Testiranje 2017. Abu Dabi 28.11-29.11.2017.

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Re: VN Abu Dabija 24.-26.10.2017.

Post od Nindza » Uto Nov 28, 2017 2:46 pm

Ovo je stanje sa staze u vreme pauze za rucak.
Mada po meni ovaj test nema neki preterani znacaj, al eto...
Untitled.png
Untitled.png (18.79 KiB) Pogledano 446 puta

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Testiranje 2017. Abu Dabi 28.11-29.11.2017.

Post od zarko.s. » Uto Nov 28, 2017 7:05 pm

Raikkonen najbrži na početku testiranja u Abu Dabiju

Slika

Finac je bio najbrži tokom prvog dana testiranja, na kojem timovi isprobavaju Pirellijeve gume za 2018.

Svaki tim je na raspolaganju imao 20 setova guma. Od toga, 12 je birao Pirelli dok su ostalih 8 birali timovi.
Sva pažnja danas je bila usmerena na Roberta Kubicu koji je po prvi put vozio ovogodišnji bolid Williamsa. On je prethodno dva puta testirao bolide iz 2014. a danas je vozio ravno 100 krugova, pre nego što je bolid ustupio Strollu.
Najbolje vreme dan je imao Raikkonen u Ferrariju sa krugom od 1m37.768s, tri desetinke brže od drugo plasiranog Ricciarda. Hamilton je bio treći nakon 136 voženih krugova i on je zaostao sedam desetinki za Raikkonenom.
Grosjean je vozio krug više od njega i završio je kao četvrti, dok je Stroll nakon svega 29 krugova bio peti.
Alonso je bio šesti nakon 115 krugova, ali je on u početnom delu sesije imao udes u krivini 19 kada je oštetio prednji desni deo bolida.
Hulkenberg je bio sedmi za Renault ispred mladog vozača Force Indije Nikete Mazepina, koji je prethodni put imao priliku da vozi bolid Indijskog tima na testu u Mađarskoj.
Kubica je bio deveti sa tri ipo sekunde zaostatka za Raikkonenom, dok je Sean Gelael bio deseti za Toro Rosso, ispred Ericssona u Sauberu i Turveyja u drugom McLarenu. McLarenu je danas dozvoljeno da koristi dva bolida pošto je njihov test sa Pirellijem u Brazilu otkazan iz bezbednosnih razloga.
Slika

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Uto Nov 28, 2017 9:04 pm

Kubica 'brži' od Marcusa.., ali od Alonsa :o
Nista ne znači - ali i može da znači, kao udar na nečiku sujetu :roll:
Bravo Ubica!
:smajli_sa_pivom:
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Re: Testiranje 2017. Abu Dabi 28.11-29.11.2017.

Post od iceman036 » Uto Nov 28, 2017 10:36 pm

Staza je uzas za ovogodisnje bolide. Hamilton lepo kaze - ovogodisnji bolidi jednostavo nemaju sta da traze na ovom Frankenstajnu od staze. Takodje, pominje se da ce pokusati da je remodeluju. Evo ja predlazem H-101 model remodelovanja ili Vladimir Monomah :D :D :D

Korisnikov avatar
Strelok
Reactions:
Pridružio se: Ned Maj 28, 2017 12:06 pm

Post od Strelok » Uto Nov 28, 2017 10:55 pm

One and Only napisao:
Uto Nov 28, 2017 9:04 pm
Kubica 'brži' od Marcusa.., ali od Alonsa :o
Nista ne znači - ali i može da znači, kao udar na nečiku sujetu :roll:
Bravo Ubica!
ali od Alonsa? Nisam pratio testiranja ali po ovom spisku Alonso je bio brži od Kubice mada to i nije bitno. Ko zna šta su sve testirali. McLaren se sigurno nije mnogo brinuo o vremenima koje postiže sa tom Hondom plus Alonso je imao i udes sa nekakvim oštećenjima na početku. Broj izveženih krugova im je verovatno bio daleko važniji. Sa druge strane sumnjam i da je Kubica forsirao.
Alessandro "Sandro" Nannini

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:

Post od One and Only » Uto Nov 28, 2017 11:13 pm

Momče Streloče mogu da se zakunem u moju buduću bivsu ženu da nisam video ovu Žaretovu listu!
Gledao sam samo u ovu Japančevu 'za vreme ručka' i nju iskomentarisao ;)
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
Strelok
Reactions:
Pridružio se: Ned Maj 28, 2017 12:06 pm

Post od Strelok » Sre Nov 29, 2017 3:24 pm

He, he...
Alessandro "Sandro" Nannini

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od zarko.s. » Sre Nov 29, 2017 6:18 pm

Vettel najbrži drugog dana u Abu Dabiju

Slika

Danas su i zvanično okončane sve vožnje ove godine, a Vettel je bio najbrži na drugom danu testova u Abu Dabiju.

Njegovo vreme od 1m37.551s na novoj hiper-mekoj gumi je bilo par desetinki bolje od ostvarenja koje je juče imao njegov timski kolega Kimi Raikkonen.
Timovi su danas nastavili sa detaljnim testiranjem novih pneumatika, pošto će od naredne sezone biti dostupno sedam različitih komponenti.
Iza Vettela je bio osvajač pol pozicije i pobednik VN Abu Dabija Valtteri Bottas, koji je zaostao skoro sekundu. Verstappen je bio još dve desetinke iza Finca, a pratili su ga Perez i Ocon koji su danas podelili obaveze u Force Indiji.
Sainz je danas sakupio dodatnu kilometražu sa ekipom Renaulta i završio je kao šesti sa oko dve sekunde zaostatka.
Williams je i danas nastavio sa evaluacijom vozača koji bi mogli da zamene Massu naredne sezone, pošto su za britanski tim danas vozili i Kubica i Sirotkin. Kubica je zauzeo sedmo mesto, pola sekunde ispred Sirotkina, mada tim nije otkrio da li su oni u svojim najboljim krugovima imali različite programe testiranja.
Vandoorne i Magnussen su bili osmi i deveti za McLaren i Haas, dok je Sirotkin kompletirao prvih deset.
Leclerc je vozio najviše krugova tokom dana u Sauberu. On je prešao 148 krugova i bio je 11. Dvanaesta pozicija je pripala Landu Norrisu u drugom McLarenu, dok su Hartley i Gasly bili na začelju u Toro Rossu.
Slika

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Sre Nov 29, 2017 6:37 pm

Nešto mi se čini, da će 18-e Ferrari imati dovoljnu prednost bolida za titulu.
Nadam se da grešim.
Slika

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:

Post od One and Only » Sre Nov 29, 2017 6:44 pm

Déjà vu..
U kom smislu. Pa prosto. I pred početak sezone crveni razvalili na testiranjima a onda (spontano)podbacili u sezoni, pogotovu u drugoj polovini..
Ali ne sa pouzdanosću, nego sa gremlinima i strategijom. Nikad bliži mečkarima u zadnje 4 sezone a opet tako daleko.
Evo i ovo testiranje.. I Kimi juče i Seb danas razvalili ali džaba nekako... Testiranja se ne pamte, nego trke...
Mada biću subjektivno bezpbrazan pa ću prognozirati za sledeću sezonu jednu titulu crvenima i barem jednu pobedu Kimijevstine!

Odgovori