VN Singapura 15.-17.09.2017.

Zaključana tema
Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Re: VN Singapura 15.-17.09.2017.

Post od iceman036 » Ned Sep 24, 2017 6:36 pm

fap napisao:
Ned Sep 24, 2017 6:29 pm
A sad ti kriva testiranja
Koliko meni toliko i tebi, zar ne?
Testiranja su navedena kao najbolji i najefikasniji nacin prevazilazenja problema, ne da bi se trazio izgovor.

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Post od AlexPb » Ned Sep 24, 2017 7:15 pm

Otvarajte temu VN Malezije. :)

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Ned Sep 24, 2017 7:15 pm

Naravno samo ne vidim po cemu si ti tolikosiguran da bi bas Ferrai imao najvise koristi od testiranja.Bila su testiranja i osamdesetih i devedesetih pa znamo gde je Ferrari bio.I da 93 je Mclaren bio krs i to sa slabijim motorom od Benetona i Senna cepa Schumahera

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:

Post od iceman036 » Ned Sep 24, 2017 8:47 pm

fap napisao:
Ned Sep 24, 2017 7:15 pm
Naravno samo ne vidim po cemu si ti tolikosiguran da bi bas Ferrai imao najvise koristi od testiranja.Bila su testiranja i osamdesetih i devedesetih pa znamo gde je Ferrari bio.I da 93 je Mclaren bio krs i to sa slabijim motorom od Benetona i Senna cepa Schumahera
Zanimljivo...

Ovde pricamo o modernoj F1, a bas 90tih je Ferari najvise profitirao od testiranja i dolaska Sumahera i Brona. Iskreno, od sredine tih 90tih.
To sto nisu osvojili titule je druga prica ali je cinjenica da su od 1997, svake godine bili konkurenti za titulu sa krsevima a 2000. je osvojili sa losijim autom od Meklarena. A zasto sam siguran - evo ukratko - Ferari ima jedini stazu pored fabrike, plus svoju stazu Mudjelo i Moncu i Imolu na raspolaganju. Mogu da testiraju svaku postavku bolida u realnim uslovima, od najveceg do najmanjeg daunforsa, sve krivine, i brze i spore i da im opet fabrika bude na dohvat ruke.

Korisnikov avatar
1886
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 25, 2017 11:03 pm

Post od 1886 » Ned Sep 24, 2017 9:57 pm

iceman036 napisao:
Ned Sep 24, 2017 6:27 pm
1886 napisao:
Ned Sep 24, 2017 5:28 pm
@iceman036

Potpuno je nejasno (meni) iz kojeg razloga si napisao ovo:
iceman036 napisao:
Ned Sep 24, 2017 1:03 pm
Ovaj...Ako je Meklaren tad bio krs a imao je i pobede i postolja onda...Mada, ja kazem da vidimo Hamiltona a Hamilton nije ni Sena a tek ne Sumaher a tek ne ni Zil Vilnev...
Pa onda i ovo:
iceman036 napisao:
Ned Sep 24, 2017 1:09 pm
F310 je bio ispod svakog proseka a samo je Sumaher njemu dao nadprosecne performanse jer su ga prepravljali.
:mrgreen:

Ljudi to nazvase kontradikcijom ;)

Inace, ovo odavno vise nema nikakve veze sa Singaporeom 2017 pa mozda da predjemo negdje u neku drugu temu...
Prosto kao Navije-Stoksova jednacina - Sumaher je bio talenat koji Hamilton nikada nece biti, da vozi svaki auto, pa i krs do krajnjih granica. Usput, na tu njegovu genijalnost, jos veca genijalnost gospodina Brona. Tajna se krije u zadnjem delu recenice - jer su ga prepravljali, a danas nema testova kao tada. Ako je neko vrteo besomucno krugove po Fioranu to je Sumaher i Badoer sa njim u tom ormanu zvanom F310. Ne znam sta je tu kontradikcija zaista. Ah da, kontradikcija je ta kada Hamilton sedne u najbolje automobile pa onda pobedjuje...
Rekao sam ko zna koliko puta i opet cu - da se vrate testiranja u sezoni, Ferari bi masakrirao Mercedes jos 2016.
Ne smatram da si covjek kojem treba crtati da bi shvatio, ali ipak cu pojasniti ukratko.

Ja ne pricam ovdje konkretno o Hamiltonu nego o F310 i Shumacheru, o Hamiltonu si u dijalogu s drugim ljudima. Jednu stvar odmah treba rasclaniti: ne postoji osoba na svijetu koja moze nadvoziti bolid, to je jednostavno nemoguce zato sto takvo nesto ne dozvoljavaju zakoni fizike. Michael je te godine bio izvanredan u mnogim utrkama, ali sve sto je mogao napraviti je to da je bolid tjerao do njegove granice ili jako blizu te granice, preko toga nije islo niti je moglo ici. S druge strane, Hill i Velleneuve nisu imali potrebne sposobnosti na nekim utrkama izvuci iz bolida ono sto bolid moze pa su zato i izgubili nekoliko utrka od Schumachera. Formula 1 je egzaktan sport u kojem stoperica pokazuje gdje su granice i koje su vrijednosti pojedinih bolida. Dakle, vodjeni zakonima fizike za pojedini bolid (vremena na treninzima i utrkama) veoma je lako baciti pogled na rezultate iz te sezone i vidjeti kako je tko stajao u odnosu na ostale. Ne mozemo ne primijetiti da je F310 bio drugi bolid po brzini u toj sezoni, je li tako?

