VN Australije 24.-26.03.2017.

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Cp6uH
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 3:14 pm
Kontakt:

Re: VN Australije 24.-26.03.2017.

Post od Cp6uH » Pon Mar 27, 2017 10:52 am

Slika
Slika
Budući da sad imamo smajli sa pivom, iznajmljujem prostor za potpis, vaš oglas će biti viđen na celom forumu

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Pon Mar 27, 2017 10:55 am

Centurion napisao:
Pon Mar 27, 2017 10:27 am
Maha napisao:
Pon Mar 27, 2017 9:23 am
Citam sta se pise i razmisljam, kako smo svi poceli da budemo zadovoljni samo sa promenom na prvom mestu u "trci". Bolidi lepi, brzi, brzi nego prosle godine, sjajno sto se Ferari pomerio od planova za sledecu godinu ...
A gde je tu trka? gde je tu obilazenje? gde je tu napetost koja je krasila nekadasnje trke F1?
Meni je bila ova trka dosadna. Na vrhu jedna promena i to zbog "greske u taktici i preranom boksu" i to je to.
Da li treba biti strpljiv ili svesti pracenje F1 samo kao povremene informacije, ostaje kao moja dilema.
Ja mislim da ne može odjednom. Da će, jedno po jedno, na red doći dosta stvari, jer nove gazde žele nešto drugačije od Bernija. Žele šou koji će praviti novac.
Neku F1 sa sve šampionima, gdje profit frca.
To će vjerovatno pokušati da dobiju sa pridobijanjem novih fanova, te vraćanjem starih ,koji su izgubili svaku vjeru i nadu...
Za prvu trku, novu sezonu, dosta. Promjena na vrhu, makar jednostruka, udahnula je neki novi žar navijačima, neki novi smisao praćenju.
Užasavao sam se pomisli na novi Merc, i novu postavku jedan dva...
Sada, to jer sve nekako drugačije,i meni dosta optimistično. Sezona je duga bezmalo godinu dana. Nadajmo se da će kroz nju, nove gazde uvesti promjene koje očekujemo.
Ne radi se o tome da li ce da pobedi Ferrari ili Mercedes.Ja sam juce navijao za Rosija koji je na kraju bio treci ali bez obzira trka je bila odlicna ,toliko obilazenja da bukvalno u jednom trenutku nije se znalo koji dvoboj pratiti.Uvedena su neka nova pravila u F1 da bi se poboljsala gledanost,iako su neki i pre toga upozoravali da ce preticanja biti mnogo teza.Sta smo juce videli jedno veliko nista od trkanja .Pa cak je i Monako interesantniji bio po pitanju trkanja.
Ajde da sacekamo i sledecu trku ali ne verujem dace nesto da se promeni.Sve ce da se svede na start i ulazak u boks.Ili ako Mecka ili Ferrari ne donesu cudo od motora pa se izivljavaju nad protivnicima i omogucenam neka obilazenja ali i to pod uslovom da debelo zeznu start

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 10:16 am

Post od zamlatuljko » Pon Mar 27, 2017 11:05 am

Trka je bila dosadna, bilo je i gorih Valencija 2009 nula obilazenja. Monako 2003 nula.

Kao neko ko gleda i f1 i motogp, naravno vise f1
nikad nisam uporedjivao ta dva sporta po broju obilazenja i ne znam zasto se implicira stalno ista tema. moto gp ima vise obilazenja po samoj strukturi sporta.

Ne branim ovde obilazenja vec branim sport kao f1.

Evo prosle godine je na trci za kinu bilo 161 obilazenje po emni to nije normalno a ja ne mogu da se setim jednog!
Slika

Korisnikov avatar
PilotEmbraer
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 2:29 pm

