Valtteri Bottas

Odgovori
Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Valtteri Bottas

Post od zarko.s. » Čet Mar 23, 2017 3:09 pm

Slika

Tim Mercedes
Zemlja Finska
Datum rođenja 28. avgust 1989.

"Valtteri Bottas je jedan od najtalentovanijih mladih vozača koje smo uspeli da nađemo i od njega očekujemo velike stvari u budućnosti", rekao je Sir Frank Williams, kada je najavio da će mladi Finac biti deo njgovog tima 2013. godine.

Poput mnogih F1 vozača, Bottas je trkačku karijeru započeo u kartingu veoma rano sa samo šest godina. Posle osvajanja mnogih šampionata u svojoj domovini i Evropi tokom jedanaest godina, Finac prelazi u jednosede 2007. godine. Vozio je u severno-evropskoj Formuli Renault 2.0, koju je završio na trećem mestu u debitantskoj sezoni. Sledeće godine Bottats dominira istom serijom, sa rekordnih 17 pobeda od 28 startova.

Svojim talentom, Bottas je pokupio simpatije menadžera i budućeg direktora Williamsa, Toto Wolfa, kao i dvostrukog šampiona Mike Hakkinena i njegovog menadžera Didiera Cotona.

Prelazi u konkurentnu F3 Euro Seriju 2009. godine, gde ostvaruje zadivljujuće rezultate, osvojivši prestižni Masters događaj na Zandvoortu i završavajući sezonu na trećem mestu. Sledeće godine je kopirao svoje ranije podvige, postavši tako prvi dvostruki pobednik Masters kupa i opet završavajući na trećem mestu šampionat. 2010. godine je započeo svoj odnos sa Williamsom, kao test vozač.

2011. godine Bottas prelazi u GP3 seriju, gde ostaje sa ART timom, za koji je vozio u Formuli 3. To je bio mudar potez, jer je došao do titule, a usput je ubeležio i četri pobede. On je nastavio da testira sa Williamsom, a sa svojom brzinom i zrelošću zarađuje sebi niz vožnji tokom petkovnih slobodnih treninga 2012. godine. U svojstvu zvaničnog test vozača Williamsa, Bottas je na 15 prvih slobodnih treninga zamenio Bruna Sennu, nadmašujući često timskog kolegu Pastora Maldonada na uporednim programima. U decembru 2012. godine Williams je objavio da će Bottas biti njihov redovni vozač 2013. godine, pored Pastora Maldonada.

Bottas je sledeće godine promovisan u prvu postavu Williamsa I ubrzo je postalo jasno da je znatno brži od Maldonada. Williamsov bolid je u 2013. bio prilično loš, ali je Finac uspeo da u Kanadi dođe do trećeg mesta na kvalifikacijama, dok je prve bodove zabeležio u Americi.

Finac je seledeće sezone u potpunosti iskoristio bolju formu Williamsa zahvaljujući prelasku na Mercedesove motore. Ostvario je šest podijuma u sezoni i završio je kao četvrti u plasmanu vozača, pedeset bodova ispred znatno iskusnijeg i novog timskog kolege Felipea Masse.
Bottas je ponovo bio bolji od Brazilca u 2015. A prvu trku sezone je propustio zbog povrede leđa. Williams nije bio u formi kao 2014, ali se i pored toga Finac dva puta penjao na podijum.

U 2016. je imao samo jedan podijum pošto je forma Williamsa nastavila da pada, a tim se na kraju sezone našao iza Force Indije. On je I pored toga ponovo bio znatno boljio od Felipea Masse pošto je na kraju sezone imao 32 boda više. Na kraju sezone je objavljeno da će Bottas od 2017. Voziti za Mercedes, nakon iznenadne odluke Nica Rosberga da se povuče.

