Komentar komentatora

Odgovori
Korisnikov avatar
Renault Terminator
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:17 am

Re: Komentar komentatora :)

Post od Renault Terminator » Sub Sep 16, 2017 6:32 pm

Centurion napisao:
Pon Sep 11, 2017 12:52 pm
Paprika napisao:
Pon Sep 11, 2017 12:08 pm
poTTa20 napisao:
Ned Sep 10, 2017 7:54 am
Ljudi koliko sam ja pukao to je strasno.
Sanjao sam da je dvojac sa SK banuo kod mene da zajedno gledamo prenos.
Spa, bio neki udes veliki i crvena zastava. Dok cekamo da se nastavi trka, njih dvojica igraju Sony i meni prodje kroz glavu i pitam ih:"Ako ste vas dvojica ovde, ko prenosi trku???". A oni mi odgovore:"Pa ovi tvoji sa foruma."
:D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Najbolji post na forumu :)
Najbolji post na forumu.
Drugi je onaj od Terminatora... Jeste ga sročio. Vidi se da mu nije falilo mašte.
Iskreno, teško je raditi prenos F1. Sportski novinari danas moraju da svaštare. Drugo je u Evropi i svijetu, gdje možeš raditi jedan posao u redakciji. Izvještavati o moto sportovima.
Erceg je vlasnik medijske kuće koja posjeduje prava prenosa F1 za Srbiju, pa odatle i kao komentator, radi to vjerovatno usput... Veze i vezice.
Više zato, nego radi nazalnih kvaliteta, i samog poznavanja materije.
Onaj drugi, Pavle... vjerovatno takođe umilosnik nekoga sa SK, pa da ne bude kurir ili ćata u firmi, ajde onda komentariši F1.
" To ionako ne prati puno ljudi, " vjerovatno mu kazali kad je počinjao.
Što se tiče Ivice Blažička.
On je sa F1 započeo 1993. kad je HTV dobila zamajac, i otkupila po prvi put samostalno prava za F1. Pa su radili sve do tamo 2010. recimo. Mislim da je tu negdje bio kraj.
Sve te godine, mijenjao je ekipu, da bi naposljetku krenuo raditi sa Neven Novakom. Ovaj je relativno noviji u F1, negdje od 2000, recimo.
Kad sam gledao zadnju trku sa njima dvojicom, naučio sam sigurno desetak vrijednih stvari. O najdražem sportu.
Ne rade oni za Arenu, već za drugu medijsku kuću, dok Arena ima prava prenosa za Hrvatsku, otkupljena od te medijske kuće, vlasnika za Hrvatsku. Max TV je vlasnik prava za Croatiu.
Iskreno, na prostorima bivše Juge, nema informisanijih ljudi za F1, novinara, od njih dvojice. Ko prati trke, podatke, info, shvatiće.
Drugo, imaju pristojan, atraktivan glas, pa me ne prepadaju kad rade komentar trke.
Jergović im je bio ponajprije saradnik,ali je okrenuo list, i pokušao sam, uz pratnju Max TV, da radi F1 u Hrvtaskoj. Nije uspio.
Neki ga smatraju F1 insajderom, jedinim sa ovih prostora, ali Blažičko u svojim blogovima tvrdi da je on običan prevarant. Ja vjerujem Ivici.
Novinar, Blogista, Profesionalac. Radnik u Moto sport sekciji... Rijetkost u bivšoj Jugi.
Sad, o ukusima se ne raspravlja. Moj je ovakav.
Nikad lakše nije bilo raditi prenos. Imaš laptop, desktop. Dva, tri monitora, sa dva tri signala digitalne TV... Šta drugo. Strim rezultata piči,
Ibacuje u milisekundi poredak na stazi. Ne čekaš, ne slutiš. Samo pričaš.
To ,sms, ud paru, je smiješno. Laganica se pije kafica uz takvo nešto.
Ili pivce. Što rade i oni.
Slazem se od prvog do zadnjeg slova. :geek:
Powered by Renault.
Slika