Post od PilotEmbraer » Pon Mar 27, 2017 11:18 am

Ljudi, gledate dva sporta ! MotoGp je totalno drugaciji, mnogo je lakse preticati tamo nego u F1, nije to isto i nikad ali bas nikad ne treba uporedivati ova dva sporta po tom pitanju.
U potpunosti se slazem sa ZAMLATULJKOM. Odgledali ste jednu trku u Australiji gdje ima dvije krivine na koje mozete preticati. Ne znam kad je u Australiji bio slucaj da je bilo mnogo preticanja, jednostavno takva je staza.
Kad bi pricali sto bi bilo kad bi bilo, eto npr. da je bio SC sigurno bi bilo preticanja. Jednostavno pocetak je sezone, dosta timova je juce bilo sa nekim pokrivenim stavom, odnosno sa nekim strahom. Novi bolidi, novo sve. Ako u Kini bude bilo slicno gdje ima jako puno mjesta za preticanje, e onda se treba zapitati kuda ide ova F1.
Ne budite sebicni, ne moze se nesto preko noci promijeniti, prevelika je ovo struktura da bi sve krenulo na bolje.
Navijac sam Ferarija, ali isto tako da je bilo koji drugi tim uzeo juce pobjedu kao sto je Ferari, radovao bih se jer nisu opet srebrni na tom najvisocijom postolju.
Sto se tice borbe za prvo mjesto, vjerujem da ce biti interesantno. Da li cemo gledati trkanje ove sezone, odnosno puno preticanja, vidjecemo od sledece trke koja je mjerodavna. A kako god da obrnes ljudima nikad udovoljiti.
Uzivajte ljudi sezona je tek pocela.

Korisnikov avatar
Maha
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 3:27 pm

Post od Maha » Pon Mar 27, 2017 11:33 am

Znaci strpljenje 8-) , a strpljiv sam godinama vec. Secam se kad je pobedu odredjivao foto finis...
Kazu da je sad problem kad se priblize vozilu ispred, valda ce i to resiti ...
Ma mator sam i nikako da se prilagodim novim trendovima. Mozda ste u pravu :( .

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:

Post od zamlatuljko » Pon Mar 27, 2017 11:38 am

Maha napisao:
Pon Mar 27, 2017 11:33 am
Znaci strpljenje 8-) , a strpljiv sam godinama vec. Secam se kad je pobedu odredjivao foto finis...
Kazu da je sad problem kad se priblize vozilu ispred, valda ce i to resiti ...
Ma mator sam i nikako da se prilagodim novim trendovima. Mozda ste u pravu :( .
Nisi matro nego f1 postala mnogo komplikovana. Ja evo vec trecu godinu se ne trudim da razumem gume i setove koliko cega ostaje za trku.
Slika

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Pon Mar 27, 2017 11:46 am

Ja sam i rekao da sacekamo Kinu i da vidim kako ce tamo da bude.Nisam bas uporedjivao Moto gp i F1 samo sam rekao da F1 trebaju obilazenja .Sto se tice da je u Kini bilo 161 obilazenje pa tu se racuna i ono obilazenje za ceo krug tako da se naravno ne secas.

Korisnikov avatar
zamlatuljko
Reactions:

Post od zamlatuljko » Pon Mar 27, 2017 11:57 am

fap napisao:
Pon Mar 27, 2017 11:46 am
Ja sam i rekao da sacekamo Kinu i da vidim kako ce tamo da bude.Nisam bas uporedjivao Moto gp i F1 samo sam rekao da F1 trebaju obilazenja .Sto se tice da je u Kini bilo 161 obilazenje pa tu se racuna i ono obilazenje za ceo krug tako da se naravno ne secas.
ako odbijemo za kurg ostaje mi 128..ako mozes da nabrojis 10 od tih 128 alal ti cufta
Slika

Korisnikov avatar
Moltisanti
Reactions:
Pridružio se: Čet Mar 23, 2017 11:47 am

Post od Moltisanti » Pon Mar 27, 2017 12:07 pm

I ja isto spadam u grupu koja prati i voli oba sporta i cesto ih poredi. Uvek ce mi F1 biti malo ispred MotoGP jer ga duze pratim ali cinjenica je da je sto se zanimljivosti i dinamike tice, MotoGP je daleko ispred. Ali slazem se sa postovima iznad da je prerano jos za sve, pogotovo Australija nije pravo merilo za nastavak sezone, bar sto se preticanja tice.

Ja volim da poredim, kad krene GP2 sezona, trke GP2 i F1. Znam da su bolidi u GP2 prakticno isti ali mi je cilj da vidim na kojim su sve mestima moguca preticanja i koliko ih vise bude u odnosu na F1. Onda znam otprilike pravu sliku :D

Korisnikov avatar
Dekio
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 8:21 am

Post od Dekio » Pon Mar 27, 2017 12:46 pm

Ja ne pamtim interesantnu trku u Australiji, ako neko pamti nek kaze, da odgledam to, da se malo potsetim. Ne kazem da ce 100% biti trkanje ove sezone, ali Australija nije nikakav reper za to.
Always be yourself, unless you can be Batman. Then always be Batman.

Zaključana tema