Euro 4 vs Euro 5

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Re: Euro 4 vs Euro 5

Post od fap » Pet Maj 26, 2017 8:40 am

Ima jedna izreka kod nas koja kaze Izmislili trgovci da uzmu narodu pare.E tako ti je i to sa normama.Pa jel jedan Wolksvagen lazirao rezultate u SADe u i bio uhvacen a plus sto se prica da i potrosnja koju navode proizvodjaci nije realna.A predpostavimo da i auto koji je star pet sest godina da ga testiras ne bi mogao da prodje normu za koju se predvidja.Sto veca norma motori su komplikovaniji a samim tim i malo skuplji za odrzavanje.Ali to naravno ne treba da te odbije jednostavno gledas sto je tebi lepo i sto ti lezi a motor koji god da je kad dodje vreme ici ce kod majstora

Melo
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:50 pm

Post od Melo » Sub Maj 27, 2017 1:20 am

srdjanprpa napisao:
Pet Maj 26, 2017 8:24 am
fap napisao:
Čet Maj 25, 2017 10:52 pm
Kakve veze ima da li je 4 ili 5 da kupujem auto to bi mi bio najmanji problem.Gledaj auto ,potrosnju ,performanse a i pouzdanost.Euro 5 ili 4 sasvim ne bitno za polovan auto
Pa ne znam koja je razlika imzedju Euro 4 i Euro 5 motora, ostalo sto me interesuje skoro sve znam, zato i pitam ;)

Melo napisao:
Čet Maj 25, 2017 10:21 pm
Ja ti imam Astru J 2010, novu kupljenu evo dobrih 7 godina, pitaj sta te zanima.
Koji ti je motor i koja potrosnja, jesi zadovoljan sa Astrom?
Motor 1.4 101ks benzinac. Kombinovano mi je potrosnja nekih 7,5litara- normalna voznja sa sve klimom. Auto ima 5 brzina pa samim tim su i duze, naravno zbog toga ne ubrzava jako, ali na autoputu cim se vozi brze, jer je jelte benzinac jace i vuce. Licno bih voleo da ima 6 brzinu i nekih 20ak konja, da bi uzbrrdo isao kao od sale. Automobilom sam prezadovoljan, jer apsolutno nije nista menjano, ni sijalica nijedna i to je jeda od razloga zasto je i idalje imam. Samo redovni servisi, filteri itd. Preporuku svakako imas od mene, samo uzmi u obzir da je moj presao samo 50000km, a nisam upoznat za boljke koje se mogu kasnije javiti. Jedino diskove sto sam ranije promenio zbog putovanja. Sve u svemu vredi.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:

Post od fap » Sub Maj 27, 2017 8:29 am

Melo napisao:
Sub Maj 27, 2017 1:20 am
srdjanprpa napisao:
fap napisao:
Čet Maj 25, 2017 10:52 pm
Kakve veze ima da li je 4 ili 5 da kupujem auto to bi mi bio najmanji problem.Gledaj auto ,potrosnju ,performanse a i pouzdanost.Euro 5 ili 4 sasvim ne bitno za polovan auto
Pa ne znam koja je razlika imzedju Euro 4 i Euro 5 motora, ostalo sto me interesuje skoro sve znam, zato i pitam ;)

Melo napisao:
Čet Maj 25, 2017 10:21 pm
Ja ti imam Astru J 2010, novu kupljenu evo dobrih 7 godina, pitaj sta te zanima.
Motor 1.4 101ks benzinac. Kombinovano mi je potrosnja nekih 7,5litara- normalna voznja sa sve klimom. Auto ima 5 brzina pa samim tim su i duze, naravno zbog toga ne ubrzava jako, ali na autoputu cim se vozi brze, jer je jelte benzinac jace i vuce. Licno bih voleo da ima 6 brzinu i nekih 20ak konja, da bi uzbrrdo isao kao od sale. Automobilom sam prezadovoljan, jer apsolutno nije nista menjano, ni sijalica nijedna i to je jeda od razloga zasto je i idalje imam. Samo redovni servisi, filteri itd. Preporuku svakako imas od mene, samo uzmi u obzir da je moj presao samo 50000km, a nisam upoznat za boljke koje se mogu kasnije javiti. Jedino diskove sto sam ranije promenio zbog putovanja. Sve u svemu vredi.
Uzeo si je bas novu ili staru godinu dve.Jer mi je ovo cudno da si menjao diskove na 50000 km.Mada to nije neka kilometraza da mozes da dajes preporuke.Jer primer moj otac je kupio novog Fiat punta iz Zastave 2010 godiste i presao je sa njim oko 60000.NIsta nije radjeno osim zamena ulja i filtera .Znaci ni gume ni diskovi ni plocice nisu menjane.
Mislim da za pravu preporuke treba neko ko je presao bar 100000 do 150000 km e tu vec moze da se vidi sta je i kako je

Korisnikov avatar
srdjanprpa
Reactions:
Pridružio se: Čet Mar 02, 2017 6:17 pm

Post od srdjanprpa » Sub Maj 27, 2017 9:06 am

Ja bezim od 1.3,1.4 motora, najvise gledam 1.7 Dizela, mada mi je sad ispao i 2.0 Dizel ali automatik u full opremi, tako da jos razmisljam, sva sreca ne zurim pa imam vremena polako da odaberem auto.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:

