VN Mađarske 28.-30.07.2017.

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Re: VN Mađarske 28.-30.07.2017.

Post od Centurion » Sre Avg 02, 2017 10:14 pm

maverick napisao:
Sre Avg 02, 2017 9:43 pm
@zamlatuljko

Филозофија ферарија је да увек имају нумеро уно возача и другог који је радилица, који ће да ломи своју кичму за овог првог. Да је другачија њихова филозофија они би довели две будалетине у тим, шампиончине, па нек бољи победи. Знамо последице од прошле/претпрошле године шта то ради једном тиму, када су Луи-Нико правили шоу у мечки, јер су обојица јурили титуле, победе, па је тим ето једном остао без обојице, а могао је више пута. Сва срећа па су мечке биле предоминанте па им се то могло десити у пар трка јер нико други није могао да им рарира. То ривалство је трајало три године да би прошле кулминирало. То ферари никада неће дозволити па отуда и та наводна филозофија, гурамо једног возача, па ће доћи обе титуле. Јесте обично када возач освоји титулу, дође и ова друга, а често буде обрнуто, да ова за коју се тимови кољу, буде изгубљена у корсит возача, јер често бица да нумеру цвај не ради добро свој посао.

О моћни ханту, малко сам био изнервиран па одута оно ''пиздински'' за скудерију, али нису далеко од те речи. Њих сам замрзео сви знамо када, у ери шумија, када су направили оно што су направили Барикелу. Од тада су ми најогавнији тим на планети земаљској, гори од овде омрађених мечки и наравно РБ....да не дужим, писати овако нећу више...провокацијски...перфидно...само нормалан речник...
Ono, nije da nije.
Sa druge strane, bockaš ove Ferariste...

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Sre Avg 02, 2017 10:23 pm

maverick napisao:
О моћни ханту, малко сам био изнервиран па одута оно ''пиздински'' за скудерију, али нису далеко од те речи. Њих сам замрзео сви знамо када, у ери шумија, када су направили оно што су направили Барикелу. Од тада су ми најогавнији тим на планети земаљској, гори од овде омрађених мечки и наравно РБ....да не дужим, писати овако нећу више...провокацијски...перфидно...само нормалан речник...
Tako je Sirmiume! Ako neko udara od crnih u glavu direktno (ali ne ispod pojasa) to si ti
Ipak postoji razlika izmedju intelektualne nadmoci kao odraza suve inteligencije i ljigavog dvoličja oličenog kroz indoktrinaciju nametanja svog (i opet samo svog) stava. Crni, crveni, kimijevstine, rbeovci ili navijači Alonsa. Svi smo u pravu.., ali istovremeno i u krivu. Samo negde na sredini treba naći pravi balans. Postujem tvoj citat a pogotovu zadnje reči od tri tačke pa do kraja i verujem da ćes održati reč (ali i da te niko neće vući za tu reč i dovoditi u iskusenje da je prekrsis)
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Čet Avg 03, 2017 2:34 am

maverick napisao:
малко сам био изнервиран па одута оно ''пиздински'' за скудерију, али нису далеко од те речи. Њих сам замрзео сви знамо када, у ери шумија, када су направили оно што су направили Барикелу. Од тада су ми најогавнији тим на планети земаљској, гори од овде омрађених мечки и наравно РБ....
Ja ne moram ni da pišem, kad Maverick komentariše. :)
Takodje sam omrzo Ferrari u istom periodu, zbog timskih naredbi, nameštanja, gledanja kroz prste itd.
Ne bih da dolivam ulje na vatru, ali stvarno najodvratniji tim meni, pre bih navijao za Zauber nego za Ferrari. :)
Nije mi ni RB drag, ali spram crvenih jeste.
Crveni su g*vnarski tim što se mene tiče, ne znam kako neko može da navija za njih, valjda zbog njihovih automobila , drugi razlog ne vidim.
Mercedes pored toga što volim, još su mi draži jer puštaju medjusobno trkanje unutar tima, kao što beše Ham/Ros, tako i sada.
Ferrari da je imao situaciju kao Merc prethodne 3 sezone, odredili bi vozača br.1 a vozač br.2 bi uvek morao da bude iza.
To je ta razlika, velika što se mene tiče.
Ne znam što je Merc nekima omražen ovde, baš bih voleo da čujem, da obrazlože.
Ja sam rekao ukratko zašto su mi crveni ogavni, da ne dodajem tu što ih drži Fiat koji znamo kako posluje u Srbiji i što su Talijani najveće ciganšture što se tiče kola i održavanja istih. To je pride. :) Ali osnovno je ovo, vezano za F1 tim.
Inače Lambo mi je draži od konjića, što se automobila tiče.
Eto sad fanovi crvenih nek izlože zašto ne vole srebrne, da li je to zbog prethodne 3 sezone, zato što su bacili u zapećak RB i Ferrari ili ?
Takodje, voleo bih da kažu fanovi crvenih, kako su počeli da navijaju za njih, da li kao deca, "tako treba", jer je "in", ili iz kog razloga.
Ja za Merc navijam jer volim i vozim taj brend, pa je otuda i prirodno da navijam za njih. Ako je simpatisanje crvenih van F1, tj njihovih automobila motiv, legitiman razlog. Što se tradicije tiče, kad se onako osvaja kao za vreme Šumahera, mogu 100god više da imaju tradicije, to baca veliku senku na sve,pa i samu F1.
Čisto razmena mišljenja, zanima me da čujem mišljenje druge strane.
Još jedna stvar, zanimljivo je videti kako su nastali navijači RB tima, sokadžija. :) Uvek su mi išli na živce oni koji navijaju za one koji pobedjuju, a verovatno su tako nastali navijači RB-a. Jer ajde neko navija za Ferrari, prave automobile, Mercedes, Mclaren, Renolu, ali da počneš da navijaš za sokadžije je jako interesantno, ući u motive. :) Ipak, mora se priznati da su ozbiljan tim, a navijače koji su dosledni poštujem, bez obzira da li navijaju za crvene, RB ili nekog drugog. One koji navijaju za svoj tim i kad kuburi. A "ziceraše" navijače ne podnosim.
Pozz svima
Slika

