Red Bull Racing

Odgovori
Korisnikov avatar
Dekio
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 8:21 am

Re: Red Bull Racing

Post od Dekio » Sub Maj 13, 2017 1:00 am

ahahhaha ferrari lobirao :lol:
Always be yourself, unless you can be Batman. Then always be Batman.

Korisnikov avatar
Jaguar F1
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 2:52 pm

Post od Jaguar F1 » Sub Maj 13, 2017 8:12 am

PilotEmbraer napisao:
Sub Maj 13, 2017 12:28 am

Cek,cek...zapitaj se sto si htio da kazes. Ferari je tokom zime pitao da li je taj sistem dozvoljen i ako jeste da ga oni montiraju i svi ostali, ovi su iz fije preispitali to kod Mercedesa i RB i vidjeli da je to kopija FRIC sistema i sta onda ? Ban, naravno da treba banovati nesto sto je davno ukinuto.
Govorim za RB.
3/4 sezone koriste sistem, posle svake trke FIA vrsi kontrolu i sve je u redu.
FIA je upoznata kako sistem radi i nije imala primedbe.
Sezona se zavrsava Ferari nema pojma kako sistem radi i pocinje da trazi razjasnjenje (clarification) u vezi legalnosti sistema.
FIA potvrdjuje da je sistem legalan.
Ferari ponovo trazi dodatna razjasnjenja FIA kaze da je sistem legalan.
Dolaze testiranja Ferari naravno nema nikakav sistem da nakaci jer nista nije razvio na tom polju. (takvog tipa)
FIA nalaze da se ukloni sistem za koji ona pre toga nije imala primedbe.
To je mali istorijat dogadjaja. (moguce da sam pogresio oko drugog razjasnjenja koji je Farairi trazio, za prvi sam siguran da je prosao)
Jasno je kao dan da je ovde politika odigrala odlucujucu ulogu i sa moje strane gledista mislim da je to OK. Sva ta lobiranja kada je nesto u sivoj zoni je sastavni deo F1 i tu se timovi bore kao i na stazi.
Znaci ja nemam nista protiv te odluke samo zelim da potvrdim da je Adrian bio u pravu a da vi treba da prihvatite da Ferari takodje igra mutne igre iza kulisa a ne da izigrava svetu kravu koju svi muzu.
Kako sistem radi nikada necemo saznati jer sve ono sto smo citali su cista nagadjanja novinara. ;)

@ Dekio
ako zelis nesto konstruktivno da kazes ti to uradi ali me, molim te, preskoci sa tim infantilnim "ahahhahaha" forama.

Mali dodatak.
Cini se da je odluka FIA-e bila prevashodno usmerena prema Mercedesu da se smanji razmak izmedju Merca i ostalih timova a da je RB tu bio kolateralna steta. :)

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Sub Maj 13, 2017 9:22 am

Fakt je da je RB naglo ubryao pre letnju pauzu...što se poklapa sa uvođenjem ovog uređaja. Možda i nije snaga RB-a baš u aerodinamici bolida...nego u ovakvim stvarima-produvani difuzor, sagorevanje benzina u auspuh...visoki ‚‚rake‚‚..fleksi krilca...

No u to je čar F1...u uvakvim umotvorbinama

Korisnikov avatar
Cp6uH
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 3:14 pm
Kontakt:

Post od Cp6uH » Sub Maj 13, 2017 9:47 am

Baš tako zato nam trebaju neka osnovna precizna pravila i ostalo što nije definisano bude slobodno za razvoj
Budući da sad imamo smajli sa pivom, iznajmljujem prostor za potpis, vaš oglas će biti viđen na celom forumu

Korisnikov avatar
PilotEmbraer
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 2:29 pm

Post od PilotEmbraer » Sub Maj 13, 2017 11:28 am

Jaguar F1 napisao:
Sub Maj 13, 2017 8:12 am
PilotEmbraer napisao:
Sub Maj 13, 2017 12:28 am

