Švapsko srebrni motiv

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Švapsko srebrni motiv

Post od Centurion » Sub Okt 07, 2017 11:55 pm

U komentar navijačima Srebrnog tima sa matičnog nam foruma, odlučih da ispišem koji redak hartije, sa ovim fićfirastim perom iz Pruske, koje mi donese Baron fon Šafhauzen, godine neke...

Otišao sam negde u istoriju, tražio poređenje sa ovim o čemu ovde diskutujemo.
Pravio sintagme... Da bih sebi objasnio animozitet prema Srebrnim Strelama, Avusu, fašizmu, minornom fašizmu.
Navijajte, ali nemojte.
Nemojte iznova ići u oftopik, nemojte iznova podrivati krhke moralne odnose nekad veoma bilskih pisača ovog nam Foruma.
Nemojte.
Vaš tim, vaš, koji simpatišete, neka ostane vaš. Likujte, slavite. Ali nemojte javno dizati u nebo nešto što je juče bilo tako nisko, tako patetično.
Obrisao sam ogromni dio posta, napisan.
Niam hteo da uvredim, kao vi, što danima vređate.
Nisam vam dao veliko V, na vi. Dobili ste malo. Zato što ste zaslužili.

Navijate za jednu minornost, za tim koji je u F1 zadnje tri godine, i ovu četvrtu.
Da l se sećate, elem, onomad kad je Mihael iz pepela dizao taj mrli auto, sa onom sve crvenom kacigom, pa imao odustajanja i pehova tri puta više neg trka. Je l se sećate ?
Odjednom ste grejt. Odjednom ste kroz istoriju najbolji. Ima tze najviše titula, voze vam najbolji vozači... Pišate po sirotinji.
E neće da može.
Niste, nikad nećete biti.
Nad vama, i timovima takvim, kojih mnogo protrašti kroz padok Cirkusa ,stoji jedna senka. Jedan velik, moćni Oreol, crveni.
Simbol je vaše borbe, to je ono čemu težite. Čemu streme šefovi vaši, direktori vaši.

Slava Crvene Ergele, Kavalino Rampantea. Nju želite. Želite samo djelić Monce, onog vrelog asfalta, sa hiljadama onih tifoza, koji trče prema dijelu staze ispred podijuma... Sa hiljadam simbola i zastava najboljeg tima u istoriji Formule 1.
Tome slove vaši ideali. Da nekad u timu imate jedon vozača koji će dati sebe za taj auto, koji će svoju životnu energiju pretočiti u svoj bolid...Imali ste Mihajla, ali ne i njegovu dušu. Nju je uzeo Kavalino. Ovo je opet drugi par opanaka, i još nešto što nikad nećete imati.
Znači, želja vam je opet nešto, nedokučivo. Ono čemu težite.

Dalje, pljujete na moj Reno. Na tim koji je tamo, 1977. debelo pisao istoriju ovog sporta. Vi ste i tada ćaskali kako ste vozali po Avusu, pa vam dosadilo... i otišli. A nije tako. Lažete. Petljate, izmišljate.
I tamo, 2005. dok su se nebesko plave zastave Andaluzije vijorile uvezane sa boja žita žutim Renoa, i tada ste pričali o vožnjama po Banu, i osvajanju nekih davnih titula... a ni je tako. Opet... lažete.
I sad pljujete. Nedate za pravo. Velite Renola...
To je bre Reno. Tim. Ne karabudženje dojčlandskih ekstremista, koji misle da pare vrte sve. Koji cene da su glavna pokretačka snaga F1 tima akcije na berzi.
Onih, koji smatraju da lova može kupiti olraund.
Ne bajo, ima nešto...
Ta tribina, Espanja, 2005.
Žena, divna, Španjolka, zanosno lijepa. Vrelina i životna energija izbija iz svakog njenog pokreta. Sva je u bojama Fernanditove slavne pokrajine, a one su opet, gle čuda, i osnovne boje Reno F1 Rejsing tima... Tu dole na stazi, njen miljenik, njen i hiljada drugih oko nje, treba da vozi još jednu trku za svoj Reno...
Fikcija ili stvarnost. Ko zna. Poveznica. Za ljubav treba imat dušu. Bajo moj...
Navijajte, slavte. Ali ne dirajte. Za jedno 40 godina, kad budu imali staša kao rcimo Ferari, pričaćemo. Za jedno 20, kad stignu moj Reno, opet ćemo pričati. Tad mi se javite, da pričamo. Do tada, imajte svoj tim.
Ajd, spremam se za ujutru.

