WRC

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

WRC

Post od maverick » Sub Jan 20, 2018 6:54 pm

WRC, ово је тема која можда на форуму има поклонике, ја сам је једно време пратио, давно беше, задња сезона коју сам испратио је била са Ричардом Брнсом, када је узео титулу возећи за Субару тим. После тога сам престао да пратим WRC, понекад прегледам шта се дешава, а видим да и њих маФИА уништава са правилима.

Многи сматрају да је рели био најбољи током 80тих година, са појавом лудачке Б групе, у којој је било све дозвољено. Неограничена снага мотора, развој аутомобила је текао без ригорозних правила ФИА, једино је било потребно да произвођач направи 200 аутомобила да би могао да учествије у шампионату и то је то...

Публика која је стајала тик уз пут, рели су тада пратиле на десетине хиљада заљубљеника, а највише због лудачке групе Б, која је укинута на крају 1986. и из које је настао WRC, са стриктним правилима, ограничењима, наводно како би се смањила шанса од погибије возача. Такође се сматрало да ће тако рели постати још интересантнији. погрешили су, јер је рели полако почео да умире, споро и болно.

Као што је Јуха Канкунер рекао, када су угасили групу Б:
Група Б је за мушкарце,
WRC је за дечаке.

Да ли је погрешио у својој изјави?

Са својим ригорозним правилима, многи произвођачи су напустили WRC, а маФИА и даљењ тера по своме, губећи публику. Сада колико сам читао покушавају да са променом одређених правила (и даље су те промене минималне), оживи WRC. Да ли ће успети у томе, вероватно да неће, као и Ф1 што тоне све дубље и дубље због флупих правила, која намеће маФИА....

Било како било, ускоро почиње нова сезона у Монте Карлу...видимо се до тада драге колеге...
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Re: WRC

Post od maverick » Sub Jan 20, 2018 6:55 pm

Сећање на групу Б, светског шампионата у релију...када су харали Ауди, Ланчија, Пежо/решо :D и други....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Sub Jan 20, 2018 6:57 pm

Овогодишњи WRC аутомобили, са тестова зимус...прдавци...

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Sub Jan 20, 2018 6:58 pm

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Sub Jan 20, 2018 6:59 pm

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Sub Jan 20, 2018 7:00 pm

iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Sub Jan 20, 2018 7:53 pm

Neka admini dodaju bord ostale kategorije pod Auto-moto gde cemo smestiti WEC i WRC.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Sub Jan 20, 2018 8:07 pm

Да било би лепо да и ове две теме добију своје место у ауто-мото делу форуму, а не да буду смештене у ауто-индустрији....

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Čet Jan 25, 2018 4:55 pm

Увод у рели монте карло...

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Sub Jan 27, 2018 3:54 pm

Nelson napisao:
Ned Jan 21, 2018 8:10 am
B grupa sa svojim monstrumima je postala opasna kako za vozače tako i za publiku. Bilo je puno tragedija pred ukidanje.

Група Б јесте била опасан када је реч о превише снаге испод хаубе. Мишел Мутон је рекла за Ауди кватро С1 Е2 последњу верзију С1 модела, који је имао око 550кс, да га је немогуће контролисати по асфалту, јер возачу не оставља довољно времена за реакцију, услед сулуде снаге коју је производио мотор.

Колико год били луди возачи, мислим да је публика била још луђа, управо због тога што је група Б представљала у то време. Гледао сам интервју управо са Мишел Мутон, када ју је новинар питао, како сте успели да возите, а да вам гледаоци не одвуку пажњу јер су стајали буквално тик поред пута. Њен одгворор је био: Замишљала сам их као зид, који нисам смела да ударим, јер би тозначио крај за моје тркање.

Храбра изјава, још храбрије даме, која је учествовала у овој лудници званој група Б и која се борила 1982. године за шампионску титулу са Валтер Рхолом и изгубила за свега пар поена...

Данас се полако изгледа WRC приближава магичној бројци од 400кс, значи тежи се ка стварању нове групе Б, само под другим именом, како би се изгледа вратила публика на стазе, исто тако и можда неки нови/стари произвођач. Све више ме подсећа са овим изменама управо WRC за 2018. годину на негдашњу групу Б...Можда, али можда и крене на боље по WRC са овим за сада ситним изменама у правилима...

Odgovori