Avioni, kamioni, buldožeri, bombarderi...i auto!

Odgovori
Korisnikov avatar
lakiii89
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 3:23 pm

Re: Avioni, kamioni, buldožeri, bombarderi...i auto!

Post od lakiii89 » Ned Jan 21, 2018 8:17 pm

Dobar je bio ovaj reli, cini mi se da je bio tezi nego prosle godine, mnogo dina i mnogo prska. Pravi timski rad je bio ove godine, Kamazi i Peugeoti to pokazali. Zao sto je Depre bio vodonosa al to mu je bilo sudjeno posle odromnog zaostatka posle par etapa. Sta reci za naseg Gabora uspeo da zavrsi sto je veliki uspeh ali sa druge strane nikad nije zavrsio drugi deo erape kad god ga je bilo. Trebalo bi da ode neko mladji sa vise finansija da moze da tera pun gas i da ne stedi masinu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
lakiii89
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 3:23 pm

Post od lakiii89 » Ned Jan 21, 2018 8:34 pm

Sto se tice rally-a, uzivo sam video Audi quattro u muzeju u Ingolstatu neverovatno izgleda za godine kada je vozen, mislim da ga je pokretao 2.2T 20V.
Slika

Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Čet Jan 25, 2018 5:32 pm

Aj posto motori nemaju svoju temu, tutnucu ovde ovog novog crvenog lepotana iz italije....rec je o dukatiju Panigale V4, umesto dobro poznatog V2...

Motor je jednom recju zverina....sto je ferari medj sportskim kolima to ej dukati medj motorima...
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Čet Jan 25, 2018 5:35 pm

vozaci jamahe i honde se sigurno ne bislozili sa tobom :D

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Čet Jan 25, 2018 10:14 pm

Они могу само да маштају да ће јендог дана возити дукатија....

А сад да се врнемо на кола, ауди и његов чувени мотор од 5 цилиндара са изузетним звуком, по мени један од најбољих икада код спортских аутомобила...
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Pet Jan 26, 2018 12:45 pm

Pitalica za sve - ko je dizjanirao kvatro pogon? :)

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Pet Jan 26, 2018 11:36 pm

Мерцедес....

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:

Post od iceman036 » Sub Jan 27, 2018 9:53 am

maverick napisao:
Pet Jan 26, 2018 11:36 pm
Мерцедес....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Sub Jan 27, 2018 11:10 am

Па ако потегнемо у историју, фердинадн Пошре је још с краја 19. века направио био први ауто са погоном на свачетири точка и то хибридни ауто. начи електро мотори у сваком точку и погоснки агрегат који је правио струју за њих.

Мерцедес ( Дајмлер јер се так озвао до 1926. године) је прва светска ауто компанија која је правила серијске аутомобиле погоњење са погоном на сва четири точка, давне 1903 године.

Е сад ако баш мислиш на кватро погон под тим називом, ауди му је први дао име.

У другом светском рату је фолкс ваген развијао погон 4х4 за своје кјубелвагене, мислим да је то била у питању прва буба, јер они мањи нису имали погон ан свим точковима. Амерички Џип је имао погон са нсвим точковима, али је погон могао само да се укључи уколико је џип ишао по земљи, асфалту није било шансе јер су предњи точкови носн стоп проклизавали и није се моглио управљати са њим.

Јенкикји су развијал ипогон на свим точковима почетком 30тих година наравно за војску.

Не разумем баш најјасније твоје питање у вези кватра, јел се то односи на само име или на погон на свим точковима и то константи као код њега. Постоји разлика измеђи његовог погона где точкови нон стоп вуку у то сви и остали 4х4 системи код којих се може искључити погон са свим точковима, када он није потребан...

Чини ми се да су и италијани развијали погон на свим точковима управо за рели, али нисам сто посто сигуран у то...

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:

Post od iceman036 » Sub Jan 27, 2018 1:33 pm

Prvi pogon na sva cetiri tocka dizajnirao je jos Nikola Kinjo na svom parnom automobillu ali on nije funkcionisao ako cemo bas u sitna crevca. Razlog - nedovoljna snaga parnog kotla koji je pokretao to vozilo.

Ali ja sam pogresio, trebao sam da napisem ko je dizajnirao quattro - i odgovor nije Audi vec Ferdinand Pih :)

Odgovori