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Re: Komentar komentatora

Post od Nelson » Pon Sep 18, 2017 4:10 pm

Ova naša dve debila su juče prevršila svaku meru. Blage veze sa životom nemaju, ajde što nemaju nego ko zna šta rade a kao bulje u podatke.
Bulje i na kraju izbulje pogrešne zaključke.
Slika

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Pon Okt 02, 2017 1:04 pm

Juce sam iskoristio link za strim pa sam uporedo gledao prenos na TV-u na SK i na kompu na Areni.
Strim je bio relativno loš pa je kasnio za onim što se dešava na TV-u, plus je na samom strimu zvuk kasnio za slikom. Sve ukupno, imao sam fore nekih 20ak sekundi da poslušam komentatore na SK, pa da zatim za istu situaciju poslušam komentatore sa Arene. Nisam naravno mogao to da radim celu (u)trku, ali za neke zanimljive detalje sam baš želeo da ih uporedim.

Iskreno, bio sam skeptičan. Prvo i pre svega, plašio da će me odbiti njihov dijalekat, ne zato što imam bilo šta protiv Hrvata, nego mi jednostavno njihov jezik "ne leži". Jako sličan našem, ali opet nekako različit, mnogo mekše govore nego ovde kod nas, pa mi uvek zvuči kao da pričaju nekako razmaženo. Stativa. Jedva da sam i primetio da je program hrvatski.
Nisam znao šta da očekujem, po meni dvojac sa SK sasvim korektno odrađuje posao, Engleze nikada nisam ni gledao sa nekim interesovanjem, a Nemce skoro pa ič ne razumem.
Prvo što sam primetio jeste da pola sata pre trke puštaju snimak prethodne i daju komentar/analizu za nju. Odlična ideja i koncept o čemu bi trebali da razmisle ljudi sa SK.
Pre trke idu malo u studio da ukratko prokomentarišu dešavanja, a kada krene prenos daju mnogo kvalitetne informacije i nekako se užive u prenos i prenose sa poprilično žara.

Nažalost, nisam pogledao celu trku sa njihovim kometarima, ali čekam prvu sledeću priliku kada strim bude kvalitetan da odgledam sve od A do Š na Areni.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Pon Okt 02, 2017 3:44 pm

Znaci ovi sa SKa su glupi da gluplji ne mogu biti mada stose njih tice verovatno mogu oni jos i zesce.Ceo prenos juce prizeljkuju neke probleme za Hamiltona da bi kao fora sampionat bio interesantan.Za jedne komentatore sasvim neprimerno al oni i ne znaju sta ljudski i kultura .Verujem da bi svako ono odradio mnogo profesionalnije, oni dzabe jedu hleba.TUPAN I GLUPAN

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Ned Okt 08, 2017 7:43 am

DzonyDLG napisao:
Ned Okt 08, 2017 7:19 am
Moram da kazem komentatori na SK ne ser..te!!! Ove sezone kao sto se i sami rekli ovo je prvo odustajanje ove vrste, dakle Ferrari je je odlicno drzao tehnicki tempo ove sezone. Nije krivica vozaca??? Singapur i Baku, sampo u te dve trke da je pametnije postupio sada ovo odustajanje ne bi bilo kljucno... Dakle po meni Vettel je sam kriv za gubitak sampionata ove sezone!!! Sto je rekao AMG nekoliko puta Hamilton je mnogo pametniji u nekim situacijama od Vettela...
Ja na nemam SK i ne pada mi na pamet da tražim negde njihov stream. Ipak je sky najbolji bezobzira na reklame.
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Ned Okt 08, 2017 7:50 am

One and Only napisao:
Ned Okt 08, 2017 7:43 am
DzonyDLG napisao:
Ned Okt 08, 2017 7:19 am
Moram da kazem komentatori na SK ne ser..te!!! Ove sezone kao sto se i sami rekli ovo je prvo odustajanje ove vrste, dakle Ferrari je je odlicno drzao tehnicki tempo ove sezone. Nije krivica vozaca??? Singapur i Baku, sampo u te dve trke da je pametnije postupio sada ovo odustajanje ne bi bilo kljucno... Dakle po meni Vettel je sam kriv za gubitak sampionata ove sezone!!! Sto je rekao AMG nekoliko puta Hamilton je mnogo pametniji u nekim situacijama od Vettela...
Ja na nemam SK i ne pada mi na pamet da tražim negde njihov stream. Ipak je sky najbolji bezobzira na reklame.
E vala pametno, ima da povezem komp i tv pa cu od danas i ja da gledam na sky, ova dva pajsera ne mogu da slusam vise!
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

