Avioni, kamioni, buldožeri, bombarderi...i auto!

Odgovori
Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Re: Avioni, kamioni, buldožeri, bombarderi...i auto!

Post od Nelson » Pet Jan 19, 2018 5:59 pm

Pravite račun bez krčmara a to je Toyota Land Cruiser. Dokazao je bezbroj puta. Jedino što dizajn ne prati kvalitet. Pogubili su se u nekim čudnim oblicima.
Slika

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Pet Jan 19, 2018 6:24 pm

Pravi terenac je Toyota Hilux poznat i kao "Džihadmobil"!Dokazan na terenu :lol:

Slika
PIRELI NAPOLJE IZ F1 !!!

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Post od AndrejR » Pet Jan 19, 2018 8:36 pm

Dobro ima dosta ''pravih terenaca'': Toyota ih ima, Lada, Mecka (PUH :P ), Land Rover... itd. Ali je G klasa definitivno u vrhu sa tim ostalim pa je bila cudna informacija da ce prestati da je prave.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Sub Jan 20, 2018 12:20 pm

Nelson napisao:
Pet Jan 19, 2018 5:59 pm
Pravite račun bez krčmara a to je Toyota Land Cruiser. Dokazao je bezbroj puta. Jedino što dizajn ne prati kvalitet. Pogubili su se u nekim čudnim oblicima.
Тамо где пролазе дифендер и Г класа, тојота може само да сања о томе...добро заборавих на лајку, она је ван конкуренције, јер даје највише, али што се тиче свега осталог ту је катастрофична...

Имао сам 10 година дифендера, дизелаша...никада ме није изневерио нити оставио...Ови нашминкани теренци су стајали, док је овај ишао као тенк преко препрека...лајке су једино могледа га прате без проблема...продао сам га из разлога јер је регистрација била папрена за њега....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:

Post od Nelson » Sub Jan 20, 2018 5:56 pm

Svi su oni manje više isti slični, što znači da terenske sposobnosti zavise od guma.
To što po Africi voze samo Toyote nije bez razloga, dobro se pokazala. Bio sam na pre par godina na safariju po Tunisu i kako oni kidaju Lend kruzere nije normalno. 7 osoba u vozilu i pun gas. I tako svaki dan, bez imalo milosti.
Slika

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Sub Jan 20, 2018 6:33 pm

Када се код мечке блокирају сва три диференцијала, нема где се неће попети...возио сам га у армији, пуха 300Д...ишао је по беспућима наше лепе Србије, без већих проблема, са гумама које нису баш биле сто посто намењене за вожњу ван уређених путева....

ГРУПА Б релија...ово су биле мудоње, а и била је једна девојка звала се Мишел Мутон, која је терала ове монструме и тукал се са најбољим светским именима, чак је 1985. године је псотавила са аудијем кватром рекорд на Пајкс Пику, до данас ни једна жена га није успела скинути....

Крај је одличан, када пролети ауди, а лик се ухвати за главу....наравно поред лудих возача, ту су гледаоци били још луђи....са гашењем групе Б и настанком ВРЦ рели је отишао у три лепе, да би данас био ко и Ф1 сатран због које каквих глупих правила......

600+кс испод хаубе, да је маФИА није укинула 1986. догурали би они и до 1000кс....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Sub Jan 20, 2018 8:14 pm

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:

Post od Nelson » Ned Jan 21, 2018 8:10 am

B grupa sa svojim monstrumima je postala opasna kako za vozače tako i za publiku. Bilo je puno tragedija pred ukidanje.
Slika

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Ned Jan 21, 2018 11:09 am

Дакар 2018. је у катгорији камиона био до сада најинтересантнији. Пратио сам га свих овх 16 дана колико траје. Победник познат већ дуги низ година, руски КАМАЗ, а победник Едуард Николајев, коме је ово трећа победа на Дакар релију, друга у низу.

Као што сам рекао ове године је био један од најзанимљивијих релија у овој конкуренцији јер је до претпоследње етапе разлика између првопласираног и другопласираног била свега 1 секунду, што се никада није десило. Пехови су пратили ове године све и то више пута, тимови, тј. возачи који се нису борили за постоље жртвовали су се како би помогли својим тимским колегама, како би они наставили поход ка највишој лествици и трофеју бедуина. Ивеко је први то урадио ове године, на једној од етапа, да би их и Камази исто тако са сличним поступком испратили. Да ли је то фер или не, за остале, бем ли га процените сами.

Дакар је позант по солидарности учесника, али оних који се нажалост не боре за највишу лествицу, остали су немилосрдни и пролазе поред такмичара, који имају проблема, као да не постоје. Поступци тимова, као што су Ивеко и Маказ је можда донекле оправдан, јер се у задњих пар година ова два тима боре за прво место. Увек ће бити контраверзних поступака, који ће наићи на осуде појединаца, а док се не крше правила, све је дозвољено...

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:

Post od maverick » Ned Jan 21, 2018 11:15 am

Заборавих да напишем да је ово био јубиларни 40. Дакар рели.....

Odgovori