Carlos Sainz Junior

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Carlos Sainz Junior

Post od zarko.s. » Čet Mar 23, 2017 2:48 pm

Slika

Tim Toro Rosso
Zemlja Španija
Datum rođenja 1. septembar 1994.

Carlos Sainz Junior, sin Reli šampiona Carlosa Sainza, rođen je 1. septembra u Madridu. Sa sedam godina se prvi put našao za volanom kada je počeo da vozi u očevom karting centru, ali je sa takmičenjem počeo tek nakon tri godine.

Tokom narednih godina se transformisao u ozbiljnog vozača a 2009. je u svojoj poslednjoj godini u kartingu osvojio zapadnoevropsku KF3 seriju i Monaco Kart Kup.

Sledeća godina je bila izuzetno važna za Sainza pošto se već sa petnaest godina pridružio Red Bullovom programu mladih vozača. Sainz je u Evropskom šampionatu Formule BMW došao do četvrtog mesta, nakon čega je došao i do ubedljive pobede u Makau u Azijskoj seriji.

Njegov napredak se nastavio i tokom 2011. kada je napravio uspešnu tranziciju u Formulu Renault 2.0, gde se takmičio sa Daniilom Kvyatom. Sainz je osvojio titulu severnoevropskom kupu sa 12 pobeda i 26 podijuma u 34 trke. Red Bull je potom prebacio Sainza u Formulu 3 gde se takmičio u Evropskoj i Britanskoj seriji. Tokom šampionata je imao dosta uspona i padova, ali je ostvario nekoliko pobeda.

2012. prelazi u GP3, ali nije uspeo da se prilagodi, pa se samo dva puta našao na podijumu. Ono što je bilo pozitivno je što su njegovi prvi testovi za Red Bull i Toro Rosso impresionirali oba tima. Krajem godine je imao nekolik solidnih nastupa u Formuli Renault 3.5 i to je bio uvod u potpunu dominaciju tokom 2014. kada je na putu do titule ostvario rekordnih sedam pobeda.

Taj uspeh je primorao Toro Rosso da okonča saradnju sa Jean-Eric Vergneom i napravi mesto u timu za Sainza. U prvoj sezoni je bilo uspona i padova, imao je ozbiljan udes u Rusiji gde je imao sreće da se izvuče bez povreda. Ipak, njegova brzina je bila impresivna i da nije bilo nekih problema sa pouzdanošću bolida, sigurno bi osvojio više bodova do kraja sezone.

Sve je delovalo znatno bolje u 2016. i polako je nastavio da napreduje i sazreva kao vozač. I pored ograničenja Toro Rossovog bolida, na deset trka je osvajao bodove, imao je tri šesta mesta i Toro Rosso je odlučio da ga zadrži i u 2017.

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Re: Carlos Sainz Junior

Post od One and Only » Uto Maj 09, 2017 9:45 pm

E bre Carlose.., kolko se pricalo prosle godine o tebi - toliko se sad ne priča (uopste)
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
Dekio
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 8:21 am

Post od Dekio » Uto Maj 09, 2017 11:50 pm

I ja sam nekako izgubio visoko mislenje o njemu, ne vidim ga kao sampion, ma ni blizu.
Always be yourself, unless you can be Batman. Then always be Batman.

Korisnikov avatar
Artband
Reactions:
Pridružio se: Sub Mar 25, 2017 12:11 pm
Kontakt:

Post od Artband » Sre Maj 10, 2017 5:26 pm

Po čemu se to ne bi trebalo pričati?

U Australiji kul bodovi, u Kini još kuliji (koje mudovište da krene na slikovima crvenim), u Bahreinu Trolovanje i karma nezavršavanja, a u Rusiji su očajni svakako tako da mu je ova sezona krenula bolje nego prethodna sa tim da je Reno prešišao Toro. Nikako ne može na boljoj pozicijj u šampionatu biti od trenutne, jedino iza Masnice i Sombrera ako mu se oni mogu smatrati konkurentima.

Vidjećemo ga kad ukroti bika u Espanji.
Silverston 2013
Montmelo 2018
Jer mi to možemo

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Sre Maj 10, 2017 6:17 pm

Artband napisao:
Sre Maj 10, 2017 5:26 pm
Po čemu se to ne bi trebalo pričati?
Tebra Arti, ako nadjes negde u mom komentaru da sam napisao da se o Carlosu 'ne bi trebalo pricati'
uzimam jahtu od kuma iz Bara, izvodim te na debelo more sinje, bacam se u njega i izvlačim ti najlepsu sirenu iz Jadrana da se pofatate na jahti cijelu noć...........
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
Artband
Reactions:
Pridružio se: Sub Mar 25, 2017 12:11 pm
Kontakt:

Post od Artband » Sre Maj 10, 2017 6:24 pm

One and Only napisao:
Sre Maj 10, 2017 6:17 pm
izvlačim ti najlepsu sirenu iz Jadrana da se pofatate na jahti cijelu noć...........
Može sirena i pjesak sitan po stopalima. Ne treba jahta, ni sladoled, ni ležaljka. :D

Onda sam izvukao i konteksta. :oops: Ali pričaće se još više kako sezona bude odmicala, vjerujem u njega. ;)
Silverston 2013
Montmelo 2018
Jer mi to možemo

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Post od AndrejR » Čet Maj 11, 2017 10:58 am

Artband napisao:
Sre Maj 10, 2017 6:24 pm
One and Only napisao:
Sre Maj 10, 2017 6:17 pm
izvlačim ti najlepsu sirenu iz Jadrana da se pofatate na jahti cijelu noć...........
Može sirena i pjesak sitan po stopalima. Ne treba jahta, ni sladoled, ni ležaljka. :D
Svidja mi se skromnos'! ;)

Korisnikov avatar
Dekio
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 8:21 am

Post od Dekio » Pet Maj 12, 2017 12:05 pm

Sad ce brze da vozi
Slika
Slika
Always be yourself, unless you can be Batman. Then always be Batman.

Korisnikov avatar
Renault Terminator
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:17 am

Post od Renault Terminator » Ned Sep 10, 2017 3:55 pm

Ja mislim da ovom covijeku uopće nije drago sto dolazi u Renault.