#Kimi7 #CL16

Slika

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Ned Okt 08, 2017 11:40 am

fap napisao:
Ned Okt 08, 2017 9:19 am
Ja bi prvo rekao ko drugome jamu kopa sam u nju upada.
To se pre svega odnosi na ona dva panja sa SKa koji su celu proslu trku prizeljkivali maler Hamiltona i Mercedesa.
Mercedes-AMG/// napisao:
Ned Okt 08, 2017 9:31 am
@fap
E baš tako kolega.
Ovi sa SK i nogama i rukama navijaju za Fetela, a kao šatro neutralni su.
Uvek priželjkuju maler Mercu i kao "borbu" da bude zanimljivije, ali pretežno protiv Merca.
MosquitoSlayer napisao:
Ned Okt 08, 2017 9:57 am

AMG, uživaj u pobedi Hamiltona, ne u odustajanju Ferrarija... Inače stavljaš sebe u isti koš kao dvojac sa SK-a... IQ kao pokvareni jogurt
Dok čitate ove postove vi kolege sa SKa kad se na to doda da neki dodaju jos od pre da pristrajno navijate i za Alonsa - zapitate li sami sebe gde zapravo gresite i kako da prestanete sa time.. Ili nas jednostavno čitate, učinite da nas zasvrbi guzica (opsujete) i onda nastavite po starom, sa jos žesćim inatom, pristrasnosću, neinformisanosću, greskama (da ne nabrajam, mogao bi do dvocifrene)
Evo moj reply nije kritika nego konstruktivan pokusaj da utičem na vas da barem u ovim zadnjim trkama kad je sampionat resen, budete koliko-tolikonase oči tamo, nase usi, kafica ili džin tonik ili ovim vojvodjanima čvarci,prsut, ili slaninica.., tamo na stolu gde to postavimo i pokusamo da ta dva sata budemo uz nase vozače i uz nase timove a da nam pritom usi ne budu zaparane, oči ukrstene, kafa gorka ili preslatka, džin topao ili slanininica i čvarci bajati.. Zasto da nam presedne ugodjaj i taj mali 'ritual' koji čekamo dve nedelje i zbog koga ustajemo ujutru rano, ležemo uveče kasno ili ne učestvujemo sa ostalima u nedeljnom ručku jer želimo da odgledamo na 'svoj' način trku i potrosimo odredjenu dozu adrenalina, radosti, sete, psovačine, tuge ili zadovoljstva uz tu tv ploču i ta dva sata - kad već ne možemo da smo tamo na trci uživo..
Znamo da niste ni vi tamo ali probajte da nam dočarate trku, plaćeni ste za to..
Eto ja toliko, dobronamerno i drugarski a vi po savesti...
pozz
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Čet Okt 12, 2017 2:42 pm

Ko je osvojio konstruktorsku titulu 2010?
2011
2012
2013?
@Renault terminator

Renault

zasto je onda horner dobio trofej za konstruktore?

@Renault terminator
Zato sto se tim ne zove Renault vec Red Bull,al nije Red Bull motor prvi vec Renaultov.
Slika

Korisnikov avatar
Renault Terminator
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:17 am

Post od Renault Terminator » Čet Okt 12, 2017 3:37 pm

zamlatuljko napisao:
Čet Okt 12, 2017 2:42 pm
Ko je osvojio konstruktorsku titulu 2010?
2011
2012
2013?
@Renault terminator

Renault

zasto je onda horner dobio trofej za konstruktore?

@Renault terminator
Zato sto se tim ne zove Renault vec Red Bull,al nije Red Bull motor prvi vec Renaultov.
I sta tebi tu nije jasno?