila koje timovima to dozvoljava. Ne mislim da vozači treba da idu iz krajnosti u krajnost kao Okon i Perez ali ne treba ni trke da izgube smisao. Neke šampionske titule su na taj način dobijene što je kod mene svojevremeno stvorilo averziju prema Ferariju.
Šta vi kao ljubitelji sporta pre svega mislite o tome?
GoMax

Korisnikov avatar
f-fan
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:51 pm

Re: Prvi-drugi vozač u timu

Post od f-fan » Pon Nov 20, 2017 9:26 am

Verujem da od kada postoji trkanje da po dva vozača po timu da postoje prvi i drugi vozači.

Prvi i drugi vozače i timske naredbe ne postoje samo u F1, postoje u WRC-u, WEC-u, DTM-u itd. Znači u svakoj trkačkoj kategoriji.

Primeri timskih naredbi može se naći skoro u svakom timu i nije mi baš jasno zašto ljudi vole od toga da prave veliku stvar.
"Sebastian Vettel you are the world champion!" - Horner, C. (2010)

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Pon Nov 20, 2017 9:36 am

Formula 1 je jako kompleksan sport, mozda i najkompleksiniji od svih. Imamo tim koji se bori za sampionat, a u okviru tima imas dva vozaca koji se bore za svoju, ali i za titulu tima. Tako da je sa jedne strane kolektivni, a sa druge individualni sport. Zato je jako tesko gledati na takve poteze sa jedne tacke gledista. Sve zavisi od momenta do momenta. Ako je vozac iza na svezijim gumama, ako ima bolji tempo, ako se bori za titulu, ako mu je ta jedna pozicija vazna, onda je propustanje sasvim ok. I to nije do toga da li je neko prvi ili drugi vozac, vec ko je u boljoj poziciji u trci ili sampionatu.

Zasto bi neko zadrzavao timskog kolegu ako ima bolji tempo i ima sanse da stigne ovog ispred? Meni je recimo skroz ok potez kada je Botas na Madjariji propustio Kajlu a ovaj mu posle vratio poziciju.
Ja licno nemam nista protiv propustanja timskog kolege, ali sa druge strane nemam nista ni protiv ako ovaj ispred to odbije. To je dobra volja vozaca u datom trenutku.

Zato kazem da je kompleksno i nema jednostavnog odgovora, vec se mora gledati od situacije do situacije.

bora11060
Reactions:

Post od bora11060 » Pon Nov 20, 2017 9:41 am

Sve što ste naveli itekako ima smisla, veliki su ulozi u pitanju, F1 je ozbiljan sport ali da ne budem loše shvaćen od trke ipak prvenstveno očekujem trkanje.
GoMax

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:

Post od poTTa20 » Pon Nov 20, 2017 9:51 am

Pa ako ovaj ispred ne propusti kolegu iz tima a ne moze da stigne ove ostale mozda bi gledali jos manje trkanja, a vise mucenja.

bora11060
Reactions:

Post od bora11060 » Pon Nov 20, 2017 9:57 am

:smajli_sa_pivom: Uglavnom mislim na one drugačije situacije iz prošlosti mada mi ni ovo nije baš melem za oči. Možda sam i ja malo ekstremniji od većine.
GoMax

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:

Post od poTTa20 » Pon Nov 20, 2017 10:09 am

Aaaaaaaa. Pa sto lepo ne kazes da te muci ova situacija

:D :D :D

bora11060
Reactions:

Post od bora11060 » Pon Nov 20, 2017 10:15 am

Upravo, uz dužno poštovanje prema najboljem vozaču svog vremena.
GoMax

iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Pon Nov 20, 2017 12:09 pm

f-fan napisao:
Pon Nov 20, 2017 9:26 am
Verujem da od kada postoji trkanje da po dva vozača po timu da postoje prvi i drugi vozači.

Prvi i drugi vozače i timske naredbe ne postoje samo u F1, postoje u WRC-u, WEC-u, DTM-u itd. Znači u svakoj trkačkoj kategoriji.

Primeri timskih naredbi može se naći skoro u svakom timu i nije mi baš jasno zašto ljudi vole od toga da prave veliku stvar.
Normalna pojava jos od 1903. Samo sto mi sada imamo uvide u skoro svaki detalj sa trke.

Odgovori