Kontradiktornost je u tome sto si napisao da je Schumacher pobjedjivao s losim bolidom, naveo primjer Barcelone 1996 i onda napisao da je MP4/8 bolid koji je osvajao pobjede i podijume. Od Senne niti spomena :mrgreen:
Prosto kao Navije-Stoksova jednacina - Sumaher je bio talenat koji Hamilton nikada nece biti, da vozi svaki auto, pa i krs do krajnjih granica. Usput, na tu njegovu genijalnost...
Znas i sam da ovo nije istina, osim naravno ako je subjektivna spika jednog navijaca, tada je sve moguce.
Sta je sa Michaelovim nastupima u DTM-u, Formuli 3 i Formuli 3000? Talentiran vozac u tolikoj mjeri u kojoj ga ti pokusavas prikazati poigrao bi se s konkurencijom, ali to je bilo daleko od toga u ovom slucaju. Ne osjacam potrebu za C/P Michaelovih rezultata iz tih serija, nema potrebe i neka ostane na tome.
Najbolje ili ništa

Korisnikov avatar
fap
Reactions:

Post od fap » Ned Sep 24, 2017 10:12 pm

iceman036 napisao:
Ned Sep 24, 2017 8:47 pm
fap napisao:
Ned Sep 24, 2017 7:15 pm
Zanimljivo...

Ovde pricamo o modernoj F1, a bas 90tih je Ferari najvise profitirao od testiranja i dolaska Sumahera i Brona. Iskreno, od sredine tih 90tih.
To sto nisu osvojili titule je druga prica ali je cinjenica da su od 1997, svake godine bili konkurenti za titulu sa krsevima a 2000. je osvojili sa losijim autom od Meklarena. A zasto sam siguran - evo ukratko - Ferari ima jedini stazu pored fabrike, plus svoju stazu Mudjelo i Moncu i Imolu na raspolaganju. Mogu da testiraju svaku postavku bolida u realnim uslovima, od najveceg do najmanjeg daunforsa, sve krivine, i brze i spore i da im opet fabrika bude na dohvat ruke.
I opet kazem sve su to imali ipre pa gde su bili

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:

Post od iceman036 » Pon Sep 25, 2017 10:07 am

1886 napisao:
Ned Sep 24, 2017 9:57 pm
iceman036 napisao:
Ned Sep 24, 2017 6:27 pm
1886 napisao:
Ned Sep 24, 2017 5:28 pm
@iceman036

Potpuno je nejasno (meni) iz kojeg razloga si napisao ovo:

Pa onda i ovo:

:mrgreen:

Ljudi to nazvase kontradikcijom ;)

Inace, ovo odavno vise nema nikakve veze sa Singaporeom 2017 pa mozda da predjemo negdje u neku drugu temu...
Prosto kao Navije-Stoksova jednacina - Sumaher je bio talenat koji Hamilton nikada nece biti, da vozi svaki auto, pa i krs do krajnjih granica. Usput, na tu njegovu genijalnost, jos veca genijalnost gospodina Brona. Tajna se krije u zadnjem delu recenice - jer su ga prepravljali, a danas nema testova kao tada. Ako je neko vrteo besomucno krugove po Fioranu to je Sumaher i Badoer sa njim u tom ormanu zvanom F310. Ne znam sta je tu kontradikcija zaista. Ah da, kontradikcija je ta kada Hamilton sedne u najbolje automobile pa onda pobedjuje...
Rekao sam ko zna koliko puta i opet cu - da se vrate testiranja u sezoni, Ferari bi masakrirao Mercedes jos 2016.
Ne smatram da si covjek kojem treba crtati da bi shvatio, ali ipak cu pojasniti ukratko.

Ja ne pricam ovdje konkretno o Hamiltonu nego o F310 i Shumacheru, o Hamiltonu si u dijalogu s drugim ljudima. Jednu stvar odmah treba rasclaniti: ne postoji osoba na svijetu koja moze nadvoziti bolid, to je jednostavno nemoguce zato sto takvo nesto ne dozvoljavaju zakoni fizike. Michael je te godine bio izvanredan u mnogim utrkama, ali sve sto je mogao napraviti je to da je bolid tjerao do njegove granice ili jako blizu te granice, preko toga nije islo niti je moglo ici. S druge strane, Hill i Velleneuve nisu imali potrebne sposobnosti na nekim utrkama izvuci iz bolida ono sto bolid moze pa su zato i izgubili nekoliko utrka od Schumachera. Formula 1 je egzaktan sport u kojem stoperica pokazuje gdje su granice i koje su vrijednosti pojedinih bolida. Dakle, vodjeni zakonima fizike za pojedini bolid (vremena na treninzima i utrkama) veoma je lako baciti pogled na rezultate iz te sezone i vidjeti kako je tko stajao u odnosu na ostale. Ne mozemo ne primijetiti da je F310 bio drugi bolid po brzini u toj sezoni, je li tako?