I ovdje, svim srcem čestitam mom Prijatelju uplovljavanje u Brak. Namjerno stavljam veliko, jer takva stvar kod takovg čove je zaista velika stvar.
Neko ko ima dušu, i radi koga iskreno simpatišem Ferari.
Kad shvatiš kakvi ljudi vole Ferari, kako je tako moćnim ljudima jedan F1 tim uspio ukrasti dušu, onda ti ne preostaje ništa drugo, baš ništa, nego da taj tim poštuješ iz petnih žila.
Dok shvataš da armiju tzakvih taj tim ima širom planete.
Zato je Kavalino valjda broj jedan u F1 ol tajm. Valjda, ne znam ni sam...
Srećno.
:smajli_sa_pivom:

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Re: Švapsko srebrni motiv

Post od AndrejR » Ned Okt 08, 2017 1:35 am

Naravno da je cinjenica da je Ferari najveci tim u F1, prvenstveno zato sto su tu sve vreme i ma koliko da im nekad nije islo uvek su bili tu i uvek se vracali. Ovo kazem kao neko koga timovi zanimaju koliko i izbori na Madagaskaru. Dok, nadam se, jednom ne dodje neki nas tim, pa cu svim srcem navijati za isti. Evo usput prilike da se jos jednom ismejem Stefanovicima i njihovim glupostima i muvanjem da se uzme koji dinar.

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Ned Okt 08, 2017 6:04 am

Dobar tekst ali mislim da je uzalud...
PIRELI NAPOLJE IZ F1 !!!

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Ned Okt 08, 2017 6:34 am

Jedino se ne bih složio za dušu...možeš da ukradeš nečije planove bolida,možeš da kupiš ljude pa proguraš svoja pravila ali dušu ili imaš ili nemaš.E zato Reno 4 ima dušu,ima karakter a neke zveri sa 6-cifrenom cenom su samo precizna i sofisticirana mašina,ali mašina bez duše.

p.s.

Izvinjavam se zbog dva posta.
PIRELI NAPOLJE IZ F1 !!!

Korisnikov avatar
MosquitoSlayer
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 9:32 am

Post od MosquitoSlayer » Ned Okt 08, 2017 9:44 am

Eh dragi kolega Centurione...
Zbog tih kojima je tekst namenjen, rešio sam da vrtim stari potpis. Mislim da tu leži rešenje za unutrašnji mir.
Kako reče kolega Potta, za mene su njihovi postovi samo pikseli na ekranu, a zbog mrtvih piksela se ne treba nervirati...

I, najzad

:smajli_sa_pivom: :smajli_sa_pivom: :smajli_sa_pivom:
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem…

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Ned Okt 08, 2017 4:50 pm

Centurion napisao:
Sub Okt 07, 2017 11:55 pm

Imali ste Mihajla, ali ne i njegovu dušu. Nju je uzeo Kavalino. Ovo je opet drugi par opanaka, i još nešto što nikad nećete imati.
Znači, želja vam je opet nešto, nedokučivo. Ono čemu težite.

Onih, koji smatraju da lova može kupiti olraund.
Ne bajo, ima nešto...
Ta tribina, Espanja, 2005.
Žena, divna, Španjolka, zanosno lijepa. Vrelina i životna energija izbija iz svakog njenog pokreta. Sva je u bojama Fernanditove slavne pokrajine, a one su opet, gle čuda, i osnovne boje Reno F1 Rejsing tima... Tu dole na stazi, njen miljenik, njen i hiljada drugih oko nje, treba da vozi još jednu trku za svoj Reno...
Fikcija ili stvarnost. Ko zna. Poveznica. Za ljubav treba imat dušu. Bajo moj...