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Čet Avg 03, 2017 9:51 am

moja prica pocinje u kamionu 1990.
klnac vozam se po evropi sa caletom i naravno igracke su samo kamioni.
onda jednog lepo italijanskog dana dok je cale vozio kroz najlepse predele toskane(malo umetnicke slobode)

kaze pogledaj levo sad sta ide.

na auto putu prodje 3-4 crvena cuda.

sta je tooooo?

to je sine Ferari!

oda tad samo autici ferari, naravno pola je zavrsilo na mom auto otpadu.
sabacka mafija!

zbog ratai svega dosao u srbiju, 1993 moj pokojni tetak gleda nesto na tv, silno se nervira cigare i glicerin.
no me interessa.

jednom on se toliko iznervirao kaze tetka sta ti je, on kaze ma ovi moji crveni ne mogu da zavrse trku.
i tako uzeo ja da gledam f1 najrbzi sport na svetu.
ko su ovi
to je meklaren ovo je sena najbrzi covek, vauuuu kazem ja
ovo je vilijams oni imaju pametne ljude....vauuu kazem ja
ovo je beteon a ovo je mladi nemac opasan vozac, vauuuuu kazem ja ne volim nemce

presek generalno ne volim nemce i nemacku.
zasto nemam pojma, mozda zato sto cale radi u italiji. mozda zato sto pola ljudi vole nemacku i nemce pa ja kontirram
uglavnom ne volim. nije da mrzim nego ne volim
skidam kapu mercedesu i bmwu, porse naklon do poda.

ostalo boranija!

e da se vratim na timove 1993

ovi crveni su ferari...vauuuu cekaj bre ? kako je to ferari ovo je ferari i pokazem efe kvaranta!
onda tetak objasni istoriju ferarija neki drugi put ko ne zna.

od tada 1993 ja pamtim da je ferari u f1, da imaju krs bolid al imaju strava vozaca

opasna 27ica zan alezi odatle moj omiljeni vozac, zasto je 27 saznacu dosta godina kasnije i videti ko je mali kanadjanin.

1994 sena gine moj tetak place haos...
ferari krs, poneki podijum ja sam se tome radovao kao uskrsu

1995 alezi pobedjuje, ja pisao sastav u skoli sta sam radio za vikend

kraj te 1995 tetak kaze dolazi sumaher, ja kazem necu ne volim nemce...

sumahera sam zgotivio tek u madjarskoj 1998.

uglavnom 1998 pamtim kao tesku godinu, 1999 tad mi se svet srusio
(bahrein 2014 mi je bila bas teska trka, svi zivi su samarali taj bolid na staz) :oops:

novije godine ne moram da opisujem.

e sad da se vratim na navijanje

ja volim toliko ferari da je to neizmerno, al ne na nacin fan boyizma.
volim tu energiju, taj x factor koji imas pored takve masinerije.
poslednji predstavnici trkacke crvene boje koja predstavlja italiju.
nivo detalja u izadi automobila, dizajn automobila (400i preskacem ovog puta)
ja odem u prodavbnicu da kupim cipele , vidim ok su, pogledam jezicak unutra crvena linija i ja kupim cipele zbog crvne linije.
zamalo da uzmem sad burme sa crvenom keramikom, uzeo sam ja plavu a buduca supruga crvenu :D nocu cu da skidam pa stavljam na mali prst da se divim boji :shock:

meni je lepsi crveni mercedes nego sivi ferari(odvratni su svi do jednoga)

ako oba ferarija odustanu ja gasim tv. ne gledam ja formulu 1 zbog trkanja, gledam zbog ferarija. te dve crene tackice kad krenu sa starta, ako nisu 1-2 onda gledam kako ce svakog trenutnka da se pojavi u kadru skarletna crvena. eno ga! vai vai! prva krivina ajde i druga...preziveli smo prvi krug a sad trka!
verio devojku u monci na parabolici (old banking)

meni ne deluje kao neki obican navijac sve ovo, komad budale jesam al mi je sve ovo samo jedna velika ljubav i hobi.