Kontradiktornost je u tome sto si napisao da je Schumacher pobjedjivao s losim bolidom, naveo primjer Barcelone 1996 i onda napisao da je MP4/8 bolid koji je osvajao pobjede i podijume. Od Senne niti spomena :mrgreen:
Prosto kao Navije-Stoksova jednacina - Sumaher je bio talenat koji Hamilton nikada nece biti, da vozi svaki auto, pa i krs do krajnjih granica. Usput, na tu njegovu genijalnost...
Znas i sam da ovo nije istina, osim naravno ako je subjektivna spika jednog navijaca, tada je sve moguce.
Sta je sa Michaelovim nastupima u DTM-u, Formuli 3 i Formuli 3000? Talentiran vozac u tolikoj mjeri u kojoj ga ti pokusavas prikazati poigrao bi se s konkurencijom, ali to je bilo daleko od toga u ovom slucaju. Ne osjacam potrebu za C/P Michaelovih rezultata iz tih serija, nema potrebe i neka ostane na tome.
Fizika, kakvu mi poznajemo, jos nije dokucena, ima tu nekih nejasnoca ali o tome je zaista sada nepotrebno govoriti. Pogotovu o klasicnoj mehanici.
Ali - cinjenica je da negde nesto moze proci, a negde ne, mozda zbog 2mm veceg krila ili 20g teze osovine. I to je bespredmetno raspravljati jer bi otislo predaleko.
Vrednost bolida na papiru je skup podataka o masi, tehnickim karakteristikama. Medjutim sve to pada u vodu ili osvaja prvenstvo ako vozac kao Sumaher, Sena, Vilnev stariji, ili jedan Najdzel Mensel se nadje za upravljacem istog. A onda se za upravljacima istih bolida (govorimo uopsteno ne o individualnim podesavanjima) nadju Edi Irvajn, Hajnc Harald Frencen za koga su govorili da je veci talenat od Mihaela, pa jos gomila njih evo i Valteri Botas na kraju. Bas zbog toga sto je F1 ultra precizan sport mi mozemo videti ko je kakav vozac. A reci da je F310 bio dobar bolid je malo preterano. U stvari, on nije koncepcijski los, ali je realizovan lose, Barnard je tada bio na silaznoj putanji, Ferari jako slab sa tehnickim odeljenjem i infrastrukturom, a Mihael i Bron debelo motivisani. E tu je neka zajednicka nit. I da - dizajn u Engleskoj, sklapanje u Italiji - nesto kao McHonda barem jos malo (Sakura-Milton Kins-Voking).

Senu u Meklarenu ne treba ni pominjati - to je kao jesti jastoga bez sampanjca ili piti toplo pivo. Neodvojivo.

A kada smo kod talenta i igranja sa konkurencijom evo jedne kontradiktornosti -
Talentiran vozac u tolikoj mjeri u kojoj ga ti pokusavas prikazati poigrao bi se s konkurencijom, ali to je bilo daleko od toga u ovom slucaju.

Ako je ovo tehnicki sport, precizan (ne samo F1, generalno trke ali sa fokusom sada na F1) -
Jednu stvar odmah treba rasclaniti: ne postoji osoba na svijetu koja moze nadvoziti bolid, to je jednostavno nemoguce zato sto takvo nesto ne dozvoljavaju zakoni fizike.

Onda ili je talenat vozaca ili je talenat inzenjer(i). A ja smatram da je za uspeh potrebno da to bude 50:50. Upravo zbog Frencena, Irvajna, Mase, Botasa...Ili Dzonija Herberta, Josa Ferstapena...

Hamilton je svestan da je prvu titulu osvojio na srecu i ostale dve pa mozda i trecu. Eto, cak se i rimuje :)

Korisnikov avatar
fap
Reactions:

Post od fap » Pon Sep 25, 2017 12:19 pm

Interseantno na srecu znaci celu sezonu odvezao na srecu pa onda to isto mozemo dakazemo za sve srecnike koji su uzeli titule.

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Post od Nelson » Pon Sep 25, 2017 3:36 pm

Pazi , treba imati sreće. Sreće da se konkurentu nešto desi, pokvari ....
Opet treba imati sreće i biti u pobedničkom timu tj da ovi drugi nemaju sreće.
A opet osvojiti titulu bez vozačkih kvaliteta i znanja . Hm teško.
Opet treba biti talenat i osetiti auto i znati da se podesi, preneti inžinjerima zapažanja, promene.
Slika

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Post od AlexPb » Pon Sep 25, 2017 11:18 pm

Zaključana tema