I ovdje, svim srcem čestitam mom Prijatelju uplovljavanje u Brak. Namjerno stavljam veliko, jer takva stvar kod takovg čove je zaista velika stvar.
Neko ko ima dušu, i radi koga iskreno simpatišem Ferari.
Kad shvatiš kakvi ljudi vole Ferari, kako je tako moćnim ljudima jedan F1 tim uspio ukrasti dušu, onda ti ne preostaje ništa drugo, baš ništa, nego da taj tim poštuješ iz petnih žila.
Dok shvataš da armiju tzakvih taj tim ima širom planete.
Zato je Kavalino valjda broj jedan u F1 ol tajm. Valjda, ne znam ni sam...
Srećno.
Odličan tekat a ovo su najbolji delovi. Obrazložiću svaki od ova tri pasusa zasto je bitan (po meni) i (o)stavlja čoveka na razmisljanje..
1.Mihailo Sumaher.. Nisam mogao da ga smislim. Nisam mogao da podnosim njegove pobede. Nisam mogao da shvatim onu blamažu sa Barikelom i ono propustanje. Urezalo mi se jednom kad brka Mensel jednom izjavio,'neću vise da vozim u formuli gde će ljudi iz senke namestati titule' Posle se ispostavilo da je novinar malo 'izvrnuo' izjavu ali meni je bila dovoljna, da kao mlad, lep, zgodan ali ipak glup i zelen batalim da pratim formulu (a počeo sam od onog čuvenog Alene Oprosti kad ga je Lauda u zadnjeoj trci 'ono') Pravim pauzu, visegodisnju ali kad načuh u trećem dnevniku u delu sportskih vesti neki Mika odneo prvu pobedu EGP 97me. Malo me žacnu oko srca ali nadvlada ona zelena boja mozga i opet batalih misli na F1 jer sam ionako u medjuvremenu postao veliki (zeleni) teoretik zavere. Mihailo je ionako imao već dve titule iza sebe a nekakav Vilnev osvojio sampionat. Radim ja u kafeu-discoteci i dok pustam eurodance & tehno, negde u kičmenoj moždini razmisljam 'ma Mensel bio u pravu'. A onda počinje neka 98ma i taj neki Mika u prvih sest trka osvaja čak četri puta poll, najbrži krug i pobedu. Dobija Mihaila i ostale i ja počinjem da se 'palim'. Ali u nastavku mi Mihailo zagorčava život i u sledeećih osam trka pet puta pobedjuje a samo ga Mika 'prati'. Svećica se pali kao i moj (tada) Pionirov stub i bliži komsiluk počinje da 'slusa' moje prenose trka. Ostalo je istorija o dva po meni najveća viteza posle Hunta i Laude - MIhaila i Mike. Kao MI5 & MI6 i sukob njihovih obavestajnih službi. Iako nisam podnosio Sumija nikad ga nisam mrzeo kao sto to danas mrze onog drugog navijači Seba ili Luisa i mnogo česće MRZE onog drugog nego sto navijaju za onog svog! Kada se Mihailo vratio u formulu i Mečku, sta mislite za koga sam navijao 2010te i 11te? Imate pravo samo jednom da pogadjate... Bem ti.. Sve ovo zbog samo malo-velike mudrosti 'Imali ste Mihajla,ali ne i njegovu dusu'

2.Nikad nisam navijao za neki tim, to već znate.., do onomad... Ali te 2005-06 me je mrva delila od te plavo-ćute boje. Moj prvi auto nekad 90te bese Reno 18 TL i ostala ta ljubav... I na njegovo zadnje sediste, sverc benzina i cigareta iz Bulgarije, Makedonije, Romanije, i na moju kćer i na rekord Nis - Vranje 41m26sek, i na rekord Pirot - Nis 28m35sek, i na mnogo, mnogo toga.. Ali nije mi dao neoglobalizam koji je odavno zavladao Fkecom ali i Kimijevstina koji je sa svojom McLari-mečkom harao i onim ledeno plavim očima stalno me terao na zakletvu samom sebi: u sledećoj inkarnaciji bići vozač Formule jedan ili neću hteti ni da se rodim!

3.Ovu priču o Ferraiju može da ispriča podjednako emotivno i svaki navijač McLarena, Mečke, Williamsa, RBa ili Honde sa forumna. Doduse možda ne tako dobro kao kolega Centurion jer prokletstvo nas umetnika sa perom da prenesemo na papir duh, emotivno stanje i ono izmedju reči neizrečeno a opet opipljivo za onog ko razume o čemu govorim - je koliko dar, toliko i usud jer te ljudi uglavnom posle svega počaste sa 'daj ne filozofiraj previse' ako su fin(c)i ili ako sko su primitivci 'ne seri' ili jedi ovna (meni je najdraže ono 'jebi se' zbog posalice koju sam prepričao u svojoj temi 'predstavljanja' i zapravo pravog značenja ove dve reči JS! Ja sam odskora Ferrarijevac i hvatam sebe da već tražim originalne kačkete, majce, jakne, novčanike, parfeme i ostale stvari sa čuvenim logom Crnog Konja - Konjine! Jer, živeo sam u Italiji (kad telom - kad dusom) radio, voleo njihovu hranu, žene, vina, sume i gradove... Ovo je moćda i logičan sled.., da od zajebancije sa Zdravkom postanem 'totalno crveni'.. Samo znam jednu stvar i siguran sam u nju; koliko god postao mali ili veliki Ferarista nikada neću mrzeti Mclarija, Wilija, Mečku, Renatu... Jer, mnogo je lako mrzeti. To može svaka budala, bilo da je on akademik ili čobanin. Mnogo je komlikovanije postovati i voleti kako svoje, zako i tudje..
toliko od mene
OaO B.