timove u f1 ne mrzim, ako ne dodje vw.
gledam ih sa nekom hladnom dozom, ne vezujem ih nacionalisticki, poliicki...
mozda nekad u zaru kaem grublje al generalno ne mrzim

volim da se zezam da kroz salu nekad pecnem nekoga

neki ljudi su mrze ferari, zbog ovoga , onoga, zato sto je to ferari. ok mrzi ga tvoj stav tvoja stvar.
samo ne morate da ga mrzite u svakom postu.
npr toto volf mi je cudan tip i ne predstavlja mi olicenje mercedesa, vidi se da je pure biznis mag
ditrih zice je taj mercedes duh
kao kristijan horner covek zivi za red bul
al ne mrzim ih ja zbog toga sto su takvi

i nisam u stavu pre bih navijao za x tim nego za ferari, mercedes.
ne ja sam iskljuciv postoji jedan tim i za njega navijam. kad dodu iz f1 odoh i ja sa ovog foruma.
valjda nece bem ih u usta zabarska, lepo mi je ovde.

za kraj ne vozim trenutno auto za koji navijam al boze zdravlja za nekih 10 god bice nesto.
e nece biti fazon po gradu, nego sve puteve i magistrale (ne autoput ) obici po ovoj nasoj lepoj zemlji.
otici do sicilije pa provozati targa florio neku deonicu, mile milja...
to su nacini koji mene ispunjuju i cine strast zvanu ferari lepim zasto je to tako ne znam univerzum se stara da svako od nas po karakteru dobije ono sto zeli i zasluzuje.
preko ferarija sam zavoleo i druge marke iz italije otkrivao vezu izmedju njih. lose i dobre strane.
upoznao kulturu italije, isao vise puta. mnogo dobrih ljudi kao prijatelja imam. neke sam zvao na svadbu. al to nema veze sa autom to ima veze sa ljudima i koliko je ko dobar.
koliko je ko spreman da da dobro od sebe i da bude dobar. da cini dobro ne iz razloga da mu se vrati vec cini dobro zato sto ga to cini srecnim i lepo se oseca.
ako se dobro vrati super al nije to utlimativni cilj.

eto toliko od mene.
tifozi
ferrarista
autista

za kraj mala sala za sve ostale
Slika
Slika

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Čet Avg 03, 2017 10:09 am

Samo da znaš...da je prvi proizvedeni Ferari 125 u daleku 1947 godine vrtio motor na 7000 okretaja.....što danas nijedan Mercedes nemože to da uradi

A ova priča sa mržnjom Ferarija se stalno ponavlja....kasne 90-te su ih mrzeli Meklarenovci....kasnije Wilijamsovci....kasnije Renoovci....pa Bulovci...pa sada Mercedesovci.....

sve je to ista grupa ljudi koji su defakto ANTIFERARIJEVCI

ova priča je pričana hiljadu puta....samo sa različitim dresom "sa druge strane"

Sa ove strane su ljubiteli koji su cenili "zabranu ugragjivanja radija u auto" jer svaki ljubitelj sportskih auta treba da sluša melodiju motora....jer najslabiji auto u ergeli ima "samo" 490 konja....jer svaki auto na ulicu proizvede masovno okretanje glava kao neka magjija....

Korisnikov avatar
Renault Terminator
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:17 am

Post od Renault Terminator » Čet Avg 03, 2017 10:31 am

gjoko-mkd napisao:
Čet Avg 03, 2017 10:09 am
Samo da znaš...da je prvi proizvedeni Ferari 125 u daleku 1947 godine vrtio motor na 7000 okretaja.....što danas nijedan Mercedes nemože to da uradi

A ova priča sa mržnjom Ferarija se stalno ponavlja....kasne 90-te su ih mrzeli Meklarenovci....kasnije Wilijamsovci....kasnije Renoovci....pa Bulovci...pa sada Mercedesovci.....

sve je to ista grupa ljudi koji su defakto ANTIFERARIJEVCI

ova priča je pričana hiljadu puta....samo sa različitim dresom "sa druge strane"

Sa ove strane su ljubiteli koji su cenili "zabranu ugragjivanja radija u auto" jer svaki ljubitelj sportskih auta treba da sluša melodiju motora....jer najslabiji auto u ergeli ima "samo" 490 konja....jer svaki auto na ulicu proizvede masovno okretanje glava kao neka magjija....

Ovo je vec prozivka,ja ne mrzim nikog,ne navijam za Ferari ali ga ne mrzim,nisam opterecen sa tim.U ostalom,lijepo sam i napisao sta mislim o Ferariju.