Gume , felne ........

Odgovori
Korisnikov avatar
Renault Terminator
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:17 am

Re: Gume , felne ........

Post od Renault Terminator » Ned Sep 10, 2017 12:38 am

fap napisao:
Ned Sep 10, 2017 12:20 am
Ja reko da sam vozio 406 i da sam izlazio gde sam hteo ne iz sto puta nego iz prve.Treba da pravis razliku izmedju novih guma i one koje su vec presle neku sezonu.Druga stvar na ledu ti je najvise do trapa ako trap nije dobar on vuce gura i svakako imas los polazak.Bez razmisljanja bi sutr stavio novu vinteru i isao na zlatibor ili gde vec bez imalo bojazni da necu uspeti da stignem po snegu

Pisao si da imas 307-cu pa sam na nju I mislio..al nema veze, i na 406 su 15-ce ili 16-ce jel tako.
Ja polovne gume ne kupujem i sve sto sam u vezi guma pisao vazilo je za nove gume cak su i iste godine bile proizvedene kada su kupovane,kada kupujem gumu kazem prodavcu da ne zelim proslogodisnje nove koje su stajale na lageru nedje,vec gume proizvedene ove godine, u pocetku se malo bune zbog toga ali me ispostuju ili ako puno kake ja se okrenem i odem i pazarim tamo gdje ce moji zahtjevi biti ispunjeni.
Slazem se za trap i to si u pravu kao sto si u pravu za starost guma.I trapovi su kao strela al dzabe.
OK, svaka cast ako imas takva iskustva sa Winterom.
Powered by Renault.
Slika

Korisnikov avatar
Renault Terminator
Reactions:

Post od Renault Terminator » Ned Sep 10, 2017 12:44 am

Nelson napisao:
Ned Sep 10, 2017 12:21 am
Wintera je klasična letnja mešavina sa zimskom šarom. Niđe savremenih materijala sa silikom koji na minusu daju potrebnu elastičnost.
I mislim da je negde od 2002/3 u proizvodnji. Znači sramota za francuze.
Inače kruži priča da je Wintera kad se pojavila bila daleko bolja od Alpin A3 pa se Michelin naljutio i reko sjebi Tigar. Tako da se taj sjebani Tigrić zove Winter1A. :D :D :D
Slazem se i sa tobom Nelsone.
Kakva je Wintera bila na pocetku ne znam a cudi me da Michelin za 15 godina nije ni malo poboljsao tu gumu,zaista sramota.Sava isto spada u neku socijalnu klasu guma ali oni malo-malo pa urade neka poboljsanja na Eskimu,eto,ti kazes da su pored S3 uradili jos neko poboljsanje i da je sada S3+,bas cu da obratim paznju na taj detalj kada ih budem montirao caletu.
Powered by Renault.
Slika

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Ned Sep 10, 2017 1:02 am

Nelson napisao:
Ned Sep 10, 2017 12:21 am
Wintera je klasična letnja mešavina sa zimskom šarom. Niđe savremenih materijala sa silikom koji na minusu daju potrebnu elastičnost.
I mislim da je negde od 2002/3 u proizvodnji. Znači sramota za francuze.
Inače kruži priča da je Wintera kad se pojavila bila daleko bolja od Alpin A3 pa se Michelin naljutio i reko sjebi Tigar. Tako da se taj sjebani Tigrić zove Winter1A. :D :D :D
Zasto bi Michelin sjebao Tigar kada je Tigar njihova firma?

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Post od Nelson » Ned Sep 10, 2017 9:28 am

Ma napisa gore da ne bi bio bolji od njihovog tada novog pulena Aplin A3.
Mada to je sigurna neka izmišljena priča tako da ne treba uzimati zdravo za gotovo.
Slika

Korisnikov avatar
lakiii89
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 3:23 pm

Gume , felne ........

Post od lakiii89 » Ned Sep 10, 2017 10:12 am

Na preporuku prijatelja kupio Dunlop Winter sport 5 i odusevio se kakava je guma, nigde stao nisam za dve zime, a letnje vozim Michelin Energy saver+ koje su bile na autu kad sam ga kupio, sad su vec pri kraju. Dobra guma, sporo se trosi, hoce po nekad da iznenadi kad je hladan kolovoz.

Fap iz Smedereva si?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Ned Sep 10, 2017 11:02 am

Da :D

Korisnikov avatar
lakiii89
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 3:23 pm

Post od lakiii89 » Ned Sep 10, 2017 11:23 am

Mi smo bre komsije, ja sam iz Vodnja.

Sent from my iPhone using Tapatalk

iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Ned Sep 10, 2017 12:00 pm

Drugari iz celicane :)

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Post od Nindza » Ned Sep 10, 2017 3:00 pm

Dok sam imao Twinga furao sam BFGoodrich cetrnaestice. Letnje, ne secam se naziva, al sara je bila kao eaglef1 al ne tolko fensi. Odlicne su mi bile, uzeo ih kao nove, furao sam ih dobrih 5 godina i leti i zimi.
E sad vidim dosta losih ocena po netu za ove neke modernije od strane amera i sl.

Nataknuto sve na fabricke felne sa nekog starijeg volvoa, mislim 440. Razbusena samo centralna rupa, ostalo sve pasovalo. Felne tolko jake da mi je pukla prednja desna opruga kad sam kod manastira Rakovica roknuo u neku rupu. Da je bila neka kineska felna dezintegrisala bi se.

Na temu Wintere, kum moj ih je vozio na Kliu, leti na 30°C guma skripi u krivini pri 25 na sat. Znam da nije predvidjena za leto, al ono je tuga.
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

Korisnikov avatar
Renault Terminator
Reactions:

Post od Renault Terminator » Ned Sep 10, 2017 3:46 pm

Nindza napisao:
Ned Sep 10, 2017 3:00 pm
Dok sam imao Twinga furao sam BFGoodrich cetrnaestice. Letnje, ne secam se naziva, al sara je bila kao eaglef1 al ne tolko fensi. Odlicne su mi bile, uzeo ih kao nove, furao sam ih dobrih 5 godina i leti i zimi.
E sad vidim dosta losih ocena po netu za ove neke modernije od strane amera i sl.

Nataknuto sve na fabricke felne sa nekog starijeg volvoa, mislim 440. Razbusena samo centralna rupa, ostalo sve pasovalo. Felne tolko jake da mi je pukla prednja desna opruga kad sam kod manastira Rakovica roknuo u neku rupu. Da je bila neka kineska felna dezintegrisala bi se.

Na temu Wintere, kum moj ih je vozio na Kliu, leti na 30°C guma skripi u krivini pri 25 na sat. Znam da nije predvidjena za leto, al ono je tuga.
Razmisljam da na kolima od starog stavim taj BFGoodrich ljetne.Kakve su bile po kise?