p.s. namerno ću post preneti i u moju temu jer smatram da je dobro da ovu bravurozu Centuriona i moj skroman odgovor, proćita sto vise ljudi
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Ned Okt 08, 2017 5:12 pm

Znas pa upravu si,kad vec ne mozete na stazi onda udri vredjaj bar ovde na forumu.
Sto nas lepo sve koje si prozvao lepo ne banujete i eto mirnog foruma mozete da uzivate i nadate se svakoj sledecoj trci.
Ocigledno su navijaci Mercedesa prst u oko nekima ovde.
Pozdrav svima na forumu koji se ne dela kako nas je cec cenjeni podelio.Mozda bi trebalo itrake da nosimo

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Ned Okt 08, 2017 5:31 pm

Ebiga ljudi, ja hteo malo da spustim loptu a vi nastavljate svadje.. Tebe fape čačnuo malo ajs, sad ti čačkas Tihu, pa će onda da se umesa i Amiga, pa onda možda jos neki Ferarijevci, pa Maverick i eto opet belaja...
Nikako da shvatite SVI da SVAKO ovde ima pravo na SVOJE misljene i da niko ne može nekom drugom da ga nameće! Bilo (vatreni) članovi - bilo moderatori. Ajmo ljudi malo hladnije glave.., jedva spasismo forum onomad... (nema smajlija sa molitvom sad bi ga postavio)
Evo ja sam prvi čestitao na pm mnogim navijačima Mečke titulu (ako su fer neka priznaju) evo sad to radim i javno i svim ostalim kojima nisam a navijaju za Mečku. Ali to nije bila provokacija ni njima ako su je tako shvatili (ili je shvate sada) niti izdaja crvenih, Kimija ili sta već..
Ja sam jednostavno neko ko uvek kaže sta misli ali to ne znači da sam uvek i u pravu.. Zato isto savetujem i svima ostalima...
Iako sam u govnima kao nikad u životu, ovde i dalje na forumu 'kenjam i brzine menjam' jer mi je to jedino ostrvo na kome ima jos uvek čiste i nezagadjene vode..
Dajte sačuvajmo forum kao to malo čiste vode na dlanu, umimo se njome i malo ohladimo glave..
PLEASE!
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Ned Okt 08, 2017 6:10 pm

Cuvajmo ga svakako .
Eto verovatno da sledece nedelje necu da se javljam padamogu ovi stoih ugrozavamo da se opuste. :smajli_sa_pivom:

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Ned Okt 08, 2017 6:51 pm

Jesi vido sad, kad čupaš travu na livadi... :)
Navijači Merca, koje i ne znam, na forumu, u prepirkama sa mojim zemom Terminatorom, redovno pljuju i tarabe moj tim, Reno, a bez razloga. Mnogo pljuju, i previše tarabe.
Uplitati u rasprave sa nekim čovjekom, tim za koji navija... bješe mi suludo.
Pa sam onda replicirao na sve te brojne nebuloze, i dao primjer, kako se šugavo možeš osjećati, kad ti neko p,ljuje ekipicu čiji si iskreni navijač, a smatraš da za to nema nijedan opipljiv razlog pod čitavim svodom nebeskim ,nego sam nečija fikcija, da to tako mora biti.
Znači molba. Još one time.
Nemojte, pobogu, vrijeđati na taj način. Ima dosta drugih načina za raspravu, komentar,repliku.
Trofejne ekipe poput ovih, spuštati prostim riječnikom na nivo Indi car ekipa, suluda je stvar, i neracionalno razmišljanje, koje tjera na suicid.
Pliz. No more.

Odgovori