Korisnikov avatar
Cp6uH
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 3:14 pm
Kontakt:

Re: Veltteri Bottas

Post od Cp6uH » Sub Apr 29, 2017 12:31 pm

Budući da sad imamo smajli sa pivom, iznajmljujem prostor za potpis, vaš oglas će biti viđen na celom forumu

Artband
Reactions:
Pridružio se: Sub Mar 25, 2017 12:11 pm
Kontakt:

Re: Valtteri Bottas

Post od Artband » Uto Maj 02, 2017 12:43 am

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Uto Maj 02, 2017 11:36 am

cestitke novom pobedniku f1.

sta znam 2014 je pokidao kako je vozio pa onda malo smorio.

ako se pokaze dovoljno dobirm i spreci ferari u napadima mozda ostane dovoljno dugo u mercedesu i zaradi titulu?
Slika

Korisnikov avatar
Cp6uH
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 3:14 pm
Kontakt:

Post od Cp6uH » Uto Maj 02, 2017 12:07 pm

I u Wiliams-u ga je bilo teško (nemoguće) obići sad će biti još teže, lepo će on skupiti bodove ove sezone
Budući da sad imamo smajli sa pivom, iznajmljujem prostor za potpis, vaš oglas će biti viđen na celom forumu

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Uto Maj 02, 2017 7:26 pm

хладнокрвни финци...просто их обожавам, од Мике преко Кимише, сад ево и Нико Ботас :D, се уписао у листу стрелаца...надам се да ће имати више од једне победе ове сезоне, па да малко намучи и Хамија, а и фераристе.....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Čet Maj 04, 2017 12:08 pm

zamlatuljko napisao:
Uto Maj 02, 2017 11:36 am
sta znam 2014 je pokidao kako je vozio pa onda malo smorio.
ako se pokaze dovoljno dobirm i spreci ferari u napadima mozda ostane dovoljno dugo u mercedesu i zaradi titulu?
maverick napisao:
Uto Maj 02, 2017 7:26 pm
хладнокрвни финци...просто их обожавам, од Мике преко Кимише, сад ево и Нико Ботас :D, се уписао у листу стрелаца...надам се да ће имати више од једне победе ове сезоне, па да малко намучи и Хамија, а и фераристе.....
Krajem devedesetih i početkom 2000-tih, mi ex DeeJay-evi koji smo radili po Evropi smo ustanovili jedan termin tj. sleng koji su kasnije preuzeli muzički tv kanali i on doslovce glasi ovako; One Hit Wonder! U bukvalnom prevodi to je pevač ili grupa koji su sa jednom pesmom postali popularni..,a onda ih je oduvao vetar zaborava...
Mislim da će tako i Bundevica...
@zdravko
mislim da mu ova replika Nikole upućena Alonsu itekako ide u prilog i da sigurno i sledeću godinu ostaje u mečki.
@ovan
Gde ga uporedi sa Kimijem pa jos i sa Hakinenenom!? Pa Kimi posle Hunta i Kutarda bio najveći bludnik F1ashion party-a dok ga Mintu nije stavile u svoju tasnicu od krokodilske kože.. A Mika bio VOZAČ - rame uz rame sa Baronom i pre svega LJUDINA, moralna gromada! Bundeva da mi prostis, deluje kao neka anemična verzija Kojota koja juri BeeBipa. U Rusiji je iskoristio svoje najjače oružje start i odličnu mečkinu makinu, i to je sve. Sa tom makinom bi trećina danasnjeg grida imala makar po jednu pobedu. Msm da će se on (opet) vratiti na ulogu vodonose Luisu koja mu je i namenjena prilikom potpisivanja ugovora i da najbolje za sada sto može da odradi je da izboxuje visegodisnji ugovor.. Ali do tada će da ojača Reno, ja mozda pocnem da navijam za crvene i onda će mu biti sve džaba! I biće vrlo izvesno ko u onoj Breginoj 'po meni se nista neće zvati'
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
Dekio
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 8:21 am

Post od Dekio » Pet Maj 12, 2017 9:46 am

Slika
Always be yourself, unless you can be Batman. Then always be Batman.

Korisnikov avatar
Dekio
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 8:21 am

Post od Dekio » Sre Maj 24, 2017 7:28 pm

Always be yourself, unless you can be Batman. Then always be Batman.

Odgovori