VN Belgije 25.-27.08.2017.

Zaključana tema
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Re: VN Belgije 25.-27.08.2017.

Post od iceman036 » Pon Avg 28, 2017 11:39 am

Centurion napisao:
Pon Avg 28, 2017 8:10 am
Na kraju je Fet izgubio one dvije sekunde vožnje poslije prvog Hamiltonovog odlaska u boks. Da je odmah za njim ušao, kako je tvrdio Blažičko, trka bi u finalu bila egal. I Ferari bi bio brži. Radi samih guma.
Mercedes je morao montirati žutu komponentu, jer su imali samo korišteni ultra soft. Koliko korišteni, nije bitno. Bitno je da nije nov. A kod Fetela ja bio novi set.
Ne bih da mracim ali Fetel bi na Kemel pravcu gubio i ovako i onako - Mecin motor je isuvise dobar i pogotovo - nov. Monca ce pokazati zapravo ko je gde - tu nema stednje motora, Mercedes se cak mozda i izleteo sa ovim u Belgiji jer sada Ferari zna kakav im je poslednji motor.
Gume pa - Ferari jeste malo vise dragy (ima veci otpor) ali ne mozemo na mestima koja su tehnicka a da ne primetimo da SF-70H ne lezi kao Mercedes jer i ta veca medjuosovinska rastojanja mogu na ovakvim stazama da podosta pomognu. MIslim da je jasno sta hocu da kazem ali ako nije - Zute gume duze drze vecu snagu od ultrasoft. I to je to otprilike, sve ostalo je u sitnim podesavanjima.

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Pon Avg 28, 2017 11:40 am

iceman036 napisao:
Pon Avg 28, 2017 11:19 am
poTTa20 napisao:
Pon Avg 28, 2017 7:45 am
Elem, zna li se na kraju sta je riknulo kod Maxa?
Zvanicno - svecica na cilindru br.4 a nezvanicno komplet elektronika. Rikardo je navodno pitao da li postoji mogucnost da se to dogodi kod njega, na sta mu je inzenjer odgovorio da ne i da to sto se desilo kod Maksa je nepredvidjen kvar.
Neki su vec krenuli da teoretisu kako je to posledica Maksove voznje ali Maks ne sklapa bolid vec Red Bul i Reno.

Apropo toga, ponekad se pitam zasto neki ljudi uopste gledaju F1 a ne razumeju se u odredjene stvari i onda krecu da teoretisu...(ne odnosi se na tebe nego na neke facebook heroje i militantne navijace)
Bas zato i pitam, jer kod ovolikog procenta nezvršenih trka zbog kvarova teraju čoveka da se zapita da li je u pitanju vozač, tim, snabdevač motorima... Previše je to puta da bi se moglo tek tako nazvati lošom srećom

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Pon Avg 28, 2017 2:10 pm

Evo i mene

Trka je bila san snova!

Lusi Hamilton i Sebastijan Fetel imenom i prezimenom su vozili 44 kruga bez i jedne greske.
Na maksimumu, konstatno! Krug za krug! Najbrzi krug prvi pa drugi!
Nije bilo faze stednje gume ili motora!
Flat out i nek pobedi jaci!
Cestitke i naklon do poda!
Pravo istinsko trkanje!
Dve lige ispred ostalih u karavanu!
Odbacimo f1 tehnikalije, turbulentant vazduh, gume, bolid...
race craft oba vozaca je bio na maksimumu!
Ja sam pozitivno odusevljen!

za godinu dve bice ovo f1klasik!

E sad zbog ovakvih trka je uveden drs koji je usrao pola toga.
Meni je draza ova trka nego bilo koja kina sa 200 obilazenja!

FIA odavno vise ne zna sta hoce i kazne su generalno njima kao nasa postarina i carina, zavisi kolika je guzva.

Fors indija , sjajno!
Okon mozda mala krivica sto je oba puta probao proci gde mozd anije bilo mesta,
ALI ZATO PEREZ, I DALJE IMATE MISLJENJE DA JE ZA TOP TIM?
DA ZAMENI KIMIJA? DA ZAMENI BOTASA?
Covek je ogranicen u najbitnijem segmentu voznje borba jedan na jedan, tocak na tocak!

OSTALI SU SAMO DOPRINELI UZVIANJU I CEO SPEKTAKLT JE BIO KAO BELGIJSKA COKOLADA
250 000 LJDUI JE BILO ZA VIKEND!

A sad Monca!
Skoro godinu dana proslo od stare parabolike ;)
Slika

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Pon Avg 28, 2017 3:17 pm

Nelson napisao:
Ned Avg 27, 2017 8:23 pm
I meni nije bilo jasno za gume. Mečkama nije bitno koje gume imaju, koliko vidim i Tigruše Sigure da im stave oduvali bi sve.
Hahahaha, kralj. :D
Slika
The best or nothing - Gottlieb Daimler

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Post od AlexPb » Pon Avg 28, 2017 6:10 pm

AlexPb
Reactions:

Post od AlexPb » Pon Avg 28, 2017 6:14 pm

:D :D :D

AlexPb
Reactions:

Post od AlexPb » Pon Avg 28, 2017 9:34 pm

Ja ne znam da je osrednji tim u F1 imao ludje vozace. :D

Korisnikov avatar
Renault Terminator
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:17 am

Post od Renault Terminator » Pon Avg 28, 2017 9:36 pm

Centurion napisao:
Pon Avg 28, 2017 8:10 am
Na kraju je Fet izgubio one dvije sekunde vožnje poslije prvog Hamiltonovog odlaska u boks. Da je odmah za njim ušao, kako je tvrdio Blažičko, trka bi u finalu bila egal. I Ferari bi bio brži. Radi samih guma.
Mercedes je morao montirati žutu komponentu, jer su imali samo korišteni ultra soft. Koliko korišteni, nije bitno. Bitno je da nije nov. A kod Fetela ja bio novi set.
Šampionat se riješava u Monci. Dobije li Hamilton, stiže bodovno Fetela. Ako Fet dobije... Odlazi opet na pristojnu zalihu, a dolaze nam trke koje nisu one prave, racing, kao Spa i Monca...
Reno, impresum dana. Hulk je vozio tako, da nije bilo potrebe za režiserom i kadrom... Smood, do 6. mjesta. To su the best bolidi. Kad nema snimanja, a ti budeš best of the rest.
Sada je valjda svima jasno zašto Čeko onomad ne ode u Ferari, a ima talenat. Ima jako hebenu narav, i gadnu. Gori neg Alonso.
Voma loš čova. Egocentrik.
Aaaala zemo,pa gdje da cujem i ja Blazicka.☺