VN Brazila 10.-12.11.2017

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Re: VN Brazila 10.-12.11.2017

Post od rajs41 » Ned Nov 12, 2017 7:32 pm

Vettel: Lepo je pobediti posle dužeg vremena
Slika
Vozač Ferrarija zabeležio je pobedu na ovogodišnjoj VN Brazila.

Sebastian Vettel se posle uspešnog starta domogao prve pozicije ispred Valtterija Bottasa, posle čega je imao prilke da kontroliše trku i mirno je privede kraju.
“Imao sam dobar start, ali su mi kasnije točkovi proklizali kada sam posmislio da sam propustio svoju šansu. Ipak, Veltteri se takođe mučio tako da sam uspeo da se uvučem na prilazu ka prvoj krivini. To je bio ključni momenat. Posle sigurnosnog automobila pokušao sam da napravi određenu razliku i da odatle kontrolišem trku. Veoma sam srećan zbog svih u Maranelu. Nismo pobedeili duže vreme tako da je sada lep osećaj.” izjavio je Sebastian Vettel.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Ned Nov 12, 2017 7:37 pm

Hamilton: Ovo me je podsetilo na dane iz kartinga

Slika

Svetski šampion je danas sa začelja uspeo da se probije do četvrte pozicije.

„bilo je zanimljivo i po malo me je podsetilo na dane iz kartinga kada smo startovali sa začelja. Sa jedne strane, juče sam sebi upropastio trku i doveo sebe u tešku poziciju. Imao sam brzinu za pobedu, ali sam samo sebi zagorčao život. Međutim, danas mi je glavni cilj bio da se iskupim za jučerašnju grešku. Želeo sam podijum, ali gume jednostavno nisu izdržale“, izjavio je Hamilton.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Ned Nov 12, 2017 7:51 pm

Raikkonen: Nije me mnogo brinuo Hamilton

Slika

Finac nije popuštao i pored velikog pritiska koji je Hamilton vršio na njega tokom poslednjih pet krugova.

„Imao sam malo problematičan balans na prvom setu guma, ali se situacija popravila do kraja stinta. Onda je na mekim gumama sve bilo mnogo bolje i mogao sam da održavam priključak za vodećima. Ipak, ovde je teško preticati. Lewis se približio na kraju, ali nisam bio zabrinut pošto sam imao odličnu izlaznu brzinu iz poslednje krivine“, izjavio je Raikkonen.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Ned Nov 12, 2017 8:02 pm

Alonso: Hondin zaostatak treba da brine Toro Rosso

Slika

Španac je ponovo kritikovao Hondu zbog nedostatka snage motora.

„Cela trka je bila fantastična za nas, ali nismo mogli da obilazimo ljude. Nedostatak snage je bio neverovatan. Bio sam jako blizu Felipea na izlasku iz zadnje krivine i u nekoliko navrata sam pomislio da ću moći da ga napadnem, ali mi je on bežao na pravcu i pored toga što sam koristio DRS. Ovakav nedostatak snage treba da brine i Toro Rosso. Što se nas tiče, Vikend je bio pozitivan. Osvojili smo nove bodove i idemo dalje“, izjavio je Alonso.

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Post od AlexPb » Ned Nov 12, 2017 8:08 pm

zarko.s. napisao:
Ned Nov 12, 2017 7:51 pm
Raikkonen: Nije me mnogo brinuo Hamilton

Slika

Finac nije popuštao i pored velikog pritiska koji je Hamilton vršio na njega tokom poslednjih pet krugova.

„Imao sam malo problematičan balans na prvom setu guma, ali se situacija popravila do kraja stinta. Onda je na mekim gumama sve bilo mnogo bolje i mogao sam da održavam priključak za vodećima. Ipak, ovde je teško preticati. Lewis se približio na kraju, ali nisam bio zabrinut pošto sam imao odličnu izlaznu brzinu iz poslednje krivine“, izjavio je Raikkonen.
Sto volim kad Kimi nije zabrinut. :D

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Ned Nov 12, 2017 8:27 pm

Massa emotivan nakon poslednje trke u Brazilu

Slika

Massa je imao daleko bolji oproštaj od domaće publike nogo što je to bio slučaj prošle godine.

„Jako sam emotivan tokom celog dana zbog svih navijača ovde. Hvala svima što su u svakom trenutku bili uz mene. Energija koju sam osetio danas mi je pomogla da vozim najbolje što mogu. Zadovoljan sam svojim performansama i ovo je bio maksimum bolida“, izjavio je Massa.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Ned Nov 12, 2017 8:31 pm

Cestitke Vettelu kao sto rece on sam posle duze vremena.
Hamilton sampionski i sto je jos bitnije jos jedna trka u bodovima kao i svaka ove godine.
Moram da primetim da mi je interesantno poredjenje kako je jedino Hamilton imao trkacki tempo a ostali koliko im treba.A ako pogledamo predhodne trke i kad je Hamilton kontrolisao trku tada je to bio njegov tempo a ne kontrola trke.Ali dobro sta drugo i ocekivati.
Utisak trke sto bi nasi rekli kad macke nema misevi kolo vode.
ALi jedan je sampion .
U svakom slucaju cestitke Ferrariju dobili priliku iskoristili je ovg puta ih RB nije zeznuo.

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Ned Nov 12, 2017 8:34 pm

Propade i poslednja nada za jednu pravu kisnu trku ove sezone.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Ned Nov 12, 2017 8:38 pm

Verstappen: Nismo imali nikakve šanse danas

Slika

Holanđanin kaže da su Ferrari i Mercedes bili previše jaki za Red Bull u Brazilu.

„Ovo je najbolja pozicija koju smo danas mogli da ostvarimo. Mnogo smo gubili na pravcima i to se najbolje videlo kada me je Lewis obilazio. Nismo imali nikakve šanse da se borimo i bilo je jako teško. Pozitivno je jedino što smo u prvih petnaestak krugova bili konkurentni. Pokušavali smo da nadoknadimo nedostatke na pravcu u krivinama i mislim da smo preopteretili gume, što nam je dodatno zakomplikovalo situaciju“, izjavio je Verstappen

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Ned Nov 12, 2017 8:43 pm

Najbitnije kod Kamiltona je da je imao pravo da podesi bolid ful za trku...a ne kao ostali da prave kompromis izmegju kcalifikaciskog i trkačkog set up-a...

Odgovori