Post od fap » Sub Maj 27, 2017 9:42 am

srdjanprpa napisao:
Sub Maj 27, 2017 9:06 am
Ja bezim od 1.3,1.4 motora, najvise gledam 1.7 Dizela, mada mi je sad ispao i 2.0 Dizel ali automatik u full opremi, tako da jos razmisljam, sva sreca ne zurim pa imam vremena polako da odaberem auto.
Sto se tice automatika oni sto ih nisu vozili beze od njih ali kad ih jednom probaju vise ih ne menjaju.Za grad menjac bez greske

Melo
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:50 pm

Post od Melo » Sub Maj 27, 2017 11:26 am

fap napisao:
Sub Maj 27, 2017 8:29 am
Melo napisao:
srdjanprpa napisao:

Uzeo si je bas novu ili staru godinu dve.Jer mi je ovo cudno da si menjao diskove na 50000 km.Mada to nije neka kilometraza da mozes da dajes preporuke.Jer primer moj otac je kupio novog Fiat punta iz Zastave 2010 godiste i presao je sa njim oko 60000.NIsta nije radjeno osim zamena ulja i filtera .Znaci ni gume ni diskovi ni plocice nisu menjane.
Mislim da za pravu preporuke treba neko ko je presao bar 100000 do 150000 km e tu vec moze da se vidi sta je i kako je

Novu, 0km. Zato sam i rekao, jer samo 50000. Diskovi su mogli da predju jos 10000km, ali su zamenjeni ranije. A za te koji su presli po 150000 ko zna, lutrija je to.

Korisnikov avatar
srdjanprpa
Reactions:
Pridružio se: Čet Mar 02, 2017 6:17 pm

Post od srdjanprpa » Sub Maj 27, 2017 1:14 pm

fap napisao:
Sub Maj 27, 2017 9:42 am
srdjanprpa napisao:
Sto se tice automatika oni sto ih nisu vozili beze od njih ali kad ih jednom probaju vise ih ne menjaju.Za grad menjac bez greske
Ja sam automatik vozio u americi, tako da mi to prilogodjavanje nije tesko, mada ima ona stara izreka ako znas da vozis auto znas da vozis bilo gde i bilo sta, tako da ne bezim od automatika, jedino sto je 2.0 motor nisam non stop ja na auto putu pa da mi treba ta jacina a kontam da ce mi trositi vise po gradu od 1.7 motora.

Sto je za grad menjac bez greske? Ja bas mislim da je automatik extra za grad, jer si non stop na prvoj, drugoj pa stani na semaforu pa sve iz pocetka, mislim da se uz automatik odmors po gradu jer samo pustis kocnicu i gas.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:

Post od fap » Sub Maj 27, 2017 1:18 pm

Melo napisao:
Sub Maj 27, 2017 11:26 am
fap napisao:
Sub Maj 27, 2017 8:29 am
Melo napisao:

Novu, 0km. Zato sam i rekao, jer samo 50000. Diskovi su mogli da predju jos 10000km, ali su zamenjeni ranije. A za te koji su presli po 150000 ko zna, lutrija je to.
Mislim da me nisi razumeo nisam ja rekao da se kupuju ti od 150000km i uz to se slazem sa tobom da je lutrija.
Mislio sam na vlasnike koji su uzeli novu kao ti pa presli sa njom recimo 100000km e od takvih bi bilo lepo cuti da li su i kakvih problema imali.Ovo sto si ti presao pa moje misljenje da ni jedan auto ne bi smeo da pravi probleme na 50000 ako pravi pa odma u Dunav sa njim i uzeti nesto drugo

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Sub Maj 27, 2017 5:51 pm

Nema privikavanja na automatik. Automatik je zakon za grad. Nema nervoze kolika god da je guzva, kreni, stani. Mnogo dobra stvar. Pogotovo novi automatici gde mozes da biras rezim. Jedini problem sa automatskim menjacem je kada se pokvari jer je skup za popravku. Ali ako je nov auto, nema problema. Ne bih razmisljao ni sekunde izmedju automatika ili manuelnog menjaca ako vec mogu da biram.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:

Post od fap » Sub Maj 27, 2017 6:57 pm

srdjanprpa napisao:
Sub Maj 27, 2017 1:14 pm
fap napisao:
Sub Maj 27, 2017 9:42 am
srdjanprpa napisao:
Ja sam automatik vozio u americi, tako da mi to prilogodjavanje nije tesko, mada ima ona stara izreka ako znas da vozis auto znas da vozis bilo gde i bilo sta, tako da ne bezim od automatika, jedino sto je 2.0 motor nisam non stop ja na auto putu pa da mi treba ta jacina a kontam da ce mi trositi vise po gradu od 1.7 motora.

Sto je za grad menjac bez greske? Ja bas mislim da je automatik extra za grad, jer si non stop na prvoj, drugoj pa stani na semaforu pa sve iz pocetka, mislim da se uz automatik odmors po gradu jer samo pustis kocnicu i gas.
Kada sam rekao da je menjac bez greske i mislio sam da je super za grad ali ocigledno se manje razumemo.Ne treba privikavanja za automatik ali ljudi koji ga nisu vozili imaju neku odbojnost prema njemu dok ga ne probaju .
Inace i ja sam misljenja daje automatik super i bez problema bi kupio sutra automatik.
STo se tice popravki ako ga redovno sersvisirate u pravim servisima a ne kod nazovi majstora automatik ce da predje boga.Mada cak realno ni popravke vise nisu neki bauk u odnosu na manuelne jer koliko kosta samo plivajuci zamajac a danas ga skoro svi manuelni imaju,znaci pogledajte malo realno i redovno servisirajte automatik i nema zime

Odgovori