Cek,cek...zapitaj se sto si htio da kazes. Ferari je tokom zime pitao da li je taj sistem dozvoljen i ako jeste da ga oni montiraju i svi ostali, ovi su iz fije preispitali to kod Mercedesa i RB i vidjeli da je to kopija FRIC sistema i sta onda ? Ban, naravno da treba banovati nesto sto je davno ukinuto.
Govorim za RB.
3/4 sezone koriste sistem, posle svake trke FIA vrsi kontrolu i sve je u redu.
FIA je upoznata kako sistem radi i nije imala primedbe.
Sezona se zavrsava Ferari nema pojma kako sistem radi i pocinje da trazi razjasnjenje (clarification) u vezi legalnosti sistema.
FIA potvrdjuje da je sistem legalan.
Ferari ponovo trazi dodatna razjasnjenja FIA kaze da je sistem legalan.
Dolaze testiranja Ferari naravno nema nikakav sistem da nakaci jer nista nije razvio na tom polju. (takvog tipa)
FIA nalaze da se ukloni sistem za koji ona pre toga nije imala primedbe.
To je mali istorijat dogadjaja. (moguce da sam pogresio oko drugog razjasnjenja koji je Farairi trazio, za prvi sam siguran da je prosao)
Jasno je kao dan da je ovde politika odigrala odlucujucu ulogu i sa moje strane gledista mislim da je to OK. Sva ta lobiranja kada je nesto u sivoj zoni je sastavni deo F1 i tu se timovi bore kao i na stazi.
Znaci ja nemam nista protiv te odluke samo zelim da potvrdim da je Adrian bio u pravu a da vi treba da prihvatite da Ferari takodje igra mutne igre iza kulisa a ne da izigrava svetu kravu koju svi muzu.
Kako sistem radi nikada necemo saznati jer sve ono sto smo citali su cista nagadjanja novinara. ;)

@ Dekio
ako zelis nesto konstruktivno da kazes ti to uradi ali me, molim te, preskoci sa tim infantilnim "ahahhahaha" forama.

Mali dodatak.
Cini se da je odluka FIA-e bila prevashodno usmerena prema Mercedesu da se smanji razmak izmedju Merca i ostalih timova a da je RB tu bio kolateralna steta. :)
Klarifikaciju su trazili bas zbog toga da bi znali moze li ili ne moze. Ako mislis da Ferari nije mogao da napravi tako nesto grdno se varas. A ferari nista ponovo nije trazio, nego je sama FIA to ukinula.

Korisnikov avatar
Jaguar F1
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 2:52 pm

Post od Jaguar F1 » Sre Maj 17, 2017 1:46 pm

Mali komentar oko unapredjenja za trku u Spaniji.
Riki je bio u kvalifikacijama oko 1.1s sporiji od najboljeg vremena i kada se pogleda, njegov zaostatak u trci je potpuno u skladu sa tim vremenom.
Kvaka je u tome sto on ne reprezentuje prave performanse novog paketa. Pola sekunde je kasnio u odnosu na Maxa. Prosto ceo vikend nije uspeo da nadje setup sa novim delovima.
Takodje Horner je rekao da su na pola trke smanjili snagu motora da ga sacuvaju za ostale trke.
Zatim losa taktika sa gumama. Prvi stint kratak, pa duzi sa belim gumama, pa predugacak sa poslednjim zutim.
Nekom mojom racunicom ja sam dosao da je Max mogao da bude u 15-20s u odnosu na vodece (duplo manji zaostatak od Rikija u kvalama + da je motor radio na max celu trku kao sto je radio kod Merc/Ferari dvojca + faktor kako bi se snaso sa potrosnjom guma - ja mislim da bi bio bolji od Rikija)
koji su takodje doneli unapredjenja pogotovo Mercedes.
RB je jos uvek sa starim mototrom + stari MGU-K (+6 KG sa bocom za hladjenje). Ako Reno konacno nesto uradi sa tim motorom mislim da je realno da se bas priblize vrhu.
Sam Horner kaze da su skinuli 0.4s u odnosu na vodece.
Toliko, mozda gresim, ali to mi je neko razmisljanje u ovm trentuku.
Da dodam i ovo:
https://www.f1today.net/en/news/f1/2262 ... or-austria
Red Bull is planning to make the next big step with its chassis at its own Austrian grand prix in July.
I ono sto pricamo svo vreme o novom Renault-ovom motoru:
If we could turn the power up full, we would not be far from Mercedes and Ferrari," an unnamed team member said. "But because of reliability, we can't do it yet.

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Sre Maj 17, 2017 5:13 pm

Pa svi tako rade......i Ferari je smanjio snagu Fetelovog motora zbog 5-te trke na tom motoru...i Mercedes vidimo ima veliku razliku snage motora od Q3 do same trke

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Uto Maj 30, 2017 3:06 pm

Slika

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Uto Maj 30, 2017 4:55 pm

Slatko sam se ismejao. Red Bull ima mnogo dobre klipove (kao i Toro Roso). Prosto te teraju da poželiš da si u tom timu, i uvek daluje kao da su sva četiri vozača u odličnim odnosima. Zezanje, prozivke itd. Da li je stvarno tako, znaju samo oni.

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Post od AndrejR » Uto Maj 30, 2017 5:52 pm

poTTa20 napisao:
Uto Maj 30, 2017 4:55 pm
Slatko sam se ismejao. Red Bull ima mnogo dobre klipove (kao i Toro Roso). Prosto te teraju da poželiš da si u tom timu, i uvek daluje kao da su sva četiri vozača u odličnim odnosima. Zezanje, prozivke itd. Da li je stvarno tako, znaju samo oni.
Pa nije sigurno bilo tako u eri Fetel-Veber. :)

Odgovori